Skocz do zawartości

Skrzynia ze wzmacniaczem


Vesper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Polecono mi wasz serwis na stronie klubowej Roverki, więc zawitałem tu do Was ekspertów z prośbą o pomoc.

 

Posiadałem radio Lg Lac-115 no ale nadszedł czas na zmianę i kupiłem bardzo dobre, bardzo fajne radio Kenwood BTC40u. Mosfet 4x50W moc rzeczywista 4x30W independencja 4-8 omhów. Na przodzie w drzwiach oraz z tyłu na półce mam głosniki Volvo Harmony sound czy jakoś tak moc max 90W 4omhy.Głośniki sie sprawowały super, badzo czysty i bardzo głęboki dzwięk. Chce teraz dorzucić do bagażnika jakąś tubę bądź skrzynię.

 

Warunek jest jeden skrzynia musi mieć wbudowany wzmacniacz. Nie bardzo chce mi sie bawić w dodatkowy wzmacniacz i podłączanie wszystkiego. Mam tez małe obawy co do zainstalowanych głosników bo wytrzymują max 70% mocy radia później zaczynają skrzeczeć. Jeśli polecicie jakieś rozsądne głośniki to byc może też się skusze.

 

Całe auto jest wygłuszone- "całe" Rover 200 Coupe.

 

Jak sie będzie spisywał zestaw z głosnikami podłączonymi do radia i z osobnym subwooferem? Czy subwoofer nie zagłuszy reszty??

 

Budżetu nie będę podawał bo rozważę każdą możliwą i rozsądną propozycje.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

 

P.S co powiecie na tubę Manty 3000W

http://allegro.pl/tuba-aktywny-subwoofer-manta-3000w-kable-i-gratis-i1268210973.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem radio moze nie wytrzymywać jak daje na 70% mocy to w głosnikach membrany zaczyna zrywać. Na wzmacniaczu to by je wystrzeliło 2 ulice dalej. Zreszta na poprzednim radiubyło to samo ta sama moc teoretycznie.

 

To może lepiej jakieś głosniki 3 drozne na tył i przód i wzmacniacz? Tak myśle i oglądam właśnie serie JBL, Helix który jakos mnie nie przekonuje oraz Boshmann który ma mnóstwo negatywnych opinii. Stare głosniki maja całkiem przyzwoity bass. są 2 drożne ale chciałbym duzo głebszego basu tak żeby po wkurzac sąsiadów na podwórku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przyszedłeś na forum CA

 

to nie neguj tego co chłopaki Ci piszą.

 

Mają racje i tyle.

 

A to że cie nie przekonują jakieś produkty to dobrze.

 

Tylko czasem słuchaj co się mówi.'

 

Przeczytaj FAQ Nazara ( czytanka na wieczór )i później pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze na radiu pisze 4x50W nie oznacza ze tyle ono " pcha" do glosnikow ;) Zwykle taka końcówka mocy nie przekracza 20W RMS ! Przy większej glosnosci ta końcówka po prostu nie wyrabia i pojawia się tzw clipping zwany przesterem . Stad znieksztalcenia na glosnikach. Wymiana ich może przynieść pewna poprawę jesli chodzi o jakość przetwarzania np niższych częstotliwości ale to już zależy od wybranych glosnikow . Nie spodziewaj się ze będzie " mocniej i czysciej grało " . Glosnikow 3 way nie poleceń gdyż .. i tu proszę o lekturę forum ;) TUBY ( sic ! ) aktywnej także nie polece bo żadnej nie znam :) Czy nie lepiej zakupić w miarę przyzwoity glosnik , zbudować lub zamówić obliczona do niego skrzynię, kupić porządny wzmacniacz i np przykrecic go do tej skrzyni ?? Przynajmniej osiagniesz choć namiastkę jakości . Musisz robić instalacje tak czy inaczej . Dla mnie wybór prosty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...