Skocz do zawartości

Opel Astra by MB


MB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji szybkiej chęci ogarnięcia nowych tweeterów wędruje do mnie nowe radio Alpine 9833r. Chcę zrobić przód aktywnie pod wzmacniaczami audio arta, z niskim podziałem który umożliwia DT284, zobaczymy co z tego wyjdzie, może uda mi się to wyrzeźbić przed najbliższym spotem, kwestia położenia kabli :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj miałem chwilkę czasu aby "byle jak" podłączyć w końcu głośniki w biampie i sprawdzić co potrafi radio. Początkowo zamierzałem nisko ciąć tweetery w okolicach 2-3khz ale niestety okazało się to zupełną porażką ponieważ strasznie ostrzą w okolicach 2-3khz, tak że nie da się słuchać (szczególnie w kawałkach typu sultans of swing, albo dirty diana) i dopiero po ustawieniu cięcia na 5-6khz zagrały łagodnie, zupełnie nie mam pocięcia czym jest to spowodowane. Może dlatego że tweetery nie są ukierunkowane jak trzeba?

 

Na dodatek pojawiło się brzęczenie w tweeterach rosnące wraz z obrotami silnika :| Będę musiał z tym powalczyć bo słuchać się nie da.

 

Po odsluchaniu auta Krzyśka mam spory niedosyt co do brzmienia mojej instalacji :|

Chyba czas zacząć zbierać na swojego zapco :rotfl:

 

A teraz co się zmieniło na plus :)

Na pewno poprawiła się scena po odpowiednim ustawieniu czasówek, poza tym 9833r w porównaniu do starego kd-sh99r (które teraz gra w domu) ma świetny dół.

 

http://www.youtube.com/watch?v=7SWqrC8TXRs

post-3982-095306800 1292192247_thumb.jpg

post-3982-001818300 1292192301_thumb.jpg

post-3982-093426400 1292192313_thumb.jpg

post-3982-017422800 1292192323_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ostanio kupić to radio. Stan podobny na zdjęciach jak u Ciebie. W rzeczywistości, gałka latała, winda chodziła wolno i głośno. Podłączylismy pod moje audio z fabrycznymi zwrotnicami, opcje na flat ustawiał właściciel. Jak dla mnie było bardzo ostro, zimno na górze, dłużej niz kilka minut nie dało sie słuchać. Było bardzo dynamiczne, sporo basu z wooferów, nawet nie wiedziałem, ze woofery potrafią tak zagrac :D

A na koniec nie chciało oddać płyty, ciut wysynęło i koniec. Juz kolejnej nie wkładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery są cięte obecnie na 6,3khz 12db/okt woofery na 3,2khz 24db/okt. Problem jest taki że gdy tnę tweetery niżej to częstotliwości w okolicach 1-3 khz są tak natarczywe że uszy więdną, i nie da się słuchać. Wiem że grzegorz1969 ma cięte te głośniki pasywnie w okolicach 2khz i gra mu to dobrze, a mi niestety nie.

 

Nie wiem czym spowodowane jest to podbicie... taki charakter gry ma radio, wzmacniacz czy może akustyka wnętrza się do tego przyczynia?

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy to czasem woofer nie krzyczy? Zrób tak, że dasz cięcie tweetera z poworotem okolice 3kHz i posłuchaj samego tweetera (odłącz woofery) a póżniej samego woofera. W systemie R6A u brata za krzyczenie w okolicach 1-2kHz odpowiedzialny jest woofer a nie tweeter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To troszkę dziwne bo u Grześka z krzyczeniem tweetera raczej nie ma problemu a nie miał zwrotki szytej na miarę. Tylko ona ma zupełnie inny ich montaż (grają w desce skierowane w szybę). A u Ciebie są nadal zamontowane w lusterkach i skierowane na siebie czy coś zmieniałeś?  Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są po prostu wsadzone w trójkąty, aczkolwiek demontaż ich trwa kilka sekund i próbowałem ustawiać je w różnych miejscach i pod różnymi kątami - bez rezultatu. Chyba dzisiaj wszystko wybebeszę i popodłączam jeszcze raz.

 

Grzegorz ma je cięte pasywnie, ale też nisko bo w okolicach 2khz, napisałem do niego PW, może mi nieco naświetli sprawę ;)

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...