Skocz do zawartości

Dylemat 2ch+4ch czy moze 6ch


majes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

może wybiegam za bardzo w przyszłość, gdyż auto sprzedałem a nowego prędko nie będzie jednak interesuje mnie Wasza opinia.

 

Jako ze w przyszłości będę chciał iść w 3way zapytuje Was koledzy co lepiej 2ch na woofery + 4ch na tweetery i midy czy może 6ch na cały przód ?

 

Sam osobiście bardzo mocno przychylam się do 6ch ale może wybijecie mi ten pomysł z głowy, celowałem w Audisona xxxxx direct, Helix A6, innych nie znam, a nawet tych wymienionych przeze mnie nie widziałem ani sztuki na allegro. Przy okazji moglibyście porównać jak to pieniężnie wyjdzie 2+4ch vs 6ch ;)

 

Do suba mam oddzielny wzmak, DLS A6.

 

Odnośnie budżetu nie chciałbym przekroczyć 2 tyś :) Zaznaczam ze nie wiem nawet ile te 6ch wymienione przeze mnie kosztują (proszę mnie nakierować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywane A6 czy Vrx6.420 dostaniesz po okolo 1600/1800, ale jesli chcesz pelna aktywke z uzyciem zew. zwrotki czy proca to VRX tylko Direct, ktory wlasnie zaproponowales i on juz nie jest tak popularny (jak chcialem go kupic to mialem dwie opcje "poserwisowy" lub "poekspozycyjny" - oba z pudlami i swieza gwarancja, ale z delikatnymi sladami uzytkowania) po kolo 2500.

 

Jesli chodzi o kwestie praktyczne - 6 kanalowka bedzie wygodniejsza - zajmie mniej miejsca, mniej kabli itp. bedzie jednak mniej "elastyczna" (gdybys chcial napedzic nie trylko 3drozny przod) nie pozwoli raczej na ciagniecie przyzwoitego suba itp.

 

Co do brzmienia - tutaj juz tylko wlasne preferencje - generalnie takie 6kan. bedzie brzmialo tak samo jak duet 4+2 z tej samej stajni/serii.

 

 

Niedawno stalem przed podobnym dylematem - chcialem 6 kanalow na przod zamiast trzech 2kanalowek. Wybralem 4+2 ale to tylko dlatego, ze mialem juz Braxa X1000 i dokupilem do niego X2400 co jednak jest (chyba) brzmieniowo lepszymn rozwiazaniem niz nizszy klasowo Helix Comp. bo gdyby nie to - z pewnoscia zakupiulbym 6 kanalowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

6kanałówek jest nie tak mało. Choćby Alpine 3566. Tylko, że... to kwestia tego czego potrzebujesz. Skoro celujesz w VRX albo A6 to znaczy, że te wymagania niskie nie są. A bardzo dobrych 6ch już tak dużo nie ma.

 

Wiadomo, 6ch wygodniejsze jak to coobah napisał. Ale np Helix A2+A4 będzie lepszy niż A6 choć przez moc jaką A2 może dać na woofery. W przypadku VRX też tak będzie.

 

Do 2tyś Helix A6 się znajdzie i jeśli Cię satysfakcjonuje dźwiękowo to jest dobre wyjście.

 

Z drugiej strony 2+4, to masz większe pole do popisu. Na woofery np Orion 8002, Rockford 500a2, Xetec P2 itp itd, czyli z powerem a na resztę pasma np Zapco Z50, Nakamichi 4ch, Genesis 4ch (nawet compact four) i też będzie si a będziesz mógł łatwiej podmienić sprzęt albo na górę albo na woofery.

 

Sytuacja taka prosta nie jest, i tylko Ty możesz to rozstrzygnąć.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt - sytuacja tylko z pozoru wydaje sie prosta jak powiedzial Marcys (swoja droga to glownie jego wskazowki naprowadzily mnie na wybor).

 

Od siebie moge jeszcze dodac, ze taka "zonglerka" wzmakami (totalnie co innego na woofry i co innego na sredni/gora) nie zawsze musi byc pozytywne i moze przyczynic sie do "mniejszej spojnosci" co byc moze ma wiekszy wymiar w prezypadku mieszania glosnikami, ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, 6ch wygodniejsze jak to coobah napisał. Ale np Helix A2+A4 będzie lepszy niż A6 choć przez moc jaką A2 może dać na woofery. W przypadku VRX też tak będzie.

To się zgadza. Przy 6-cio kanałówce będziesz mial mniejszy bajzel w aucie, natomiast tak jak napisał Marcyś w przypadku dwóch wzmaków lepiej dobierzesz je do swoich komponentów.

 

Od siebie moge jeszcze dodac, ze taka "zonglerka" wzmakami (totalnie co innego na woofry i co innego na sredni/gora) nie zawsze musi byc pozytywne i moze przyczynic sie do "mniejszej spojnosci" co byc moze ma wiekszy wymiar w prezypadku mieszania glosnikami, ale jednak...

A to też musiłbyś wziąć pod uwagę czy chcesz zachować jedną barwę i profil brzmienia czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja naprzykład poszedłem w 2+4+1 czyli RM V21 na woofery, RM V41 na tweetery i midrange + A6 na suba. Niestety mimo dużego bagażnika miejsca na podłodze prawie nie ma, wzmaki, rozdzielacz, zwrotnice i ciężko cokolwiek jeszcze zmieścić. Ale moim zdaniem 2+4 to lepsze rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Ja wyszedłem z załozenia 2 + 4 z tym że mida jeszcze nie ma ale jesli bedzie to zagra pod wolnymi ch gienka... Całość jest już wyprowadzona ale nie mam czasu narazie na zabawy...

 

Lubie mocny bas z pogranicza subbasu z woofera wiec też wolałem dowattowąc woofer solidnie a 6ch tych mocy raczej nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie mocny bas z pogranicza subbasu z woofera wiec też wolałem dowattowąc woofer solidnie a 6ch tych mocy raczej nie ma...

I o to chodzi, ale gdybym znalazł 6-kanałówkę zeby miała na 2 kanałach tak ze 120-150W a na pozostałych z 40-60 to bym się nad nią zastanowił, narazie wolę 2+4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie w pelni z powyzszymi podpowiedziami, ale swoja droga te 150RMS na woofer to czeesto i geesto (jakze modna) znaczna przesada.

 

Hehe - poza tematem - kiedys przeczytalem, ze TLR (tak TLR) zaczyna grac jak mu sie da okolo 250RMS

Edytowane przez coobah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woofer "jaja z miechem" nabral dopiero przy 250w na kanał. A tweeter w porownaniu do tego tylko "muskam" wattami ale mnie to pasuje...

Niejednokrotnie natomiast miałem okazje przekonać sie ze ten sam woofer zyskiwał na dynamice po zamianie na słabszy mocowo piec... Nie zawsze moc jest gwarantem lepszego grania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...jeżeli wykazałbyś zainteresowanie wiem kto ma ( i raczej chce się pozbyć ) Soundstream ... daVinci :super: .

Ten piec "obskoczy" wszystko nawet full tri way z subem włącznie.

Siedem (!) kanałów 4 sztuki po 50W, 2 sztuki po 100W, jedna sztuka 200W ale ta jest stabilna do ...1 ohma :ok: .

Stan kolekcjonerski łącznie z tym jakimś ichnim BLT driverem czy jakoś tak.

 

Obmacywałem :lol: osłuchiwałem . Do siebie nie zapinałęm bo ...jeszcze bym zapragnął :lol:

 

Okolice 3500 zł ...niestety :zly: czy warto "to" kupić hmmm...nie wiem, burzył by mi trochę dotychczasowy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...