Skocz do zawartości

Pytanie o car audio 1000 RMS pilne


wojtekk21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie, zakladam ca u siebie w aucie, mam juz kupione wszystko, sub ma 1000 RMS zestaw przedni 125 RMS, zastanawiam sie czy alternator zdazy ładowac akumulator przy maxymalnym obciazeniu ?? alternator mam 70A a aku 60 AH. Moze mial ktos takie ca z takim alternatorem ? Czekam na pomoc, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykujesz sprzet na jakies zawody czy jak??? Bo chyba nie masz zamiary prywatnie sluchac sprzetu na maksa?? Ja bym skupil sie na porzadnym zasileniu tego systemu i ew dolozyc zelowke z tylu w bagaju...Altek masz troszke maly ale rodzi sie pytanie w jakim celu zamontowales taki sprzet??

 

 

Nic nie napisales o przekroju kabli oraz czym to masz zamiar zasilic??

Edytowane przez AUDIOCARS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest tak, że prąd z akumulatora idzie na postoju a jak chcesz słuchać na maksa na akumulatorze to myślę, że z 5 minut to pochodzi i padnie. Jak masz uruchomione auto to chyba jest tak, że jak jest mały pobór prądu to idzie z aku a jak większy to już z alternatora ciągnie cały prąd. Czy Ci go doładuje to też zależy w jakim sensie, na jakich odcinkach jeździsz itd. Jak na krótkich trasach i będziesz słuchał głośno to się raczej nie doładuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już powyżej 300? Kiedyś było 1000 o ile pamiętam, później 500 a teraz żeby polepszyć sprzedaż to już 300:D

 

Kurde co za temat... najlepszy pierwszy post. Same moce głośników bez wzmaków. Jakby głośniki same grały. Porażka.

 

Zostaw to co masz a jak będą problemy to wtedy się zastanów. Po co na siłę coś zmieniać, może nie będzie trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już powyżej 300? Kiedyś było 1000 o ile pamiętam, później 500 a teraz żeby polepszyć sprzedaż to już 300:D

 

Kurde co za temat... najlepszy pierwszy post. Same moce głośników bez wzmaków. Jakby głośniki same grały. Porażka.

 

Zostaw to co masz a jak będą problemy to wtedy się zastanów. Po co na siłę coś zmieniać, może nie będzie trzeba?

Spytałem sie z ciekawosci, glosnik ma 1000 rms to wiadomo ze tyle trzeba mu zapodac wiec mozna sie domyslec ze wzmak ma tez 1000 rms, a jaki to wzmak jaka marka to chyba nie jest istotne ? wiec niewiem w czym widzisz problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem taki kondek może wiecej zaszkodzic niz pomóc,kondek pomoże tylko wtedy gdy będzie CO go miało ładować gdyż kondek NIE JEST żródłem pradu,on ma za zadanie wyrównywać spadki napięcia lecz takze pobiera prąd,moim zdaniem jeżeli masz głośnik 1000RMS wzmacniacz musiałby mieć troche więcej,z tego co doczytałem będzie jeszcze 2 wzmacniacz na przód także bankowo ten aku i altek bedzie ZA SŁABY,skąd wiem??Bo niedawno testowałem u siebie w polo kickera kx 1200,1-1200rms napędzał głosnik 1000rms,mam altek 120A i aku żelowy 48AH-800A,niestety mrugania świateł nie dało się uniknąć przy 3/4 mocy wzmacniacza,a ty bedziesz miał 2 wzmaki 70A altek i 60ah aku także moim zdaniem przy takim obciążeniu trzeba by było jakiegoś małego 20ah stingerka do bagaja wsadzić żeby twspomóc ten system,jednak chyba nie ominie cię wymiana altka na co najmnije 90-120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak jesteś pewien tych mocy które podajesz to co za problem by podstawic odpowiednie dane do wzoru na moc ? Znasz napięcie , znasz moc - obliczysz pobór prądu i tyle. Proste , nie ? NIE ! Poczytaj temat Grzegorza1969 dotyczący bilansu energetycznego. Druga rzecz - tak tylko dla sprostowania : gdy silnik pracuje jedynym źródłem prądu jest alternator , niezależnie od poboru prądu !! Akumulator wtedy jest tylko "dodatkowym obciążeniem" dla alternatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem sie z ciekawosci, glosnik ma 1000 rms to wiadomo ze tyle trzeba mu zapodac wiec mozna sie domyslec ze wzmak ma tez 1000 rms, a jaki to wzmak jaka marka to chyba nie jest istotne ? wiec niewiem w czym widzisz problem ?

 

 

Wlasnie jest to bardzo istotne, bo waty watom nie sa rowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak koledzy napisali chodzi o sprawność wzmacniacza. Z tym jest bardzo różnie od bardzo niskiej czyli klasa A po "optymalnej" klasa AB poprzez wysoką sprawność w klasie D. Dla każdej klasy wartości też nie są jednakowe. Większość manuali od piecyków posiada dane o ich sprawności z których można sobie łatwo obliczyć pobór. W PPi nawet na tacy są wzory :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...