Skocz do zawartości

Spalone 2 wzmacniacze


gregi2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak miałem z kinem domowym(na gwarancji wymienili 3 razy) tez grywał bez problemu po 3-4 tygodnie, a później wyświetlał sie napis protect i sie wyłączał. Po ponownym włączeniu grał do 30min i znowu sie wyłączał.

Przyczyną był uszkodzony kabel od głośnika centralnego. Mimo że oglądałem go dokładnie, to żadnego zwarcia nie znalazlem. Po wymianie tego kabla kino gra codziennie juz przez 3 lata.

Moja rada - przed wsadzeniem nowego wzmacniacza wymien wszystkie kable głośnikowe. Nie wiem jak to jest z impedencjami kabli, bo mój kabel od głośnika centralnego był z innej firmy i miał troche inna impedencje. Lepiej niech jakaś mądra głowa wypowie sie na ten temat.

Edytowane przez ernest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem z kinem domowym(na gwarancji wymienili 3 razy) tez grywał bez problemu po 3-4 tygodnie, a później wyświetlał sie napis protect i sie wyłączał. Po ponownym włączeniu grał do 30min i znowu sie wyłączał.

Przyczyną był uszkodzony kabel od głośnika centralnego. Mimo że oglądałem go dokładnie, to żadnego zwarcia nie znalazlem. Po wymianie tego kabla kino gra codziennie juz przez 3 lata.

Moja rada - przed wsadzeniem nowego wzmacniacza wymien wszystkie kable głośnikowe. Nie wiem jak to jest z impedencjami kabli, bo mój kabel od głośnika centralnego był z innej firmy i miał troche inna impedencje. Lepiej niech jakaś mądra głowa wypowie sie na ten temat.

 

 

Zgadzam się z wypowiedzią kolegi, gdyż mialem takze przykry wypadek w sumie 2 razy się zdarzyło, sluchalem muzyki normalnie i nagle glosniki przestaly mi grac z przodu okazalo się że przygniótł się kabel głośnikowy i poszło zwarcie na końcówke mocy.Wzmak przestał działac tzn.zapalał się na moment i gasł i tak caly czas bylo. Poszła jedna koncówka. Drugi raz słuchalem muzyki na zgaszonym silniku i postanowilem glosniej dac muze i niestety napiecie spadło dużo poniżej 11V i wzmak padl mi, tym razem do wymiany byly tranzystory i cos jeszcze, niepamietam. Także u ciebie może też jest cos podobnego, choc nie twierdze że tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i chciałbym jeszcze raz podziekować za pomoc. Stary wzmacniacz odesłałem koleś oddał kaskę no i kupiłem coś innego a mianowicie JBL GT5-A3001 i jak ręką odjął problem zniknął subek gra jak należy . Wydaje mi się że to mogła być jakaś trafiona seria i dlatego coś było nie tak !! Teraz gra jak należy. Jeszcze raz dzięki za pomoc, i za wyśmianie pomiaru kabla ale śmiesznie musi być !! Pozdrawiam! Edytowane przez gregi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...