Skocz do zawartości

Dwa wzmaki jeden głośnik


fanatix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sprawe,

jak podłącze do jednego suba na każdą cewke jeden wzmacniacz - coś złego się stanie,

wzmacniacze są takie same, jestem w stanie podłączyć je identycznie ( takie same kable, tej samej długości) nawet sygnał bedzie miał ten sam poziom, moim zdaniem chyba głośnik przeżyje - chociaż z 3 sekundy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już sporo tematów o zasilaniu każdej cewki z innego kanału 2-kanałowca i w sumie każdy miał inne zdanie aczkolwiek przewarzala opinia by tego nie robić. Natomiast zasilanie z osobnych wzmacniaczy ? Hmm.. jaka masz pewność ze sygnał będzie taki sam ?? Masz odpowiedni miernik by to ustalić ? Jak dla mnie to trochę dziwny pomysł ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał wzmacniany dochodzący do obu wzmacniaczy musi być jeden monofoniczny i oczywiście w tej samej fazie.

Jeśli zostaną spełnione te warunki to nic głośnikowi się nie stanie na takiej samej zasadzie jak w samochodzie jadącym prosto na jedno koło przekazywany jest mniejszy moment a na drugie większy muszą się tylko z taką samą prędkością kręcić. Jeśli dasz inny sygnał to możesz szybciej lub wolniej doprowadzić do uszkodzenia głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia wzmaka. są wzmaki ktora moga pracowac w łaczeniu szeregowym ale musi byc dodatkowe sterowanie wychodzace ze wzmaka nr 1 do wzmaka nr 2. Jest taka opcja np: w helonie 9000.1

dzieki temu np: z 2 wzmaków ponizej mozna było wycisnac 18kw przy 2omachhttp://www.autoshopdetijger.nl/website/images/h90001%20AS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawe,

jak podłącze do jednego suba na każdą cewke jeden wzmacniacz - coś złego się stanie,

wzmacniacze są takie same, jestem w stanie podłączyć je identycznie ( takie same kable, tej samej długości) nawet sygnał bedzie miał ten sam poziom, moim zdaniem chyba głośnik przeżyje - chociaż z 3 sekundy :D

 

uderzaj z tym konkretnie do dBmax'a, on 3 hifony 6 pizdzingami na zawodach gonil i wszyscy pacjenci chyba przezyli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollo z zipem laczyli hcca w link ale nie wiem z jakim skutkiem - napewno potrzebowal kabel dodatkowy do linka, z kolei sam bylem swiadkiem jak podpieli chlopaki vibe BD w link na samych chich-ach bez dodatkowego kabla linkujacego - przypuszczam ze kabel ten jest tylko takim zabezpieczeniem jak jede piec pojdzie w protekt to zeby drugi tez sie przelaczyl, choc czesc piecow bez tego kabla w linku wogole nie odpali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollo z zipem laczyli hcca w link ale nie wiem z jakim skutkiem - napewno potrzebowal kabel dodatkowy do linka, z kolei sam bylem swiadkiem jak podpieli chlopaki vibe BD w link na samych chich-ach bez dodatkowego kabla linkujacego - przypuszczam ze kabel ten jest tylko takim zabezpieczeniem jak jede piec pojdzie w protekt to zeby drugi tez sie przelaczyl, choc czesc piecow bez tego kabla w linku wogole nie odpali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...