Skocz do zawartości

Nowy sprzęcik ;)


Garsija6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam byłem ostatnio w dużym sklepie car audio w poznaniu na Górczynie i szukałem czegoś ciekawego do mojego golfa 3 i zaproponowali mi taki mały pakiet głośników w tym stylu. Słucham hip hopu i klubowej nutki czy to będzie się nadawało ?? Szukam czystego dźwięku ale też konkretnego basu ;)Chciał bym przeznaczyć na taki zestaw 600zł max ale w przeszłym miesiącu planuje dokupić też coś do bagażnika jakiś wzmacniacz i sub. Czy to będzie dobry wybór ??

 

Głośniki JBL GTO 6583C

link z allegro http://allegro.pl/glosniki-jbl-gto-6583c-wysylka-gratis-i1249187887.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy w tym budżecie przewidziałeś odpowiednią kwotę na przygotowanie drzwi question.gif

Nie słuchałem tych głośników ale raczej nie spodziewał bym się fajerwerków confused.gif druga sprawa to taka że jest to sytem 3-way tak więc czy przemyślałeś sprawę miejsca montażu tego zestawu question.gif

Czym planujesz zasilać te głośniki question.gif

Według mnie najsensowniejsze dla Ciebie będą HSK http://allegro.pl/hertz-hsk-165-gratis-rabat-sklep-emka-i1257331674.html do tego dobre przygotowanie drzwi zasilenie głośników solidnym wzmacniaczem i powinieneś osiągnąć to czego szukasz: "Szukam czystego dźwięku ale też konkretnego basu "

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec własnie co do tego przygotowania drzwi to chodzi Ci o wygłuszenie matą ?? ile bym potrzebował maty na wygłuszenie wewnętrzne i zewnętrzne dwóch drzwi?? i ile mnie taka mata będzie kosztować ?? i prosił bym najlepiej linki żeby od razu ją kupić ;)

a co do wzmaka do tych herców (Hertz HSK 165)to mam na zbyciu wzmacniacz BLAUPUNKT GTA 2 SPECIAL MK II nadał by się ??

Dane techniczne:

 

* Moc maksymalna 400 W

* Moc maksymalna@4 Om 2x120 / 1x400 W

* Moc maksymalna@2 Om 2x180 W

* Moc sinusoidalna@4 Om 2x60 / 1x180 W

* Moc sinusoidalna@2 Om 2x90 W

* Liczba kanałów: 2/1, klasa A/B

* Zakres częstotliwości 10 - 30000 Hz (-3dB)

* Stosunek sygnał/szum > 90 dBA

* Współczynnik zniekształceń przy mocy nominalnej < 0,05 %

* Impedancja wejściowa > 10 kOm

* Czułość wejściowa 0,1 - 8 V

* Stabilność 2 Om (4 Om przy mostkowaniu)

* Filtr dolnoprzepustowy 50 - 250 Hz (12dB/oktawa)

* Filtr górnoprzepustowy 80 Hz (12dB/oktawa)

* Filtr subsoniczny

* Podbicie basów 0 - 12 dB przy 45 Hz

* Wejścia: 2x Cinch/RCA

* Wyjścia: 2x głośniki

* Wyjście Line-out 2x Cinch/RCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wiem już że będę musiał kupić pierścienie z MDF ale jaką matą wygłuszyć te drzwi żeby to w miarę dobrze było i w miarę cena też była ?? może ktoś zapoda jakaś konkretną firmę i link np na allegro ??? no i oczywiście co dalej z tym sprzętem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na zbyciu wzmacniacz BLAUPUNKT GTA 2 SPECIAL MK II nadał by się ??

To lepiej go "zbyj" bo na przód to on się nie nadaje. To jest produkt na wszelkiego rodzaju "tuby" a nie na głośniki. Ja to miałem kiedyś i pomimo że jestem głuchy to słyszałem różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego trochę wysiłku włóż w to swoje CA i szukanie podzespołów. Maty już podawałem ale wkleję linki bo za ruski rok tego nie znajdziesz: STP SILVER NIE DYNAMAT VIBROPLAST M1 STINGER WAWA  Lub np.: DYNAMAT XTREME NA SZTUKI

 

Jako, że masz duże drzwi to trzeba by było dać ze 3 maty na zewnętrzną powłokę na parę drzwi i po 1 macie wewnątrz drzwi. Ewentualnie pobawić się jeszcze trochę w zmniejszenie litrażu drzwi bo nie każde woofery mogą zagrać w tak dużych wrotach. Możesz dać fotkę drzwi bez tapicerki to zobaczymy czy są tam jakieś duże otwory technologiczne, jeśli tak to trzeba by było je zamknąć czymś sztywnym (pleksa, blacha).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej zastosować te Hertze HSK 165 czy JBL GTO 6583C ?? Bo mi się wydaje że te Hertze będą lepsze ;) Ale jaki wzmacniacz bym musiał mieć do nich ?? Czyli ogólnie mata to drogi interes widzę.. a nie macie trochę tańszej tej maty ?? bo na 2 drzwi trochę mi jej wyjdzie...

A kable zasilające jakie dać do nich ?? 1.5mm będzie dobry ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mi się wydaje że te Hertze będą lepsze ;)

Będzie dobrze i będziesz zadowolony. Tylko musisz jakiegoś wzmaka pod nie zapodać...poczytaj.

 

Czyli ogólnie mata to drogi interes widzę.. a nie macie trochę tańszej tej maty ?? bo na 2 drzwi trochę mi jej wyjdzie...

Taśma dekarska do uszczelniania kominów :). Tylko sobie to przekalkuluj. Będzie taniej i na początek to wystarczy ale, jak zawsze ale.

Nie ma nic za darmo. To nie jest do tego przeznaczone i w ekstremalnych temperaturach mogą być akcje że sie coś poluzuje odkleji itd. Na pewno nie będzie śmierdzieć. Przynajmniej mi nie śmierdziało.

Nie ma takich właściwości tłumiących jak maty do tego przeznaczone, ale skutecznie zaślepi otwory montażowe.

Jak wspomniałem będzie tanie ale o ile... pięć dych? To nie ma sensu żebyś za jakiś czas to zrywał(a nie jest lekko) i kleił coś nowego. Dwa razy za to zapłacisz :idiota: . Lepiej raz i dobrze. Wiem co mówię bo też tak robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a co z wzmakiem do tych Hertzów ??? Jaki proponujecie żeby to dobrze zagrało ??

 

o Hertzach było już nie raz !!!!! POSZUKAJ !!! to nie boli ...

 

no i co z tymi kablami do tych głośników ?? jakie grube ??

 

poszukaj Polski FAQ Car Audio by Nazar ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...