Skocz do zawartości

basowanie na 'lepszym' poziomie


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Badz powazny... I nie wierz we wszystko co Ci wypluwa porgram bo troszke sie pograżasz...

Masz rację-wyszło siano z butów i ignorancja. Przepraszam bardzo, że zabrałem głos - postaram się na przyszłość wstrzymać z komentarzami na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację-wyszło siano z butów i ignorancja. Przepraszam bardzo, że zabrałem głos - postaram się na przyszłość wstrzymać z komentarzami na tym forum.

Zamiast pisać takie durnowate teksty może wyjaśniłbyś dlaczego taka duża skrzynia jest potrzebna dla tego głośnika? Niektórzy pewnie nauczyliby się czegoś nowego.

 

Parametry T/S:

Magnet: 95 oz

Fs = 35,83 Hz

Qms = 15,1

Vas = 205,4 liters

Qes = 0,469

Re = 2,8 ohms

Z = 4, ohms

Qts = 0,455

1-W SPL = 94,91 dB

 

Wyjaśnij proszę dlaczego optymalną skrzynką miałaby być buda większa od Vas głośnika?

Stroker ma Vas bodajże w okolicy 300l, a świetnie sobie radzi w 100l br.

Chętnie bym się dowiedział, dlaczego ten głośnik w podobnej pojemności zagra źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać takie durnowate teksty może wyjaśniłbyś dlaczego taka duża skrzynia jest potrzebna dla tego głośnika?

Jeżeli chodzi o "dyskusje" i inne sprzeczki na forach kieruję się złotą zasadą:

http://photos.commongate.com/11/38441_7dtr2scy8f_l.jpg

Co innego kulturalna dyskusja podparta argumentami.

 

Wyjaśnij proszę dlaczego optymalną skrzynką miałaby być buda większa od Vas głośnika?

Stroker ma Vas bodajże w okolicy 300l, a świetnie sobie radzi w 100l br.

Chętnie bym się dowiedział, dlaczego ten głośnik w podobnej pojemności zagra źle.

Vas to pochodna pow. membrany i sztywności zawieszenia. Przy 15" i Qms = 15,1 nie dziwota, ze przyjmuje tak wysokie wartości.

Skoro już ktoś decyduje się na 15" w BR, to jest dla mnie oczywiste, że zależy mu na odtwarzaniu subbasu w pełnym paśmie czyli do ok. 20Hz na odpowiednim poziomie SPL. Efektywność skrzyni w najniższych rejestrach jest pochodną jej wielkości więc skrzynia musi być odpowiednio duża, aby zapewnić odpowiednie pasmo przenoszenia. Zamykanie głośnika w zbyt małej skrzyni prowadzi do problemów z faza oraz pogorszenia efektywności.

Pozdr.

P.S Dane dot. T/S tego głośnika różnią się w zależności od źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bedzie ostre"walenie" :wink:zobaczymy jak długo Ci sie nie znudzi :ok:

albo jak długo aku wytrzyma, na 0,3kw długo nie pykał, 0,6kw go zniszczy pewnie :P

 

co do yakuzy to kupiłem ją, bo ciekawi mnie jak mocno to gra, zmiana pewnie nastąpi jeszcze w tym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...