Skocz do zawartości

Bora by lksgrzegorz


lksgrzegorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że prawie wszyscy przedstawiają swoje instalacje i projekty CarAudio to wypadało by abym ja zrobił to samo. Przeczytałem na temat CarAudio już wiele i im więcej czytam tym bardziej jestem przekonany że jeszcze dużo pracy mnie czeka i moja wiedza jest bardzo nikła. Ale po to jest forum aby dostać baty i nauczyć się czegoś od ludzi którzy wiedzą co "w trawie piszczy" :zawstydzony:

Doradzą co poprawić itp.

Przedstawie kilka fotek mojego audio które nie powala na nogi. Ale każdy od czegoś zaczynał. Wiem że powinienem najpierw zająć się przodem ale jakoś tak wyszło że najpierw zaczołem od dupy strony :wink: Niestety nie posiadam zdjęć z prac nad okablowaniem ale i tak bedzie zmiana RCA to odświeże jak nadejdą zmiany.

 

Z czego moge być zadowolony pacjentem jest VW Bora 2.3 V5 i jak się orientuje raczej jeszcze na naszym forum nie widziałem żadnej instalacji w tym modelu. Wiem że jest kilka fajnie zrobionych golfów 4 ale Bora to jednak sedan i ma troszke inną akustyke niż golf. Więc właśnie w tym temacie powinno być ciekawie bo to jednak chyba coś troszkę odmiennego :cool:

 

Kierownik to Alpine CDE-9881R który może szału nie robi ale przebija wszystkie moje wcześniejsze pseudo super radia. ;) Kable zasilające to 35mm 5metrów plusa za aku na bezpieczniku haczykowym 60A i 1metr masy z budy auta. Przod jak juz mówiłem wcześniej narazie seria ale przymierzam się do zakupu Morel tempo6 i do tego jakiegoś porządnego wzmaka ( maże jakaś V12) Z tyłu wsadzony poczciwy Alphard Yakuza PW 1203AX i do tego robiona skrzynka BR 48l strojona na 35Hz którą wykonał

kolega z forum hehepack :padam: Oczywiście MDF 22mm. Janine napędza Axton C109 i wydaje mi się ze i tak nie wyciska z tego głośnika wszystkiego na co go stać. Może nie jest to jakiś super kulturalny głośnik ale jak narazie dobrze trzęsie "oborą" bo takie było jego zamierzenie :rolleyes: Troche denerwowała mnie latająca rejestracja i z tego względu wygłuszyłem na razie samą klape bagaja matami STP. Troszkę to pomogło ale to na pewno nie wszystko co mnie czeka. W przyszłości są plany na zmianę na coś mocniejszego co zagra bardziej na poziomie ale z ostrym wykopem :rolleyes:

 

To na razie tyle jestem otwarty na wszelkie propozycje i krytykę z waszej strony. Zaznaczę że wszystko co robiłem w samochodzie to własnymi rękoma. Niestety jak znajdę fundusze na rozbudowę to nie obejdzie się bez pomocy osób które znają się na rzeczy :zalamany: Szkoda tylko że w mojej okolicy nie ma nikogo blisko z naszego forum abym mógł posłuchać ciekawego przodu wtedy wiedział bym co mnie najbardziej leży i mógł bym podjąć jakąś decyzje.

 

To na razie chyba tyle w temacie. Jak będą zmiany myślę że w niedługim czasie to odświeżę temat.

 

a po niżej załączam kilka fotek tego co posiadam.

Wyzywajcie mnie i doradzajcie co i jak można z tym autem fajnego zrobić. Pozdrawiam maniaków CA :zdrowko:

post-4756-084692400 1285012432_thumb.jpg

post-4756-026764800 1285013598_thumb.jpg

post-4756-017323100 1285013732_thumb.jpg

post-4756-098565000 1285013835_thumb.jpg

post-4756-051039300 1285013918_thumb.jpg

post-4756-063050600 1285014134_thumb.jpg

post-4756-092612400 1285014220_thumb.jpg

post-4756-024004900 1285014414_thumb.jpg

post-4756-072131100 1285014589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu wielce oceniac , sub i wzmak w bagazniku skrzynia prezentuje sie ladnie ale to nie twoja robota a ze hehepack potrafi zrobic skrzynie do janiny to juz widzielismy w jego A3 wzmak jest przykrecony i spox kable tez sa poprowadzone i spox i tak nie widac ktoredy itp.

 

Reasumujac wszystko robisz sam ale jak narazie jest to przeprowadzenie kabli zasilajacych co nie jest wielkim sukcesem i przykrecenie wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze moze to nie za wiele ale poprowadzenie plusa z tak ciasnej komory gdzie siedzi wykastrowana V6 to dla mnie nie lada zadanie było ;) Męczyłem się około godziny aby przebić się z tym 35mm. Może powiecie co ciekawego na przód się w tej budzie nada?? A zdjęcia będą jak kable poprowadziłem. Na razie powiem tak ze poszedłem główną wiązką z komory i dalej lewym progiem aż do gagaja. RCA poszły lewym progiem i wczesniej za schowkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kto ujmę w swojej głowie. W mojej układa to się tak aby to miało ręce i nogi od strony technicznej. Ja chciał bym osiągnąć w swojej instalce poziom który zagra czysto a zarazem z wykopem jak pisałem wcześniej. Na razie nie ma być to nic na zawody ale kiedyś kto wie co wyjdzie. różnie bywa :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powoli powoli :zalamany: Ja myślę że radio na razie da sobie rade nie jest aż takie tragiczne. przód wiem jest do całkowitego remontu, ale jak już macie jakieś doświadczenie to co konkretnego w Borze może dać dobre zmiany. pisałem wcześniej o morelu tempo6 i jak już mówiłem chciał bym coś odsłuchać bo nie miałem okazji nic porządnego. W moim towarzystwie spszenty typu voicekraft to już liga a mnie to załamuje :zly: Reasumując jak ktoś jest jest blisko (50km) to dojedę i z miłą chęcią posłucham co można osiągnąć dobrym przodem :) A jeżeli chodzi o suba to na razie niech sobie zostanie jest nowy kupiony za okazyjne pieniądze. A co do wzmaka do niego to już pisałem moim skromnym zdaniem nie ogarnia tego głośnika. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachorowałem troszkę na wirusa typu CA i aż mnie trzęsie aby robić wszystko na raz. Niestety z tym przodem musiałem się wstrzymać bo miałem w Borce kompletne sprzęgło do wymiany i zimering na wale. Więc wiadomo kliko setek poszło hoho. A za to miał bym już 50% przodu zrobionego. :/ Nie musicie mi mówić ze mam to wszystko pozmieniać. Wiem o tym doskonale. Napisałem tego posta bo jestem tu nowy nie wpisałem się na forum po to aby złapać informacje co kupić itp i już tu więcej nie zajrzeć!! Ciekawi mnie granie w aucie i zawsze sie tym interesowałem. A na poważnie od około roku cały czas się dinformowuję na ten temat. Kiedyś były jakieś grajki ale to z nie wiedzy i ogólnych twierdzeń sprzedawców sklepowych człowiek popadał w rutyne i kupował. Kiedy został mi skradziony przedostatni a ostatni grajek się spalił to zaczołem szukać po necie co i jak w tym wszystkim na prawde chodzi. Z miłą chęcią spodkał bym kilku takich zapaleńców jak wy i zobaczył jak coś dobrze zrobionego gra. Bo nigdy nie było takiej okazji posłuchać czegoś konkretnego. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To CDE jest nie CDA :P

 

i ? lepsze to na początek niż nic ... radio zmienić na sam koniec, jak już coś będzie względnego na przodzie :P

 

Z miłą chęcią spodkał bym kilku takich zapaleńców jak wy i zobaczył jak coś dobrze zrobionego gra. Bo nigdy nie było takiej okazji posłuchać czegoś konkretnego. :P

 

spoty, zloty i itp. + zawody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak pisali wyżej koledzy przód będzie najważniejszy, dobre wygłuszenie to podstawa dobrego dźwięku z przodu:) Jeśli myślisz o przyszłościowej i dobrej instalacji zamontuj jakieś lepsze maty typu Dynamat czy STP, możesz zerknąć jak u mnie w golfie IV przeprowadziłem wygłuszenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...