Skocz do zawartości

Skoda Octavia by NorMan


norman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt mi nie powiedział że robiąc wygłuszenie drzwi trzeba uważać aby dobrze zabezpieczyć wewnętrzną ścianę przed wodą. Scieka ona po szybie, następnie po panelu mdf na głośnik i ucieka do środka do auta

 

Ten sam problem u mnie w Aucie ( golf 3 ) pojawił się. A wyszło dopiero wtedy kiedy kilka dni jezdziłem bez midwoofera tylko z Panelem dokręconym do blachy. Dobrze to takze widac na myjce bezdotykowej pod cisnieniem lejac wode na szybę, przynajmnie moja zona do czegoś się przydała w kwesti Car Audio ;) Taki urok starych samochodów i starych uszczelek. Trzeba robić daszek i panel impregnowac konkretnie, bo inaczej to po roku puchna i sie rozłażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak robisz 3 drogi w Octavii i tylko z powodów brzmieniowych zostaniesz z tweeterami w trójkątach to OK (będzie lepiej dla Ciebie grało), ale Octavia ma bardzo fajne słupki i śmiało z 3" głośnikiem można tam wchodzić.

Swoją drogą, trójkąty są świetne i głośniki wysokotonowe do 60 mm średnicy pasują tam jak ulał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scieka ona po szybie, następnie po panelu mdf na głośnik i ucieka do środka do auta.

Robiłem tak w innym aucie, że z blachy ocynkowanej wygiąłem rynienkę w kształcie U z odgiętą zew krawędzią. Woda wtedy spływa do końców. Do tego taśmy na końcach, żeby nie kapała sobie niekontrolowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz 3 drogi w Octavii i tylko z powodów brzmieniowych zostaniesz z tweeterami w trójkątach to OK (będzie lepiej dla Ciebie grało), ale Octavia ma bardzo fajne słupki i śmiało z 3" głośnikiem można tam wchodzić.

Swoją drogą, trójkąty są świetne i głośniki wysokotonowe do 60 mm średnicy pasują tam jak ulał :)

Robię w trójkątach nieco z lenistwa - po pierwsze mam już przewód do tweeterów puszczone w drzwiach i musiałbym je wyciągać (rozpinać). Chcę na wysokie i średniotonowe użyć wzmacniacza czterokanałowego więc poprowadzę dodatkowy przewód na słupki a ten przy trójkątach zostawię. Uformuję je nieco żywicą i tkaniną szklaną aby jakoś wyglądały. Dwa głośniki na jednym słupku to dla mnie zbyt duże wyzwanie jak na pierwszy raz (i tak trzęsę tyłkiem ze strachu na myśl że będę musiał robić słupki)

 

butle do wygluszania wyciagales?

Nie ściągałem jej. Napchałem tam maty ile się dało. Natomiast na butli jest położony filc który nieco izoluje. Docelowo będzie jeszcze na niej leżeć zabudowa - która też będzie dodatkowo podklejona matami/filcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak efekt po założeniu dekary?

Efekt jest podobny jak z akustyką w pomieszczeniach przed umeblowaniem i po umeblowaniu. Wcześniej słychać było sub i jego odbicie na blachach auta. Teraz te "odbicie" jest mocno stłumione. Kolejna sprawa - ściszyło się wnętrze podczas jazdy - jednak pod tylnymi siedzeniami była goła blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa - ściszyło się wnętrze podczas jazdy - jednak pod tylnymi siedzeniami była goła blacha.

 

no to tak jak u mnie w accordzie pod siedziskiem i też mam zamiar budżetowo zrobić, z tym, że jeszcze mam gms01, którego myślę dać na wierzch. Ciągle się gryzę czy nie dać gms04, ale pozmieniało się i fundusze przez najbliższe miesiące nie pozwolą, więc zostanie chyba dekara soudala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Kolejny update :

 

Udało mi się zmienić radio - kupiłem CDA-7998R. Klasa sama w sobie. Lepszy pod każdym względem od 9855. Lepiej działa tuner, lepiej się nim operuje, lepszy wyświetlacz no i walory dźwiękowe o wiele lepsze. Dzięki temu że RCA są na przewodach, radio mogło wrócić na swoją pierwotną pozycję (jak było na dole to phantomface zasłania panel klimatyzacji :).

IMG_20120929_120310.jpg

IMG_20120929_125249.jpg

 

Następnie zająłem się sprawą cieknącej wody do środka. Rozbebeszyliśmy z ojcem drzwi i doszliśmy do sedna sprawy.

Teraz już wiem, że gąbka pomiędzy tapicerką a drzwiami ma za zadanie chronić wnętrze pojazdu od wilgoci. Naruszenie jej szczelności powoduje zalaniem auta podczas deszczu. Woda w moim przypadku wlatywała tutaj :

IMG_20120930_153326.jpg

 

a następnie ciekła po przewodach (sic !) tutaj :

IMG_20120930_133903.jpg

 

a następnie już pod matą ściekała do środka. Uszczelniliśmy go porządnie. Najpierw przewody poszły środkiem a następnie kilkoma warstwami maty porządnie podgrzanymi opalarką zalepiliśmy ten otwór.

IMG_20120930_145744.jpg

 

Ale to załatwiło sprawę połowicznie ponieważ woda w środku nadal ciekła na głośnik. Zdemontowaliśmy panel MDF i zrobiliśmy pod nim daszek z maty dekarki. Wygląda on mniej więcej tak (na zdjęciu nie ma finalnej wersji - tu brakuje bodajże jednej warstwy)

IMG_20120930_151649.jpg

IMG_20120930_152322.jpg

 

Następnie na to dopiero przyszedł panel, twardy GMS (muszę nieco dokupić bo się porwał i polepiłem go dekarą) i po wielu próbach (i ostatnich deszczach) nie cieknie ani troszkę do środka.

Od przyszłego tygodnia biorę urlop - w planach słupki ze średniakami i jak czas pozwoli to zabudowa bagażnika pod wzmaki. Fotorelację skleję w wątku

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny mini update :)

Jednak słupków nie zdążyłem zrobić w całości - a szkoda. Ale jest progress :

Stelaż :

IMG_20121027_133829.jpg

Przymiarki :

IMG_20121027_133349.jpg

IMG_20121027_133359.jpg

Rajtuza + super glue :

IMG_20121027_141116.jpg

Bezpieczeństwo przede wszystkim : (propagujemy na forum zasady BHP ;p)

IMG_20121027_141811.jpg

Po pierwszym miźnięciu :

IMG_20121027_143054.jpg

Po nałożeniu włókna szklanego i wyschnięciu żywicy :

IMG_20121027_171953.jpg

 

Jak na pierwszy raz myślę że całkiem spoko wyszło. Ojciec ma nieco w materii doświadczenie więc jego rady były cenne. Zużyliśmy całą żywicę z zestawy naprawczego Novola (200 coś gram), nieco się jej zmarnowało, ale tak to bywa. Do końca jeszcze szpachla i obicie. Relacja będzie w wątku.

 

Między czasie udało mi się nabyć drogą kupna używaną CHA-S634 z oryginalnym kabelkiem i magazynkiem :) Zamontowana za "kratką" w bagażniku. Dodatkowe boczne uchwyty powodują że zmieniarka idealnie wpasowuje się w otwór. Rewelacja.

IMG_20121103_144349.jpg

IMG_20121103_144432.jpg

 

pozdrawiam

 

NorMan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy średniaki w słupkach "patrzą"na siebie , testowałeś to ukierunkowanie odsłuchem??

Testowałem, ale krótko...mam nadzieję że nierówności "scenowe" poprawię czasówką.

 

Dziś dostałem zdjęcia od ojca - nudził się i poleciał szpachlówką słupki :

IMG_20121103_105701.jpeg

IMG_20121103_132822.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnego masz ojca , moj to by mi dopiero polecial szpachlowka ale po glowie :rotfl: Myslales juz czym to obijiesz ??? Bo chyba latwo nie bedzie....

Tutaj to działa na zasadzie wzajemnej pomocy. Ja ojcu pomagałem wygłuszać Pandę, dałem mu głośniki na przód etc. A ojciec wie że mi zależy aby w końcu przejść na 3way więc miał czas to zrobił ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie da się z Tobą nie zgodzić.Masz info czy chowanie panela można wyłączyć po wyjęciu kluczyka(wyłączenie radia)?

 

Obawiam się, że nie ma takiej opcji żeby to wyłączyć. Sprawdzałem w manualu od 7998 i 7998r i nie było o tym nic napisane,chyba że jest jakaś tajna kombinacja o której nie napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...