Skocz do zawartości

Zagwostka


ernest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram sie to w miare jasno opisać.

Na początku przygody z car audio wygrzebalem jakąś stara skrzynke z piwnicy z głośnikiem KOPPA 8" 60W RMS i wrzucilem do samochodu pod wzmacniacz Signat ROC3, głośnik dostawal w mostku 120W. Nie grało to najlepiej w BR no i moc troche za duza jak na chinski głośnik w BR więc zamknąłem, uszczelniłem i wytłumiłem skrzynie. Zmieniłem też faze dzieki czemu zaczeło grać duzo lepiej. Po jakims niedługim czasie głośnik zaczął dziwnie pierdzieć. Kupiłem więc głośnik GMS 250 150W RMS zrobiłem nową skrzynke podłączyłęm z odwrotną fazą tak jak poprzednika i jakież było moje zdziwienie - głośnik pierdzi tak samo jak ten KOPPA. Teraz nie wiem czy kurier rzucał paczką z tym GMS'em czy ja go w jakiś sposób uszkodziłem. Wyjscie RCA z radia 2V, we wzmacniaczu 5V, gain ustawiony na około 1/3. Wczesniej podłączyłem tego GMS'a do wzmacniacza od kina domowego tak na próbe w niewytłumionej obudowie, przykręcony lekko na 4 wkrętach żeby sprawdzić czy dziala. Wydawalo mi sie że coś brzęczy, ale myslalem wtedy że kiepsko głośnik przymocowany. Teraz nie mam pojęcia czy od nowości był uszkodzony, czy uszkodził je ten wzmacniacz signata. Gainem ich raczej nie przesterowałem, zresztą KOPPA by sie predzej spalił niż przesterował. Obydwa głośniki pierdzą teraz tak samo przy większej głośności i na signacie i na wzmacniaczu od kina domowego.

Ma ktoś jakieś pomysły co się mogło stać?

Edytowane przez ernest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... naciśnij membrane GMS'a reka jesli cokolwiek ociera to głosnik raczej jest uszkodzony, mogło to być wynikiem rzucania paczka i niejednokrotnie taki jest efekt "kuriera"... Często przemieszczeniu ulega układ magnetyczny co powoduje zakleszczenie cewki w szczelinie ukłądu magnetycznego....

 

 

No i błągam... " Zagwostka" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jakbyś oglądał BRAINIAC'a to skojarzyłbyś zagwostki Tickla :)

Membrane już wciskałem i raczej nic nie słychać. Później pójde do samochodu i powciskam tą membrane mocniej i wtedy dam znać.

Załączam filmik z pracą głośnika. Co prawda na filmiku dźwięk tego pierdzenia jest inny niż w rzeczywistości, ale może powie wam to coś więcej.

Praca GMS 250

 

 

Ps. skrzynki sie nie czepiać, bo to narazie prototyp z płyty wiórowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...