Skocz do zawartości

Ustawienia wzmacniacza


Popeye
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam wzmacniacz Precision Power DCX 1000.4 i nie wiem jak go dokładnie ustawić. DO którego wejścia podłączyć czincze? Na razie 1,2 kanał będzie wolny. Potem będzie na nim subwoofer. Jak na razie chce podiąć go na 3 i 4 w mostku gdyż nie mam czasu na montaż głośników. Wiem że Gain mam ustawić następująco; ustawić głośność radia na 90% i kręcić gainem aż do zniekształceń, potem minimalnie zmniejszyć. Przełącznik dać na LP (Low Pass). Frequ nie mam pojęcia. I co z tymi przyciskami? Ten przełączniki całkowicie po prawej są dla 4 kanału? Jak mam mostek to musze 3 i 4 ustawić tak samo?

 

Poniżej przedstawiam zdjęcie.

 

http://img221.imageshack.us/img221/9110/beznazwy1x.gif

 

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tego wzmaka tez, front i rear to przód i tył, czincze podłączasz zaleznie od tego czy na przód czy na tył ma isc sygnał w zmaka, mozesz podłączyc np front i ktorys z przycisków rodziela odrazu sygnał na przód i tył (jakbys uzył rozdzielacza rca " Y ") wiec 1 parą rca mozesz puscic sygnał, a inne przyciski to pod nimi są numerki 1 i 2 , kombinacja cyferek daje okreslone podbicia na 30Hz,40,50,60Hz, gdzies w instrukcji jest napisane to a jeszcze 1 przycisk przełącza z wyjscia wysokonapięcowego na niskonapięciowe (czincze) pzdr ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czincze podłączasz po FRONT(przód) i REAR(tył/subwoofer).

 

Żółte kółko oznacza regulacje FRONTU oraz wyjścia głośnikowe(remote)dla FRONT.

Czerwone kółko oznacza regulacje dla REAR(tyłu/suba) oraz wyjścia głośnikowe dla tyłu(suba).

Niebieskie kółko Cię nie interesuje bo jest to regulacja dla wyjścia sygnałowego OUTPUT (np. jeśli chcesz podpiąć jeszcze jeden wzmacniacz to sygnał bierzesz z OUTPUT).

Przyciski freq i qbass, raczej Cię nie interesują, bo musisz mieć pilota. Att przydaje się, gdy masz większe napięcie na sygnałówkach (od 4V-12V). Jeśli używasz standardowego radia i wyjść RCA przycisk musi być "wyciśnięty".

 

Mostki dla kanałów 1 i 2(żółte kółko) robisz dając: PLUS głośnika do FL+ a MINUS GŁOŚNIKA do FR-

Natomiast dla kanałów 3 i 4(czerwone kółko) - robisz dając PLUS głośnika do RL+ i MINUS do RR- .

post-182-009759900 1286622852_thumb.gif

Edytowane przez miki87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedź, niestety wzmacniacz się nie włącza. Jak sprawdzałem na kablach od zasilania to jest napięcie bo przyłożona żarówka świeciła. W radiu zmieniłem w kostce iso żółty z czerwonym (tak pisało w instrukcji dla VW). Wzmacniacz się nie włącza, dioda power się nie świeci. Może coś z remote jest?

 

http://img232.imageshack.us/img232/1489/wzmacniacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dreadlook i co niby miałby z tym zrobić jak znajdzie "+" ze stacyjki? Przecież lepiej wpiąć się w antenę niż w stacyjkę bo tak to za każdym razem po przekręceniu stacyjki będzie włączał wzmaka. Edytowane przez Dreamerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...