Skocz do zawartości

zestaw na przód


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

 

Mam pytanie i proszę o pomoc

 

Chciałbym wzmacniacz 4 kanałowy i 4 głośniczki z przodu 16,5 no chyba ze 2 głośniki 16,5 cm i 2 głośniki 13 cm nie wiem dokładnie chodzi mi o to jak na fotografii niżej. Nie wiem ja z tweeterami czy je też pod wzmaka no i zwrotnice w komplecie jak to całość zgrać, a przede wszystkim czy wzmak 4 kanałowy na to się zda czy może 6 kanałowy. Słucham wszystkiego przedział cenowy no ciężko powiedzieć no ale pewnie w tysiącu się nie wyrobię proszę o propozycje.

Jednostka sterująca to Clarion DXZ388RUSB 3 razy RCA a dodam ze to wszystko chciałbym podpiąć pod jedno wyjście RCA na przód drugie RCA na wzmacniacz 4 kanałowy i dwa głośniczki 8" i ostania para pod monoblocka i głośnik albo 12" lub 15".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Coś przekombinowałeś z tym co chcesz ....nie wiadomo o co dokładnie chodzi.

 

Na zdjęciach masz pokazane:

 

1. Zestaw 3 drożny - Woofer, średniak i tweeter

2. Sam tweeter z zestawu 2 drożnego

3. Raczej 2 drożny system z podwójnym wooferem

 

Powiem tak ... 3 way zrobić samemu i dobrze zestroić jest ciężko więc jeśli nie masz pojęcia to nie polecam.

 

2 drożny system kupujesz, odpowiednio podłączasz pod wzmak i zwrotki i już gra OK.

 

Możesz też połączyć to w Bi-Ampingu jeśli pogrzebiesz przy zwrotnicach lub mają taka możliwość...

 

Wtedy albo 2 wzmaki dwukanałowe albo jedna 4-kanałówka ...

 

Kup dobry zestaw 2 drożny i też bedzie git...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki dorwałem z neta. ta pierwsza moze i wprowadza w błąd bo tam siedzi ten średniak. Mi chodzi o te dwa głośniczki w drzwiach czyli 4 razem no i tweetery. No i jak to wszystko ogarnąć bo jak kupie dwa zestawy to po co mi na dobrą sprawę 4 tweetery. No ale może do końca sie aż tak nie znam ale proszę o poradę Edytowane przez zwalony system
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak ci bardziej wtajemniczeni radzą kup 4 kanałówkę jakiś zestaw 2way na przód i suba(nie powiem jakie klocki bo nie wiem co chcesz osiągnąć) bo teraz to chyba trochę nie ta droga idziesz no chyba ze masz jakiś misterny plan:) Edytowane przez Czeslaw28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie o coś takiego mi chodzi

 

Jedno jest pewne ... kup porządny przód 2 lub jak już chcesz 3-way i do tego sybwoofer.

 

Bo widzę, że idziesz w ilość nie wiem po co !

 

PO co te 2 x 8 "

 

Dobry gotowy zestaw 3 way - HERTZ HSK na all ..... aukcja numer 1215690321.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie pisze jaki dobry wzmacniacz byłby do tych hertzów HSK. Ile wacików potrzeba by ładnie grały z tego co pamiętam one maja 125 RMSu a wzmak ile na kanale powinien mieć. Edytowane przez zwalony system
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki piec, jak je potniesz, jaka akurat będzie leciała muzyka itd. Generalnie im więcej watów tym lepiej czytaj lepsza kontrola nad wooferem ale z tymi watami na papierze to różnie jest. Czasami lepiej podać 80 watt RMS z dobrego firmowego pieca o renomie większej mocy niż ma na papierze niż 150 rms z jakiegoś innego pieca, który taką moc ma tylko na papierze albo przy bardzo dużych zniekształceniach. Poza tym moc nie decyduje o tym jak woofer zagra basem bo są piece o zbliżonej mocy a różnej charakterystyce i jedne sobie z tym radzą lepiej a drugie gorzej.   Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...