Skocz do zawartości

ukompletowanie sprzętu dla początkującego


DoBryZG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć tu Bartek.

 

Chciałem zasięgnąć Waszej opinii na temat stworzenia systemu grającego w samochodzie.

 

System chciałbym zamontować w samochodzie vectra b sedan. Przednie drzwi są wygłuszone. wstawione są tam głośniki powerbass S-6C, na dystansach z MDF. Bez tych zwrotnic, w samochodzie oryginalne oplowskie radio.

 

http://allegro.pl/powerbass-s-6c-wyjatkowe-granie-kurier-gratis-i1219994898.html

 

Co chce osiągnąć:

chciałbym uzyskać przyjemne brzmienie w samochodzie( nie zależy mi na tłuczeniu tak żeby inni się oglądali na ulicy, ma przyjemnie cykać, i nie charczeć)

 

Muzyka jaką słucham to trance. Fundusz jaki mogę przeznaczyć na sprzęt to 1500-2000pln (zdaje sobie sprawę że nie są to astronomiczne kwoty dlatego zdaje się na wasze doświadczenie)

 

Potrzebne części (według mnie)

1 Nowe radio

2 Głośniki ? nie wiem czy te co mam to kicha czy mogą zostać teraz jak radio gra mocniej to charczą

3 Wzmacniacz

4 Skrzynia

5 kable itp (tu już nie mam pojęcia co i ile)

 

Posiadam zdolności manualne i znam się elektryce. Doświadczenie przy systemach Caraudio - brak, chęci i zapał JEST :)

 

Pozdrawiam kolegów i koleżanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawione są tam głośniki powerbass S-6C, na dystansach z MDF. Bez tych zwrotnic, w samochodzie oryginalne oplowskie radio.

 

 

Tweetery nie sa pociete zwrotka ??

Charcza bo radio oplowskie ma jakies 10x za malo mocy

Kasy jest poddostatkiem zeby osiagnac takie efekt jak chcesz.....

 

Radio + 4 kanalowy piec + subik ;) Taka kolejnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc oraz fotki z wygluszania drzwi to wklej na forum bo czesto mam klientow ktozi potrafia wygluszyc drzwi 2 matami o rozmiarze 25/50cm. Potem maja pretensje ze kupili glosniki za 350zl a graja gorzej niz seria mimo ze oni porzadnie wygluszyli drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery nie sa pociete zwrotka ??

Charcza bo radio oplowskie ma jakies 10x za malo mocy

Kasy jest poddostatkiem zeby osiagnac takie efekt jak chcesz.....

 

Radio + 4 kanalowy piec + subik ;) Taka kolejnosc

 

Uściślam: zwrotnic nie ma podłączonych do żadnych głośników, zostały w pudełku (koleś który to robił mówił że to się nie przyda, albo nie potrafił tego poprawnie zamontować, sądzę że głośniki fabryczne po prostu zostały wymienione na powerbass`y przewodziki zostały fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc oraz fotki z wygluszania drzwi to wklej na forum bo czesto mam klientow ktozi potrafia wygluszyc drzwi 2 matami o rozmiarze 25/50cm. Potem maja pretensje ze kupili glosniki za 350zl a graja gorzej niz seria mimo ze oni porzadnie wygluszyli drzwi.

 

Kolego fotek nie posiadam, jednak sądzę iż wygłuszenie zostało zrobione starannie, wykonane zostało z maty samoprzylepnej prawdopodobnie o grubości 3 mm może grubszej. mata miała kolor od strony przylepianej czarny i kleiła się jak smoła z drugiej strony była srebrna, kiedyś w castoramie widziałem taką w rolkach. Drzwi zostały starannie oklejone od strony wewnętrznej na całości, wszelkiego rodzaju otwory fabryczne typu na klamki, na siłowniki zostały zaklejone. jak w nie się puka to jest głuchy dźwięk no i ważą na oko jakieś 1,5 kg więcej bo musiałem w serwisie zamówić nowe kołki do zawiasów zęby się lepiej trzymały.

 

Jaka jest twoja opinia po zapoznaniu się z tym opisem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim kolegom z forum za udział w rozmowie.

 

Proszę Was u używanie jak najprostszych sformułowań, tak żeby laik mógł się w tym ogarnąć i za dużo nie googlowł.

 

Rozumiem że tweeter to prawdopodobnie głośnik wysokotonowy w Waszym slangu piszczałka lub krzykacz. (www.google.pl :P)

 

Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc w rozwiązaniu wyżej omawianej kwestii. BARTEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak.

 

- kable 25mm + 2 x RCA + konektory + rozdzielacze + kable głośnikowe itd - (ok. 250 zł)

- Przód zostaw tylko trzeba zapiąć w zwrotnice

- wzmacniacz na przód, trzeba poszukać coś może z klasyki gatunku alpinka, sony XM, (ok. 200 - 250 zł)

- do Trance na pewno coś szybkiego na tył. Na początek może dobry mały szybki i nie wymagajacy MDS 08 ? w (19L @ BR 7cm (wewnątrz) i 30cm długość) do tego jakaś 2 kanałówka w mostek (ok. 450 zł + dechy z obi :P)

- radio, hmm.. może jakieś cda z używek ? (500 zł)

 

 

+- 1600 zł. Zostanie na gofra :)

 

Służę pomocą w doradztwie okablowania i wszystko co potrzebne do zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...