Skocz do zawartości

problem z radiem Alpine CDA-9855R


kluczyk17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio radio zaczyna się coś przycinać w sensie wysuwania ;(

 

radio zawsze mam ustawione na pierwszą pozycję pochylenia , gdy odpalam samochod radio się chowa, troszku się wysunie i na tym koniec :(

 

trzeba wchodzić w opcje i odnowa ustawiać pochylenie

 

nie zawsze się tak dzieje ale ostatnio dość często

 

jest na to jakieś rozwiązanie czy tylko serwis .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy ustawiasz to w menu to wszystko chodzi bez zarzutów ? Chodzi o maxymalnego pochylenia ? Słychać jakieś niepokojące dźwięki lub ..hmm..pracujący silniczek wydaje dźwięk jakby ledwo żył ? :)

 

 

nie słychać żadnych trzasków, wszystko pracuje jak należy

 

pójdę zaraz i sprawdzę dokładnie ale nic takiego nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając w menu spróbuj kilka razy wychylic maxymalnie i wrócić do pozycji " wyjściowej " . Jesli się gdzieś przytnie to problem jest natury mechanicznej . Jesli dzieje się tak tylko podczas uruchamiania to problem leży po stronie elektryki - elektroniki i wtedy raczej tylko servis powie Ci co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc rozpoczynać nowego tematu chciałbym zapytać się użytkowników CDA-9855R czy też mają problem z gniazdami RCA?

Dokładnie z tymi bliżej radiatora (nie mogę tam włożyć żadnego wtyku RCA bez ocierania o wspomniany radiator).

O ile nie ma żadnych problemów z tym przy wtykach z izolacją ekranu to na wtykach metalowych pojawiają się nie lada zakłócenia.

Czy ten problem występuje u was, jeżeli tak to jak sobie z tym radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wtyki metalowe - zero problemu . Choć o ile pamietam obudowa wtyku nie styka się z radiatorem. Jesli u Ciebie występuje taki problem to możesz :

 

- zaizolowac wtyk np taśma izolacyjna :)

- połączyć obudowe radia z obudowa wzmacniacza przy użyciu dodatkowego przewodu ( czasem taki występuje razem z kablem RCA i większość ludzi wykorzystuje go jako remote ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wtyki metalowe - zero problemu

Jeżeli to nie tajemnica to czy mógłbym się dowiedzieć jakich kabli bądź wtyków używasz ?

U mnie tanie phonocary jak i wtyki vitalco/nakamichi dotykają delikatnie radiatora

 

P.S. oba wtyki mają po 13mm średnicy tyle, że w phonocarach jest izolacja na wtyku

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...