Skocz do zawartości

Jak podłączyć taki zestaw?


bartek.to
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam taki zestaw:

 

Radio: Alpine CDE 9874R

 

Głosniki: 2x dwudrożne (góra przód) phonocar TD-Line 100mm 70W/25W RMS

2x Woofery (dół przód) Phonocar TD-Line 165mm 90W/35W RMS

 

Skrzynia: Clarion 3012B 700W/350 RMS

 

Wzmacniacz: Blaupunkt GTA 460

Liczba kanałów: 4

Moc maksymalna (Wat): 800

Moc maksymalna 4 kanałów @4 Omy (Wat): 4x120

Moc maksymalna 2 kanałów @4 Omy (Wat): 2x400

Moc maksymalna 4 kanałów @2 Omy (Wat): 4x180

Moc RMS 4 kanałów @4 Omy (Wat): 4x60

Moc RMS 2 kanałów @4 Omy (Wat): 2x180

Moc RMS 4 kanałów @4 Omy (Wat): 4x60

 

Okablowanie DIETZ 20mm2 + 10m głosnikowego 2x2,5mm + 1 cinch 5m

 

Posiadam VW golf III. Jak to wszystko mam podłączyć? Jak mostkować wzmacniacz? Czy mogę podłączyć wzmaka pod wszystkie 4 głośniki i skrzynie?

Jak uzyskać najlepszy efekt? Będę bardzo wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam Audiofili!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał tak:

 

Głośniki przednie góra pod radio, woofery normalnie pod dwa kanały a suba dajesz na mostek ze wzmacniacza, czyli podłączasz plus suba do plusa jednego kanału na wzmacniaczu (np. kanał 3) i minus suba do minusa drugiego kanału na wzmacniaczu  (teraz musi to być kanał 4).

 

Tylko ten twój wzmacniacz jest za słaby dla suba bo piec da w mostku teoretycznie 180 RMS a sub potrzebuje 350 RMS, więc będzie dużo za mało.

 

 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał tak:

 

Głośniki przednie góra pod radio, woofery normalnie pod dwa kanały a suba dajesz na mostek ze wzmacniacza, czyli podłączasz plus suba do plusa jednego kanału na wzmacniaczu (np. kanał 3) i minus suba do minusa drugiego kanału na wzmacniaczu  (teraz musi to być kanał 4).

 

Tylko ten twój wzmacniacz jest za słaby dla suba bo piec da w mostku teoretycznie 180 RMS a sub potrzebuje 350 RMS, więc będzie dużo za mało.

 

Wiem, że jest za słaby, ale na razie nie mam kasy na coś lepszego, a powinien ruszyć tą tubę, wiadomo, że nie tak jakby dawał 350RMS.

Ogólnie mam takie zdjęcia mojego wzmacniacza, ktoś kiedyś to opublikował i chciałem się zapytać czy jest tutaj wszystko ok na tych zdjęciach, czy można coś do nich jeszcze dopisać.

post-4843-017777700 1286185993_thumb.jpg

post-4843-052976600 1286186012_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek.to za mało na elektrodzie powiedzieli? :zawstydzony:

A ja dodatkowo dopisze - zakup dodatkowej pary rca bo jak masz dac wooferki z tego samego wzmaka to lepiej sobie puscic sygnał na suba jednym kanałem a wooferki sterowac z przedniego kanałku gdzie zapewne mozna sobie albo odciac filtrem bass albo ogolnie go zmniejszyc, bo znajac zycie bedzie cie korciło do podbicia bassu na wyjsciu z radia do wzmaka aby subik miał kopa, co da zapewne niezłe zniekształcenie przed wzmakiem a przy jednym kablu mogło by sie odbic na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek.to za mało na elektrodzie powiedzieli? :zawstydzony:

A ja dodatkowo dopisze - zakup dodatkowej pary rca bo jak masz dac wooferki z tego samego wzmaka to lepiej sobie puscic sygnał na suba jednym kanałem a wooferki sterowac z przedniego kanałku gdzie zapewne mozna sobie albo odciac filtrem bass albo ogolnie go zmniejszyc, bo znajac zycie bedzie cie korciło do podbicia bassu na wyjsciu z radia do wzmaka aby subik miał kopa, co da zapewne niezłe zniekształcenie przed wzmakiem a przy jednym kablu mogło by sie odbic na przodzie.

 

Mam 2x RCA 5m, jeden z remote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potrzebujesz 4 x RCA , więc inaczej mówiąc dwa kable po 2 x RCA (musisz dokupić jeszcze jeden kabel).

 

Na początku napisałeś: " Okablowanie DIETZ 20mm2 + 10m głosnikowego 2x2,5mm + 1 cinch 5m "

 

 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potrzebujesz 4 x RCA , więc inaczej mówiąc dwa kable po 2 x RCA (musisz dokupić jeszcze jeden kabel).

 

Na początku napisałeś: " Okablowanie DIETZ 20mm2 + 10m głosnikowego 2x2,5mm + 1 cinch 5m "

 

Tylko w okablowaniu DIETZ 20mm2 w zestawie jest już jeden kabel RCA, więc do tego kupiłem również drugi, co łącznie daje 2x kable RCA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...