Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze sprzętu audio


lunsive
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcę kupić sprzęt audio do jachtu. Chciałbym kupić radio cd/mp3 z usb + wzmacniacz(o ile wogóle bd potrzebny) + 2 głośniki. Co do radia to zastanawiam się nad firmami Pioneer, Panasonic, Sony - ponieważ mam do tych firm zaufanie, ale niekoniecznie muszą być tylko te. Mam na ten sprzęt 300zł(nowy) ale fajnie by było gdyby dorwać coś do 200zł. Co do wzmacniacza to nie znam się na tym za bardzo więc liczę na waszą pomoc, najlepiej jakby był w miarę tani, mały i dobry. Głośniki - nie muszą grać b. głośno, ani dudnić basem, wolałbym by grały czysto i ładnie, ale też nie przesadnie cicho. Myślę, że powinny mieć od 10 do 13,5cm. Też muszą być dobre i dosyć tanie.

Czekam na propozycje zestawów, sprzęt może być używany, ale głośniki wolałbym nowe.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lunsive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chcę kupić sprzęt audio do jachtu. Chciałbym kupić radio cd/mp3 z usb + wzmacniacz(o ile wogóle bd potrzebny) + 2 głośniki. Co do radia to zastanawiam się nad firmami Pioneer, Panasonic, Sony - ponieważ mam do tych firm zaufanie, ale niekoniecznie muszą być tylko te. Mam na ten sprzęt 300zł(nowy) ale fajnie by było gdyby dorwać coś do 200zł. Co do wzmacniacza to nie znam się na tym za bardzo więc liczę na waszą pomoc, najlepiej jakby był w miarę tani, mały i dobry. Głośniki - nie muszą grać b. głośno, ani dudnić basem, wolałbym by grały czysto i ładnie, ale też nie przesadnie cicho. Myślę, że powinny mieć od 10 do 13,5cm. Też muszą być dobre i dosyć tanie.

Czekam na propozycje zestawów, sprzęt może być używany, ale głośniki wolałbym nowe.

 

Pozdrawiam

Tak w skrocie mam 200-300zl i chcialbym kupic sprzet grajacy do mojego jachtu :szok: a ten jacht ile kosztowal??800zl???Pytam tak z ciekawosci....Zeby Cie nie denerwowac odrazu zapytam czy mozesz przeznaczyc troche wiecej kasy?? Dodam jeszcze ze moj znajomy rowniez kupowal glosniki do jachtu i uznalismy ze najlepszym rozwiazaniem bedzie cos z duzym wykopem oczywiscie 16,5 cm.Dlatego iz na jachcie jest duzo roznych czynnikow zagluszajacych prace systemu wiatr,silnik itp.Wybor padl na Focal K2P i dawaly rade...

Edytowane przez italiano1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacht - no to jest wyzwanie :) Musimy wcześniej znać chociażby miejsce i sposób montazu glosnikow oraz wzmacniacza. Zdajesz sobie sprawę ze na jachcie bywa ..mokro ;) a to nie służy glosnikom a tym bardziej elektronice . O ile elektronikę da się zabezpieczyć przez odpowiedni montaż , o tyle z glosnikami już nie jest to tak oczywiste. Dlatego powstały specjalne serie glosnikow do zastosowań marine - np Rockford Fosgate takie produkuje. Ich wada - cena :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@italiano1980 napisałem ze 200-300zl mam na samo radio. Za tą cenę chyba coś sensownego sobie kupie.

 

Myślę, że wilgoć nie jest jakąś przeszkodą ponieważ do środka woda nie dociera, więc zwykłe głośniki bd dobre.

Powiedźcie czy wzmacniacz jest mi koniecznie potrzebny?

Edytowane przez lunsive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, bd musiał sam zrobić.

Tak jak napisałem, wymagam od nich szczególnie czystego dźwięku. Liczę na to, że umilą wieczorne melanże na jachcie, a w dzień by dało rady posłuchać muzyki siedząc na zewnątrz.

 

Ciężko powiedzieć ile mam na całość. Chciałbym kupić coś w miarę tanio, by nie wydawać nie wiadomo ile $, ale by było to też coś dobrego, tak jak wyżej napisałem.

Edytowane przez lunsive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@italiano1980 napisałem ze 200-300zl mam na samo radio. Za tą cenę chyba coś sensownego sobie kupie.

 

Myślę, że wilgoć nie jest jakąś przeszkodą ponieważ do środka woda nie dociera, więc zwykłe głośniki bd dobre.

Powiedźcie czy wzmacniacz jest mi koniecznie potrzebny?

Z twojego postu mozna wywnioskwac ze masz na calsc 300zl.Ale spoko napisz ile masz na calosc. A co do wzmacaniacza to raczej jest potrzebny zeby te glosniki zagraly tak jak tego oczekujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda się nie dostaje , ale chyba przyznasz ze wilgoć jest troche większa ;) Problem zwiększa się jesli jest to jacht morski. Zwykle głośniki długo nie pograja ;) Czy głośniki maja być pod pokladem ? Masz jakieś miejsca montarzowe na nie ? Podajesz ich rozmiar wiec podejzewam ze jakieś miejsca już są. Napisz coś wiecej bo z fusów nie wywrozymy ;)

 

Tanio i dobrze ..ehhh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wilgoć większa, ale dotąd głośniki, które widziałem w jachtach były to zwykłe głośniki.

Wzmacniacz chciałbym dość mały by móc go gdzieś przymocować tak by nie przeszkadzał. Głośniki będę sam wmontowywał, mniej więcej tak jak tu na zdjęciach:

http://spid.mazury.info.pl/spid/tango_780_FS/tango_780fs-04.jpg

http://spid.mazury.info.pl/spid/solina_800/solina_800-06.jpg

http://spid.mazury.info.pl/spid/corveette_650/corveette_650-14.jpg

Wymiary podaje, ze względu na to, że po prostu większe bd za duże, a mniejsze to już chyba za małe :)

Edytowane przez lunsive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodnich stronach wszystkie głośniki i sprzęt MA ma dopisek Marine gdyż jest specjalnie przystosowany do warunków panujących na wodzie.

Na wszelki wypadek jeszcze się dopytam :

Te dwieście złotych to sprzed denominacji czy już po ?

Kwota jest tak niewyobrażalnie wielka (jak na właściciela jachtu) że wolałbym się upewnić. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem nie wiadomo jak bogaty, wszystkie oszczędności wydałem na żaglówkę, więc na audio nie ma za dużo. Na same radio mam 200-300zł. Wzmacniacz nie orientuje się w ogóle ile kosztują, a głośniki, hmm powiedzmy 100zł za jeden, a potrzebuje 2.

 

Co powiecie na to radio:

http://allegro.pl/wyprzedaz-pioneer-deh-2200ub-gwarancja-pl-usb-i1295522653.html

PIONEER DEH-2200UB

 

Brak podpisanego linku

warn

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem nie wiadomo jak bogaty, wszystkie oszczędności wydałem na żaglówkę, więc na audio nie ma za dużo. Na same radio mam 200-300zł. Wzmacniacz nie orientuje się w ogóle ile kosztują, a głośniki, hmm powiedzmy 100zł za jeden, a potrzebuje 2.

 

Ach to zmienia postać rzeczy , to jest żaglówka i ma być napędzane wiatrem :zakrecony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sprawa trudna i prosta jednocześnie. Radio wybierz takie, które będzie Ci najbardziej odpowiadało marką, ceną i wyglądem, bo niestety mało co ciekawego z mp3 i usb znajdziesz do tej ceny.

 

Głośniki zestaw odseparowany ok, ale czy do żaglówki gdzie nie siedzisz za sterem w kabinie (gdzie pewnie będą głośniki) jest potrzebny? Moim zdaniem jakieś współosiowe głośniki się nadadzą, zwłaszcza, że to nie jakościówka ma być, a sprzęt do słuchania czasem pod czasem na pokładzie. Firmy do głośników w tych cenach to albo Helix albo Hertz. Co do średnicy głośników, jeżeli ma to zagrać w miarę "głośno" to raczej bym 165mm obstawiał. Możesz to zrób większe dziury i już, a nie to 13cm daj. Co do wzmacniacza powiem tak:

dasz wzmacniacz => będzie głośniej przy mniejszych zniekształceniach

dasz bez wzmacniacza => im głośniej tym większe zniekształcenia i nie będzie tak głośno.

 

Jednakże, na początek radzę Ci to zamontować bez wzmaka (jak już ma być po taniości) i posłuchać jak to gra. Spodoba Ci się pod radiem ok, nie to dorzucasz piec to już zależne od kwoty, ale jak na takie granie to podejrzewam że za dużo na niego nie musisz wydawać.

 

Co napisałem jest wynikiem, iż zrozumiałem, że ma być przede wszystkim tanio. :zawstydzony:

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - jesli wyglada to tak jak na zdjeciach to stwierdzam co nastepuje : szukaj glosnikow coaxialnych czyli 2 droznych. Zestaw odseparowany traci sens - bo niby co on zmieni ? o zadnej scenie nie moze byc mowy . Zmienia sie jedynie powierzchnia membrany ale umowmy sie ze w tej klasie cenowej i w takim srodowisku nie mam to znaczenia a ciagniecie tweeterow i zwrotnic i ich montarz moze byc problematyczne dla autora tematu. Skoro ma juz miejsca na 13 to po co proponowac mu szukanie 16 ? ;) Kwiestie wzmacniacza przedstawie tak - jego obecnosc uzalezniona jest od pojemnosci akumulatorow zamontowanych na pokladzie. Chocby najmniejszy wzmacniacz to dodatkowe obciazenie i osobiscie wolal bym nie martwic sie ze po 5 godzinnym rejsie wyssie mi calkiem aku tak, ze nawet telefonu nie uzyje. Jesli o mnie chodzi - w tym wypadku ze wzmacniacza bym zrezygnowal. No chyba ze chcesz robic imprezki na pokladzie ;) Jesli tylko umilac sobie czas jakims plumkaniem to doloz kase do lepszego radia a wzmacniacz mozesz zakupic w przyszlosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodnich stronach wszystkie głośniki i sprzęt MA ma dopisek Marine gdyż jest specjalnie przystosowany do warunków panujących na wodzie.

 

dokładnie, Clarion ma całą taką serię przygotowaną :)

 

dla leniwych link do całe serii Marine właśnie od Clariona jako przykład :D :

 

http://www.clarion.com/pl/pl/products/2010/marine_audio/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne odp.

 

Myślę, że zrobię tak jak mówi Kamul, zobaczę jak działa bez wzmacniacza, być może bd wystarczająco. Jak nie to wtedy dokupię go.

 

To mam szukać głośników firmy Helix albo Hertz? Ktoś jeszcze poleci jakieś firmy głośników?

 

I powiedzmy kupie radio PIONEER DEH-2200UB i do tego bezpośrednio głośniki dać pod RCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś firmy radioodtwarzaczy i głośników których należy unikać?

 

Pieying (nie wiem czy poprawnie napisałem ;)) Voice Kraft i ogólnie radia from "Biedronka"

 

Co do głośników to może z goła "jajka" :ph34r:

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...