Skocz do zawartości

jaka zwrotke aktywna


arturbp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO nie zapodawaj tej zwrotnicy sony bo poleci ci jakościowo system. Ja bym spróbował zapakować takie coś:

http://www.caliber.nl/product_info.php?cPath=33_75&products_id=219

 

Są to filtry pasywne ale zapinane na kable sygnałowe. Zrobią to lepiej niż ta zwrotnica SONY. Zapakuj HF50 (chyba bym ten zaatakował jako pierwszy) lub HF75 i po sprawie.

Swego czasu testowaliśmy ze znajomym kilka zwrotnic aktywnych - zawsze odbijało się to negatywnie na brzmieniu systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie zapodawaj tej zwrotnicy sony bo poleci ci jakościowo system. Ja bym spróbował zapakować takie coś:

http://www.caliber.n...products_id=219

 

 

problem w tym, ze w sonii juz ich nie ma, pozatym nie dziala to wcale tak dobrze jak to opisujesz

 

jak bardzo chcesz kombinowac w ten sposob to pomocnik

choc nie do konca jest tak jak napisali na tej stronce ale jest to jakis punkt wyjsciowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem kiedyś zwrotnicę aktywną RTO i poszła do uzupełnienia możliwości Naki 400. Obecnie mam na stanie MTX-a RT-X03A. Oba urządzenia są zbudowane na wzmacniaczach operacyjnych. Parametrów i konstrukcji takiej zwrotnicy (piszę teraz o MTX-ie gdyż RTO dawno temu sprzedałem) mógłby pozazdrościć niejeden dobry wzmacniacz. W sumie to podobne zwrotnice są wyposażeniem każdego wzmacniacza który posiada wbudowane filtry.

Chyba jedyne co je różni od tych wbudowanych we wzmacniaczu to większa funkcjonalność (reguła którą potwierdzają wyjątki) ale ....

Jeśli Wolf słyszał różnicę w torze wysokotonowym u siebie to .... ja mu wierzę. Jak by napisał, że u mnie to brał bym tą wypowiedź z przymrużeniem oka :hyhy: .

Stosuje się również filty pasywne na wejściach RCA jednakże należy uwzględniać impedancję wejścia wzmacniacza aby były w miarę "przeźroczyste".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat proponowana przez Ciebie Artur zwrotka nie nadaje sie do aktywki bo zakres hpf'u raczej uszkodzi Ci tweeter :)

 

jakze cenna informacja biorac pod uwage do czego ma sluzyc

 

musze kupic zwrotke aktywna aby przyciac moje woferki od dołu moze cie mi cos polecic

 

 

 

Stosuje się również filty pasywne na wejściach RCA jednakże należy uwzględniać impedancję wejścia wzmacniacza aby były w miarę "przeźroczyste".

 

to po pierwsze dlatego napisalem, ze to punkt wyjsciowy, a co jest rowniez istotne to, to ze zlozenie 2 par RC nie da nachylenia ciecia 12db/oktawe

 

np w ww filtrach pasywnych calibra sa 3 pary RC a w opisie 12db/o i elementy tej samej wartosci w kazdej parze

 

 

EDIT: zacytowalem dwukrotnie to samo

Edytowane przez halam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem zarówno filtr sygnałowy Caliber 50HF, oraz XEC-500 na bardzo podobnym konfigu z Twojej stopki:

 

Caliber 50hf rzekomo odcinający częstotliwośći poniżej 50Hz: cięcie znacznie wyżej około 120-150 Hz, w czasie jazdy pojawiały się zakłucenia instalacji zapłonowej lub alternatora. Wpinanie filtra nie powodowało degradacji jakości (nie usłyszałem tego).

 

Zwrotnica Sony, niby wszystko pięknie, jest możliwość zmian cięć, ale... dźwięk wyraźnie traci życie, matowieje i dotyczy to większości zwrotnic aktywnych - szybko wyleciało z auta.

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczna zwrotka za wzmacniaczem, ale musi to zrobić ktoś, kto ma pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jest duzo takich wzmacniaczy np. DLS A3, Genesis Dual Mono, Focal Symetric, JL Audio 300/2, zapco studio 300x, Sinfoni 90.2 ze zwrotnicą, i tak dalej można w nieskończoność......

Tylko prosze nie pisz, że M1 to najlepszy wzmacniacz na świecie i nic mu nie dorówna. Myśle, że przynajmniej w jakimś stopniu znam ten wzmacniacz bo używam go nieustannie od 6 lat.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym miec 3 wzmacniaczy w bagarzniku front miał zasilac xes a w planie jest sub i drugi wzmacniacz do niego

p 236 to nie jest jaki szczególnie wymagajacy zestaw i xes radzi sobie z nim doskonale oddzielny wzmacniacz na wofeerki jest wg mnie zbedny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...