Skocz do zawartości

CarPower 4/400 + 2 suby (np. pb s-12 / Lanzar max 12)


shizmatic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie jak w temacie:

czy:

CarPower 4/400

Moc maks. 900WMAX

Moc RMS 1Ω -

Moc RMS 2Ω 4 x 160WRMS

Moc RMS 4Ω 4 x 100WRMS

Moc w mostku 4Ω 2 x 320WRMS

Pasmo przenoszenia 10-20,000Hz

Impedancja obciążenia (min.) 2Ω (mostek: 4Ω)

 

Pociągnie 2x

Powerbass s-12 (jeden 300 rms)

Lanzar max 12 (jeden 275 rms)

 

Ciągle na nic sie nie moge zdecydować, miałem brać carpower 1502 + jeden z tych subów, ale coś czuje, że bardziej przyszłościowe bedzie rozwiązanie z zakupem Carpower 4/400 + 1 z tych subów, i kolejny jak na to finanse pozwolą. Co o tym myślicie ? Jeśli tak będą dobrze działać to ilu cewkowe wogóle muszą być?

 

EDIT:

wzmak ma tylko 2 suby zasilac

Edytowane przez shizmatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham pochodnych "techno". Powiedzmy, że byłyby to 2 x Powerbass s-12 (jeden 300 rms)poza tym nic wiecej pod ten wzmacniacz bym nie dawał. Nie będzie braku mocy? nie wyjdzie lepiej Carpower 1502 + 1x Powerbass s-12 ? Chciałbym poprostu sprzet który będę mógł jakoś rozbudować w przyszłości, np CP 4/400 dam w przyszłości na przód, a na tył kupie jakiś już znacznie mocniejszy, a w przypadku CP 1502 ( w mostku 1 x 500rms) do niczego "sensownego" w przyszłości nie wykorzystam chyba.

Pozdrawiam i będę wdzieczny za odp. niechciałbym poprostu aby grało to słabo z powodu niedoboru mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham pochodnych "techno". Powiedzmy, że byłyby to 2 x Powerbass s-12 (jeden 300 rms)poza tym nic wiecej pod ten wzmacniacz bym nie dawał. Nie będzie braku mocy? nie wyjdzie lepiej Carpower 1502 + 1x Powerbass s-12 ? Chciałbym poprostu sprzet który będę mógł jakoś rozbudować w przyszłości, np CP 4/400 dam w przyszłości na przód, a na tył kupie jakiś już znacznie mocniejszy, a w przypadku CP 1502 ( w mostku 1 x 500rms) do niczego "sensownego" w przyszłości nie wykorzystam chyba.

Pozdrawiam i będę wdzieczny za odp. niechciałbym poprostu aby grało to słabo z powodu niedoboru mocy.

 

Kup tego carpower 4/400 spokojnie pociągnie ci 2 suby, niekupuj tego 1502 miałem go i niejest najlepszy. 2 Powrebassy spokojnie Ci zasili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odp. bo juz prawie tydzien siedze na rozmyslaniu ;p potrzebuje jeszcze tylko informacji jakie głośniki potrzebuje (jedno czy dwu cewkowe) żeby od tego wzmaka podłączyć je 2 x 320 rms, bo kompletnie nie jestem w temacie CA. Edytowane przez shizmatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jaki masz akumulator i alternator, jakie marka auta??

 

Audi a6 aku chyba 80-90ah, alternator nie wiem :(

czyli jeśli tak pisze w opisie głośnika to jest good ?:

"Głośnik: 1-cewkowy

Impedancja: 1x4 Ohm"

Przypuszczalnie pytanie śmieszne dla Was, ale wole mieć 100% pewności :)

 

EDIT:

czy różni powerbass s-12 od powerbass s-124?? z danych wynika, że to w 100% to samo, a jednak inna nazwa ? Sprzedawca mi proponuje s-124.

Edytowane przez shizmatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a6 aku chyba 80-90ah, alternator nie wiem :(

czyli jeśli tak pisze w opisie głośnika to jest good ?:

"Głośnik: 1-cewkowy

Impedancja: 1x4 Ohm"

Przypuszczalnie pytanie śmieszne dla Was, ale wole mieć 100% pewności :)

 

EDIT:

czy różni powerbass s-12 od powerbass s-124?? z danych wynika, że to w 100% to samo, a jednak inna nazwa ? Sprzedawca mi proponuje s-124.

 

Przy takim akumulatorze najmniej masz altek 100-120amper jesli to diesel to nawet 150A Także spokojnie Ci zasili w 100% .Puśc dobre przewody zasilające oraz sygnałowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeslibyś szukał Lanzarów tu kolega Ruby ma 2 maxy' 12' za 250zł bodajże ale sprawdz w giełdzie...

Szczerze mówiac czy to PB czy MAX nie bedzie roznicy szybkosci a cisnienia podobne, kwestia cen...

Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę proponował bym Ci BR od razu. W closed nic lepszego nie uświadczyć a wręcz przeciwnie ;)

Czytałem bardzo dużo o tych głośnikach i wszyscy mowili że do PB tylko closed, a do Lanzarów tylko Bassreflex, no ale widzę, ze musze to jeszcze przemyśleć! Możesz jakoś rozwinąć swą myśl ?

 

Jeslibyś szukał Lanzarów tu kolega Ruby ma 2 maxy' 12' za 250zł bodajże ale sprawdz w giełdzie...

Szczerze mówiac czy to PB czy MAX nie bedzie roznicy szybkosci a cisnienia podobne, kwestia cen...

 

Dzięki za info :) obczaiłem już to :P ale niestety Ruby ma dwu cewkowe głośniki, ja niby potrzebuje jedno cewkowe aby było najlepiej. Co do jakości sam nie mam doświadczenia, ale na wielu forach przeczytałem mase tematów, podobno jakość i idelny bass pod techno to PB s-12/s-124, a do "łomotu" lanzary max 12, tak na dobrą sprawę nie wiem co wole - zawsze chciałem aby było mnie słychać, a potem widać :D lecz lubię równiez porządny dźwięk. Mam dość dobrą oferte na PB s-124 więc chyba się na nie skusze(no i mają o 25w rms więcej :P )

Pozdrawiam

 

EDIT:

Brak mi ogolnie jakiegolwiek porównania głośników w BR, closed, dobrych jakościowo, gorszych, szybszych, niżej schodzących etc... także niestety wszystkie moje gdybania są związane z tym co wyczytałem.

Edytowane przez shizmatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jakość i idelny bass pod techno to PB s-12/s-124

Ojoj s-12'tce do jakosci to jak nam do księzyca... Ale jeśli masz w dobrych cenach to też bym je wolał zamiast Lanzara...

 

Brak mi ogolnie jakiegolwiek porównania głośników w BR, closed, dobrych jakościowo, gorszych, szybszych, niżej schodzących etc... także niestety wszystkie moje gdybania są związane z tym co wyczytałem.

No i czas to nadrabiac, kupuj i sie przekonuj zawsz emozna sprzedać.... A może "mułowate" dla nas suby Tobie w zupełności wystarcza... Być moze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może 2 sztuki Hifonów Atlas Industria 10 calowych

Chciałbym 12' :)

 

Ehhh no to mam problem :( już zmieniłem zamiary z PB na lanzara, umówiłem się ze sprzedawcą już na wszystko (włącznie ze skrzynką szzczelinową) ale te 2x lanzary są 2omh :( tu już chyba mi carpower 4/400 ich nie pociągnie tak jak trzeba :( na szczęście nie kupiłem jeszcze ani tego ani tego... teraz pytanie jaki wzmacniacz cenowo odpowiadający carpowerowi wziąść (szkoda bo ten CP używka była do wzięcia)?

Proszę o kolejną pomoc Panowie.

Pozdrawiam serdecznie

 

EDIT:

chyba z takimi wartościami mi potrzebny wzmak ?

http://allegro.pl/boschmann-zx3-s3e-1300-w-2-kanaly-i1264524220.html

Edytowane przez shizmatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wybrałeś te lanzary to kup do nich monobloka i podłączysz je pod jeden wzmak w 1ohm i bedzie lux malina :)

Hmm siedze ciągle i szukam jakiegos monoblocka z 1ohm z mniej więcej mocą 600-800 rms, ale nic sensownego nie widze.

Chyba sie wstrzymam aż jakiś BM 990 ATX na allegro wskoczy, podobno pod nim to dobrze zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie za 400zł da sie dostac 990atx czy psx d1. Atx ma 300w na kanał w 4 ohm a kanał stabilny jest do 2 ohm wiec mocy ciut wiecej niz 300w.

 

No i wisi jeden na aukcji, zbij cene i do dzieła...

Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...