Skocz do zawartości

Niskoschodzacy woofer 16.5


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety po ostatecznym wygłuszeniu drzwi i dokładnym przetestowaniu (takze przez innych) stwierdzilem ze moje Polk Audio SR6500 graja super ale brakuje im najnizszego basu.

No i robie lekkie przymiarki do zmiany woofera.

Mam na to przeznaczone ok 800-1000zł.

Zasilam go Phase evo RS4 (dostaną ok 110 w RMS)

Muzyka to glównie rock, czasami lekki HipHop (jak jade z młodym)

 

Szukam szybkiego, punktowego woofera nisko schodzacego.

 

Wstepnie mój wybór padł na:

Micro Precision 5.16

Tec LS155.

 

O ile 5.16 sluchałem kiedyś - niestety za cholere nie moge sobie go przypomnieć bo sluchałem go w zestawie ze ScanSpeakiem D2904 którego włanie chciałem kupic i na woofer zbytnio nie zwórciłem uwagi.

Tec nie słuchałem ale słyszałem że jest genialny (fs 30hz z głosnika 155 mm to cos nieprawdopodobnego)

 

Słuchał ktos moze obu głosników?

Czy ten Tec naprawde moze tak nisko grac?

 

I drugie pytanko o zwrotke MicroPrecision 2-way seria 5.

Czy ona ma możliwosc puszczenia Bi Amingu?

Jak sie ta zwrotka zgra z 5.16 i Scan speak D2906 ?

 

Pozdr

Pawels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość rezonansowa głośnika ( Free Air) nie zawsze jest miarodajna co do "schodzenia" konstrukcji.

Ma wpływ (spory) ale nie ostateczny.

 

Niestety po ostatecznym wygłuszeniu drzwi i dokładnym przetestowaniu (takze przez innych) stwierdzilem ze moje Polk Audio SR6500 graja super ale brakuje im najnizszego basu.

Mrzonka :kwasny: ostatecznego subniskiego "pomruku" bez suba* raczej ...próżno szukać.

 

* Chyba, że masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk Audio SR6500 graja super ale brakuje im najnizszego basu.

Od odtwarzania niższego basu jest subwoofer. 16,5cm głośniki w pseudo-nieskończonej odgrodzie niestety temu zadaniu nie podołają.

 

Mam na to przeznaczone ok 800-1000zł.

Czyli kupujesz nowe woofery za 1kzł a radio fabryczne zostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję dokładnie przed tym samym wyborem od jakiegoś czasu.

W moich rozważaniach pozostały w zasadzie tylko dwa woofery :

1) Proneo-6 na jego plus górne pasmo przenoszenia pozwalające dopasować dowolny tweeter i wysokie cięcie ;

2) EBS ET 8000 ja jego plus bardzo nieznaczna kierunkowość przenoszenia dźwięku do 2000 Hz tu na razie byłbym uwiązany to tweetrów DT.

Szkoda, że na ostatnim spocie nie wyłączyłem u siebie subwoofera i nie obniżyłem pasma cięcia SW do 40 Hz gdyż więcej osób mogło by napisać, że da się zejść w drzwiach bardzo nisko (poniżej 50 Hz). Inna sprawa to to, że SW umie zejść nisko ale szybkością gry bardzo ustępuję Polk Audio SR6500.

Na Rewelatory mnie osobiście nie stać, więc ich nie mam w rozważaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym je (wofery) inaczej ..."dowatować" z całym respektem dla Phase'a .

 

Hmmm...ktoś uparcie próbuje mi udowodnić, że właśnie takie ...kwiatki nie mają mi zaprzątać głowy przy 2 way.

A ja wiem swoje, to (prawie) jakby subowi "kazać" grać do 300Hz :lol: .

Albo "utnij" je niżej (średnicę na razie pomiń) i zobacz co powiedzą.

 

Tak - radio zostaje, nie jest takie złe jak wiekszosc uwaza.

Może ma właśnie problem z ..."wyższym" basem.

Tak to nikt Ci nie doradzi do końca ...

Zaproponuje Ci Audiosystemy 165 Phase* bo mam i ...dają nieludzko :hyhy: .

 

* ich początkowa (moja) dezaprobata była podyktowana najprawdopodobniej primo słabymi watami do nich idącymi, secundo tzw. nierozruszaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym je (wofery) inaczej ..."dowatować" z całym respektem dla Phase'a .

To nie jest wina Phase RS4 mam porównanie u siebie MTX-a i RS4 i .... RS4 jest lepszy (tylko dlaczego tak dużo miejsca zajmuje ?)

Albo "utnij" je niżej (średnicę na razie pomiń) i zobacz co powiedzą.

On ma przód w ogóle nie cięty.

Zaproponuje Ci Audiosystemy 165 Phase* bo mam i ...dają nieludzko .

* ich początkowa (moja) dezaprobata była podyktowana najprawdopodobniej primo słabymi watami do nich idącymi, secundo tzw. nierozruszaniem.

Obawiam się, że AS mają ten sam problem co focal K2Power , SR-y i inne z korektorem fazy ..... nie schodzą.

Nie można tego wytłumaczyć via net , to trzeba usłyszeć na niektórych utworach. SR naprawdę gra na wysokim poziomie i .... w ogóle nie powiedział byś że czegoś tam brakuje dopóki ..... nie wszedł byś do drugiego auta z tym samym utworem i tam tego nie posłuchał. Normalnie słychać że na jednych głośnikach dźwięk instrumentu się kończy a na drugi trwa.

Na tej samej zasadzie mnie w SW nie za bardzo przeszkadza szybkość SW przy gitarze basowej ale przy werblach drażni szczególnie jak mam porównanie np. do tych Polk Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że AS mają ten sam problem co focal K2Power , SR-y i inne z korektorem fazy ..... nie schodzą.

 

Miałem podobne rozterki być może masz całkowitą i słuszną rację.

Problem rozwiązałem zmianą suba* i jego słusznym zasileniem (zestrojeniem), stać mnie teraz puścić "czystego" kicka 80-500 Hz , kickom i nie martwi mnie , że ...furtki nie "schodzą" bo nie muszą :rotfl: .

 

Raczej i tak będę dążył do albo CerwinVegi 104 albo Alianta 10" to tylko kwestia ..."odbicia się" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej i tak będę dążył do albo CerwinVegi 104 albo Alianta 10" to tylko kwestia ..."odbicia się" :rotfl:

Właśnie kroję styropian i wypełniać będę budę .... Aliante 10 wchodzi na testy :rotfl: . Poszperałem trochę w necie i piszą, że do niego obudowa Closed to .... 11L netto tak że trochę w budę styropianu muszę włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne rozterki być może masz całkowitą i słuszną rację.

Problem rozwiązałem zmianą suba* i jego słusznym zasileniem (zestrojeniem), stać mnie teraz puścić "czystego" kicka 80-500 Hz , kickom i nie martwi mnie , że ...furtki nie "schodzą" bo nie muszą :rotfl: .

 

Raczej i tak będę dążył do albo CerwinVegi 104 albo Alianta 10" to tylko kwestia ..."odbicia się" :rotfl:

 

No własnie tez mnie chwilami taka mysl nachodzi że moze to nie jest problem wooferów w drzwiach tylko samego suba.

Bo woofery graja jak dla mnie perfekcyjnie tylko brakuje tego przyslowiowgo dupniecia im.

Staram sie nadgonic subem ale moze ten MDS 12 jest za wolny do nich... i to wszystko sie jakoś rozlewa.

Moze trzeba isc bardziej w kierunku poprawy Suba...

 

Grzegorz, zmieniłem polaryzacje tweeterów - średnica jest duzo lepsza, dzieki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tez mnie chwilami taka mysl nachodzi że moze to nie jest problem wooferów w drzwiach tylko samego suba.

Bo woofery graja jak dla mnie perfekcyjnie tylko brakuje tego przyslowiowgo dupniecia im.

Staram sie nadgonic subem ale moze ten MDS 12 jest za wolny do nich... i to wszystko sie jakoś rozlewa.

Moze trzeba isc bardziej w kierunku poprawy Suba...

Według mnie to nie wina subwoofer-a ale .... zapraszam w weekend do mnie i tak trzeba pociąć/podzielić pasmo u Ciebie na woofer-ach a u mnie można to zrobić na przyrządach :cool: . Wtedy wyłączę u Siebie subwoofer i posłuchasz tego samego utworu.

Grzegorz, zmieniłem polaryzacje tweeterów - średnica jest duzo lepsza, dzieki za podpowiedź.

Cieszę się że mogłem pomóc , teraz możesz już mówić że masz u Siebie czasówki :hyhy: . Proste bo proste ale skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie wina subwoofer-a ale .... zapraszam w weekend do mnie i tak trzeba pociąć/podzielić pasmo u Ciebie na woofer-ach a u mnie można to zrobić na przyrządach :cool: . Wtedy wyłączę u Siebie subwoofer i posłuchasz tego samego utworu.

 

Cieszę się że mogłem pomóc , teraz możesz już mówić że masz u Siebie czasówki :hyhy: . Proste bo proste ale skuteczne.

 

moze to i dobry pomysł...

W sumie wszystkie "ciecia" wykonuje na słuch

moze przyda sie troche pomiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelszu => przed wybraniem głośników do siebie warto posłuchać tych RF do Stefanb jeśli wejdzie Ci na głębokość 80 mm ,

Hellsin też dotąd uważałem, że 16L optymalna ale dziś właśnie wyczytałem o 11L a ponieważ będę go dopiero testował i mogę z pojemnością eksperymentować od 21 L w dół więc tylko czytałem jak dużo wypełnienia muszę przygotować :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin też dotąd uważałem, że 16L optymalna ale dziś właśnie wyczytałem o 11L a ponieważ będę go dopiero testował i mogę z pojemnością eksperymentować od 21 L w dół więc tylko czytałem jak dużo wypełnienia muszę przygotować :rolleyes: .

 

wiadomo, zawsze lepiej sprawdzić na własne ucho :)

W moim przekonaniu, optimum dla niego to 15l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to możesz sobie wkręcić moje rockfordy audiophile, one mają fs=39 hz.

 

A jaki to dokładnie model?

Chciałbym sprawidzic parametry bo mam ograniczone miejsce i moc (podejrzewam ze potrzebują sporo watów)

 

A nikt nie słuchał tych Tec LS 155?

Coś mi sie wydawało ze DAN wspominał ze ich sluchał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to RFA 64 tu masz manual http://www.rockfordfosgate.com/rftech/library/1996/4_Speakers/LIT9658_AudiophileMids_MAN.pdf

Czy potrzebują mocnego pieca? Wydaje mi się że micro są bardziej moco lubne. Nie ma problemu żeby je pożyczyć, bo leżą, a ja nowej fury jeszcze nawet nie ruszyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź te Punche od stefka miałem takie kiedyś w tych czasach kiedy je produkowali Rockford znaczył tyle co Rolls.

Bardzo zacne grajki .

P.S. 100 wacików starczy im w zupełności.

 

Tec-a 155 to na dzień dobry parę razy więcej wybulisz z ...niewiadomym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem LS155. System z subem i obciętym oczywiście od dołu wooferem. Jak nisko on potrafił zejść to nie wiem.

Ogólnie system tamten był w budowie i dla mnie grał za spokojnie za bardzo był zrównoważony. Ja muszę mieć dół konkretny więc jednoznacznie nie mogę się wypowiedzieć na ich temat bo nie testowałem ich u siebie.

Poza tym tamten system opierał się na trzech drogach i sterowany F1 więc dość dobrze dopieszczone na procu.

Może kolega się wypowie na ich temat.

 

Tak czy siak Tec LS155 to dobry woofer i jakoś nie widzi mi się porównywanie go do 5.16 choćby już patrząc na cene. Który lepszy raczej ciężko określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...