Skocz do zawartości

RE SR 12


pita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chciałbym zrobić pod w/w głośnik zamkniętą skrzynkę. Tylko teraz mam dylemat w ilo litrową skrzynkę go wrzucić ?

Szukałem po necie ale nic sensownego nie znalazłem

 

 

Mam teraz w 43/35Hz

 

I przeszkadza mi to ze przy szybkim bicie sub się gubi , można by powiedzieć ze nie słychać go w ogóle :P Mowie wchodzi szybki bit i raz jest tak ze albo się gubi i wychodzi kaszana a raz się dzieje tak jakby go nie było w ogóle słychać (zależy jaki bit szybki leci)

 

Do tego przy wolniejszym jest w miarę, fakt trochę za wolny i jakiś trochę rozlazły mało precyzyjny

Ale dzieje się też coś takiego co mnie bardzo denerwuje ze po uderzeniu basu ze tak powiem :D słychać jeszcze w tle buczenie :zawstydzony:

 

 

Jak ktoś coś wie na ten temat to niech napisze czemu tak się dzieje

 

Podejrzewam ze jest coś nie tak ze strojeniem :D

 

Ale...

 

Chciałbym wrzucić głośnik do zamknie tej skrzyni

 

Producent zaleca do 14L albo 21L wrzucać

 

Tylko tak... chodzi mi żeby basik był i w miarę szybki precyzyjny ale za razem zszedł niżej wtedy kiedy trzeba

 

Ma ktoś jakaś propozycje litrażu ?

 

Podpowie ktoś jak zagrałby w 14L a jak w 21L

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic nie poradze... z polaka zawsze miałem zagrozenie

 

w obecnych czasach, gdzie przeglądarki mają wbudowane słowniki ortograficzne nic nie zwalnia człowieka z poprawnego pisania na forach dyskusyjnych. Nawet jeśli ma się dysleksję, dysgrafię, czy inne "dysmózgowie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropki i przecinki to chyba każdy umie postawić. A te całe dys-coś tam to jest papier na to, żeby olać sprawę bo mam DYScośtam zamiast przyłożyć się i starać się poprawić swoje umiejętności.

 

Czytam Twój post i nie ogarniam co miałeś na myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczelinówka

Własnie dokładnie to chciałem zrobić to co mowisz Bo z tego co kiedyś tam liczyłem to port ma chyba za dużą powierzchnie I t jest chyba winowajca tego buczenia w tle...

 

I myslałem też zeby dodatkowo strojenie zwiekszyć na 38-39Hz Do tego zmniejszyć ewentualnie skrzynke do 35L bo taka mała zaleca nawet producent może szybszy sie zrobi sub...

 

A jak z ta zamkniętą skrzynką robić w ile litrów wrzucać głosnik ?

 

Ma ktoś jakieś pomysły ? :D

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 38hz 40l na szczelinie i głośnik był dość uniwersalny.

Sprzedałem ją kumplowi i też nie narzekał.

 

Ja nie chce nic sugerować ale nasz go pod tym kenwoodem ??

200 wat,nawet dobrych to na ten głośnik chyba minimum.

Miałem takiego i słuchałem pod różnymi dobrymi wzamkami 300/400/700 rms i stwierdzam ze 200 to ciut mało choć z tym kenwoodem odczynienia nie miałem.

Najlepiej to grało jak na sztukę szło mniej wiecej 400 dobrych watów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 38hz 40l na szczelinie i głośnik był dość uniwersalny.

Sprzedałem ją kumplowi i też nie narzekał.

 

Ja nie chce nic sugerować ale nasz go pod tym kenwoodem ??

200 wat,nawet dobrych to na ten głośnik chyba minimum.

Miałem takiego i słuchałem pod różnymi dobrymi wzamkami 300/400/700 rms i stwierdzam ze 200 to ciut mało choć z tym kenwoodem odczynienia nie miałem.

Najlepiej to grało jak na sztukę szło mniej wiecej 400 dobrych watów.

Ten Kenwood PS 200T ma 300W przy 14V Ale zmieniam Na Kenwooda PS 300T troche wiecej wacików ma bo 400W przy 14V

 

szerszen Czemu w zamknięta go nie pakowac ;> :D

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notak tak wiem Tylko czasu brak :/

Najpierw na tym litrazu zostane czyli 43L i zwieksze strojenie na 38-39Hz zobacze jak wyjdzie

Kurde ale troche bedzie zabawy z przerabianiem :D

 

A pozniej wyklepie 35/38-39Hz

 

Jesli czasu bedzie za duzo w co wątpie :suchy: i materiału to zobacze jeszcze zamknięta zrobie Tylko nie wiem ile 14 czy 21 ?

 

Jakieś opinie ktoś ma jak mogł by zagrac w zamknietej 14L a jak w zamkniętej 21L ?

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wlorz cos w skrzynie.cos co zmniejszy litraz...wloz cos co np ''zabierze'' 5 litrow.jak cos zmniejszy litraz to automatycznie strojenie pojdzie w gore i wtedy zobacz/posluchaj czy tak Ci odpowiada...a zeby zobaczyc jak wypada strojenie przy dodaniu litrazu zobacz np w bass boxie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś pokombinuje Ja to w WinISD licze zawsze

 

jest pozno i nie chce mi sie za bardzo mysleć Ale jak włoze coś co zajmie 5L pzykładowo To litraż sie zmniejszy ale strojenie chyba w doł pojdzie a nie w gore ?

 

No dobrze ma ktoś jakis pomysł na zamkniętą skrzynke ?

 

I powtarzam jeszcze raz :

 

Jesli czasu bedzie za duzo w co wątpie :suchy: i materiału to zobacze jeszcze zamknięta zrobie Tylko nie wiem ile 14 czy 21 ?

 

Jakieś opinie ktoś ma jak mogł by zagrac w zamknietej 14L a jak w zamkniętej 21L ?

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak włoze coś co zajmie 5L pzykładowo To litraż sie zmniejszy ale strojenie chyba w doł pojdzie a nie w gore ?

 

w gore pojdzie.

 

Jakieś opinie ktoś ma jak mogł by zagrac w zamknietej 14L a jak w zamkniętej 21L ?

 

przeciez kazdy wie jak zagra i nawet to kolega mastah22 napisal to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...