Skocz do zawartości

Pewna wizja czy realna do zrealizowania Prosze o pomoc


Marcin165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje porady jaką zrobić skrzynie do mojego głośnika jakie ma mieć wymiary i w ogóle ile litrów w tym temacie jestem zielony jeszcze nigdy nie robiłem czego takiego. Mam pewien pomysł i chciał bym go wykonać ale ni wiem czy jest on dobry a mianowicie posiadam forda mondeo kombi i mam tam bardzo duży bagażnik i chciał bym w nim zrobić taką półkę coś w stylu takiej wystawki w kształcie ostrosłupa i w tym miała by być zrobiona skrzynia tzn w środku tego to bedzie kształcie tak jak by kawałka tortu z tylnią ściana pochyła tak żeby pasowało do siedzeń i moje pytanie jest takie czy moja wizja jest realna i w ogóle głośniki jaki posiadam to Magnat Magnat Xpress 1201

 

jak by ktoś był chetny pomóc to mam projekt tego na kompie i pisac na gg 10088530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu jakiegoś wielkiego niewidze. Wycinasz spód w kształcie takiego wycinka okręgu jaki ci pasuje dowymiarów potem dwa boki przylegające jak roumiem, jeden do kanapy a drugi od strony boczka, oczywiście w kształcie trójkąta pasującego do kształtu powierzchni, potem robisz okrąg pod głośnik i mocujesz między te wycięte boki. Potem tylko materiał, żywica, szpachla i koc. Proste i nie zajmuje aż tak wiele miejsca w bagaju. Jeśli chodzi o litrarz to musisz wtedy kombinować tymi 2 bokami. Mam nadzieję, że w miare jasno wyjaśniłem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze jak kret87.. Patrze oddalam wzrok by zmienic kąt widoku by bryła sie odwrocila i tak nic nie kumam. Moze zrob jakies 2 wizerunki najlepiej od gory i od boku jak masz sciecie, ale na prosto, wtedy lepiej moze cie zrozumiemy bo chyba inaczej widzisz niz my :zawstydzony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin165 to ty masz problem i to ty się zwróciłeś o pomoc na tym forum więc zastanów się co piszesz. Jeśli umiesz to zrób CADem i będze lux, no i wreszcie pokażesz kunszt :lamer: a nie liczysz na umiejętność czytania w myślach. Człowiem poświęca swój czas żeby komuś wyjaśnić jak się pewne rzeczy robi to najczęściej pytający jest za razem skarbnicą wiedzy.. Edytowane przez kret87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak to co jest na zielono to miała by byc skrzynia głośnika a to czarne to tak jak by tak wystawka na której bedzie zamontowny wzmk i kondesator i takie pierdy i chodzi i o to czy taki krztałt może mieć skrzynia (to sielone ) czy raczej musi byc tylko jedna ściana skośna ??

 

http://img824.imageshack.us/i/beztytuucdd.png/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że będą skośne ściany to się nie przejmuj, jest coś takiego jak fale stojące i w home audio czasem się stosuje pochylenie tylnej ścianki wcelu ich ograniczenia ale to niech Ci głowy nie zaprząta teraz. Zrób zabudowe i posłuchaj jak gra. Ciężko bez odsłuchu za 1 razem trafić w to co się chce. Taki sport, że nie ma łatwo.

 

Co tam za głośnik ma siedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Xpress 1201 taki głośnik by tam miał być . i nie wiem jaka powinna być wielkość skrzyni ile litrów a ani nic bo jeszcze nigdy sam skrzyni nie robiłem

 

no i jescze jedno pytanie skrzynia głośnika była by zrobiona z mdf a reszte moge zrobi z płyty wiurowej czy nie bardzo reszta czyli to gdzie nie bedzie głośnikw nic nic takiego tylko wzmk przykrecony i kondesator

Edytowane przez Marcin165
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...