Skocz do zawartości

Głośnik jakościowy.


kasia86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was chłopaki :) Postanowiłam do swojego vw polo kupić jakiś głośnik basowy, tylko nie wiem za bardzo jaki ma to być głośnik jakościowy czyli nie chcę żeby było mnie słychać jak tych wszystkich łysych karków z końca ulicy hihi :P tylko ma to być miły dla ucha ciepły bas ale powinien czasem dobrze zejść nie chcę żeby brakowało mu mocy czy coś :) słucham różnej muzyki od spokojnej poprzez rock, pop, czasem nawet jakieś czarne kawałki. Kwota jaką mogę przeznaczyc to około od 700-900zł max z budą, właśnie i tu powstaje pytanie czy skrzynia zamknięta czy z dziurą :P i jaka wielkość głośnika czytałam ze lepiej 25 i chyba przy tym zostanę. Aha głośnik ma być nowy i będzie grał pod GZTA 1.1200 Mk2 jak na razie wzmacniacz idzie do wymiany bo to jest pożyczony. Liczę na waszą pomoc tak jak z radyjkiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

700-900zł tak jak piszesz to spory budżet jak na suba z budką. Odliczając jakieś 150-200zł na dobry domek zostaje nam jakieś 500-600zł na głośnik. Można w tej kwocie wybrać naprawdę coś ciekawego.

 

Pozostaje kwestia czy ma to być 20 czy 25cm. Polo nie jest dużym smochodem, nadwozie HB czyli z przebiciem się do kabiny nie ma żadnego problemu. Bagażnik nie jest za duży, zatem wiele przemawia za 8".

 

W sumie to od razu nasuwa się bardzo dobry głośnik AudioSystem HX 8 SQ...można go zapakować w małą skrzynkę zamkniętą, można pokombinować z BR.

 

Z ciekawych przetworników można jeszcze wziąć po uwagę coś z oldschooli - CV 84, coś ze starych serii RF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak zostanę przy 10 ostatnio słuchałam u znajomego takiego maleństwa jak się nie mylę pisało na nim helix czy jakoś tak i powiem szczerze, że nie przemówił do mnie... Raczej wolała bym jakąś mocniejszą 25 której tak łatwo po podkręceniu głośności nie spalę, ale wiadomo dalej stawiamy na jakość dźwięku Edytowane przez kasia86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mogę polecić Audio System HX 12 - w zamkniętej budce szybkości mu nie brakuje a i zejść potrafi i fotelami zatrzesie :) 10" nie słyszałem ale myśle ze umieszczona w BR zrobi podobna , jak nie lepsza robotę i powinnas zmieścić się w budżecie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to od razu nasuwa się bardzo dobry głośnik AudioSystem HX 8 SQ...można go zapakować w małą skrzynkę zamkniętą, można pokombinować z BR.

 

 

koleżanko mam ten głośniczek (AudioSystem HX 8 SQ) i mówiąc szczerze to na ostatnim spocie w Katowicach co poniektórzy koledzy byli zdziwieni co on potrafi i nie dowierzali że jest to 8" a nawet mogę powiedzieć że byli przekonani że w bagaju gra 10" ja nie 12". Poza tym jest to bardzo punktualny i "potrafiący zagrać dołem" głośniczek - w końcu to SQ

 

Jak byś była zainteresowana odsłuchem to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zdecyduj się na jakąś 10", myślę, że w 12" nie ma się co pchać, tym bardziej, że

nie chcę żeby było mnie słychać jak tych wszystkich łysych karków z końca ulicy hihi :P 

10" to kompromis pomiędzy zejściem, głośnością i szybkością. Można dać w BR i będzie też jak trzeba robił niezłe zamieszanie. Może być RE audio SR 10", Intertechnik IT10", Helix P10/W10 czy Audiosystem HX 10 SQ, każdy z nich jest według mnie bardzo fajny  :)  choć na swój sposób grają trochę inaczej.

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik musi być koniecznie nowy? Bo nie raz na alle przewija się Aliante czy 10 czy 12 można śmiało polecić. Jakiś czas temu na alle wisiał za 1000 zł ze skrzynią dego sb a 10mkII i sprzedawca był skłonny do negocjacji - może subtelnych ale osobiście sądzę że warto poszukać używki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się dlaczego wszyscy wiążą średnicę głośnika z charakterem jego brzmienia ?

 

Osobiście słyszałem subwoofery 15" szybsze niż 10" i na odwrót - 8" z zejściem lepszym niż niektóre 15".

 

Średnica głośnika zazwyczaj ma istotny wpływ na kubaturę obudowy, a nie brzmienie.

 

W kwestii doboru średnicy głośnika nie ma reguły że 10" zagra lepiej niż 12", ale za to będzie miał gorsze zejście - trzeba to rozpatrywać na konkretnych przykładach, powiedziałbym że średnica głośnika to wypadkowa naszych wymagań (ilość $$$ do wydania, zejście, głośność, szybkość i max. wielkość obudowy na jaką możemy sobie pozwolić) a nie parametr którym się uparcie kierujemy przy wyborze sprzętu, bo niekoniecznie znajdziemy to czego szukamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie Rockforda P3 10" D2 w cloused spiętego w 4ohm pędzonego K202. No i gra to całkiem przyzwoicie, aczkolwiek przeszła mi era kiedy musiało być duże ciśnienie ale jeśli skręci się level pod górną granice to naprawdę potrafi przestawić lustereczko :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że HX10SQ w closed z sensownym napędem byłby złotym środkiem. Wiadomo, wszystko zależy od gustu, dobrze by było aby koleżanka posłuchała kilku opcji przed wyborem. Ja np słucham głównie hh, soulu, reaggee, ale również rocka i czasami metalu i 8" sub w HB większym od Polo mi w zupełności wystarcza, a dodam, że lubię wyraźny dół i 10" się u mnie zwyczajnie marnowało ;)

Pozdr.

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jestem w szoku, że aż tyle tego jest :( teraz sama już nie wiem co kupić... Na pewno chcę coś jakościowego i z dobrym zejściem czasem przyda się dobry mocniejszy (głośniejszy) bas bez obawy, że jak podkręcę to spalę głośnik. Teraz pytanie który wybrać z tych wszystkich i jaką wielkość i jaką skrzynkę. Każdy ma inne zdanie na ten temat a mi się robi mętlik hehe chciała bym mieć czasem troszkę zapasu mocy i dobrze by było znaleźć taki głośnik który dobrze będzie się sprawował w np hh czy tam rapie ale i także w np rocku czy jazzie. Nie przypuszczałam, że wybór głośnika będzie taki trudny

 

 

Zapomniałam zapytać daje coś wygłuszenie podłogi i boczków w bagażniku ?

Edytowane przez kasia86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałam, że wybór głośnika będzie taki trudny

poczekaj...to dopiero początek...potem trzeba jeszcze dobrać wzmacniacz/wzmacniacze, zgrać to dobrze z przodem pod uwagę również należy wziąć ile masz na zbyciu prądu w samochodzie bo to również istotna kwestia...polo to niewielkie auto i trafiają się wersje z alternatorem 50-60A a z tego to niewiele się zdziała. A co do głośnika to ja wolałbym troszkę mniejszą jego moc ale za to go dobrze dowatować niż mocniejszy ale grający pod wzmakiem co ledwo sobie z nim radzi. Naprawdę nie upierałbym się przy 10"...8" w polo odpowiednio zasilone zrobi należytą robotę ale to w sumie Twoje pieniądze i Ty podejmiesz decyzję. Może coś z rodziny Rainbow? :rolleyes: pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...