Skocz do zawartości

Audison VRX 6420 - co o nim sadzicie?


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że na zlocie był taki wzmacniacz (napędzał woffery DLS i średnie + wysokie Seas)

Czy osoby które go sluchaly moga sie podzielis opiniami na jego temat?

Musze kupic wzmak pod tweetery i moze kupujac ten załatwił bym sobie wszystko (tzn woofery i suba i sprzedał swojego phase + protovison) a moze w przyszlosci mialbym idealny wzmak wyjsciowy pod 3 waya,

 

Z góry dzieki za opinie (zalezy mi na odczuciach słuchajacych)

 

pozdr

pawels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusić zawsze się można ciężko powiedzieć w jakiej aplikacji będzie dobry a w jakiej przeciętny. Bo trzeba powiedzieć dosadnie że to dobry wzmacniacz i tutaj jedynie gusta będą decydować. Audisony są "lekkie" u góry tak również powinno być w tym modelu. Masz tutaj 6 kanałów i jest to wręcz ideał do pędzenia 3-waya aktywnie. Sam nie powiem mam ochotę przetestować ten wzmacniacz u siebie lecz wydatek ponad 1,5 k zł na swoje widzimisię uważam ostatnio za przesadny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - stoje przed wyborem 6kanalowki wiec podlacze sie pod temat.

 

W granicach budzetu jako alternatywy stoja kolo siebie wlasnie 6.420 oraz Helix A6. Jak skonfrontowalibyscie te wzmaki gdyz zadnej z ich rodzin nie slyszalem, a nie jestem typem czlowieka, ktory podepnie wzmak na probe na 30 min i moze stwiedzic czy to wlasnie jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA100 jest lepszy na górze od VRX4.300 -> to nie jest moja opinia ale osoby która porównywała w swojej aplikacji VRX-a, stare Pro i DA100 .

Po porównaniu dopiero zakupiła Genesis-a . Oczywiście należy wziąć poprawkę na różne gusta.

 

 

Ja porównywałem SA50 z brax'ami - o ile na górze SA wymiatał, o tyle średnica robiła się szorstka i nie fajna. Na brax'ie taka bardziej plastyczna, ciepła, IMHO bardziej naturalna.

VRX'a miałem okazję słuchać z zestawem Focal - woofer 130k i tweeter TN51 - była dynamika, było powietrze - mi się bardzo podobało.

 

Skusić zawsze się można ciężko powiedzieć w jakiej aplikacji będzie dobry a w jakiej przeciętny. Bo trzeba powiedzieć dosadnie że to dobry wzmacniacz i tutaj jedynie gusta będą decydować. Audisony są "lekkie" u góry tak również powinno być w tym modelu. Masz tutaj 6 kanałów i jest to wręcz ideał do pędzenia 3-waya aktywnie. Sam nie powiem mam ochotę przetestować ten wzmacniacz u siebie lecz wydatek ponad 1,5 k zł na swoje widzimisię uważam ostatnio za przesadny.

 

Jesteś tego pewien co do 3way aktywnie na VRX6420? Coś mi się zdaje że jednak chyba nie do końca uda się zrobić w pełni aktywnie 3way z wykorzystaniem zewnętrznego procka/zwrotnicy aktywnej. Z wykorzystaniem filtrów wbudowanych we wzmacniacz - OK, ale z wykorzystaniem zewnętrznego procka, z np. opóźnieniami czasowymi i cięciami per każdy głośnik już nie. Niewiem jak VRX6 direct - może tu było by lepiej bo to wzmak bez żadnych filtrów i chyba własnie dedykowany do tego typu zastosowań,

 

Panowie - stoje przed wyborem 6kanalowki wiec podlacze sie pod temat.

 

W granicach budzetu jako alternatywy stoja kolo siebie wlasnie 6.420 oraz Helix A6. Jak skonfrontowalibyscie te wzmaki gdyz zadnej z ich rodzin nie slyszalem, a nie jestem typem czlowieka, ktory podepnie wzmak na probe na 30 min i moze stwiedzic czy to wlasnie jest to.

 

Jeśli konfiguracyjnie będzie Ci odpowiadał (a to się da wyczytać z manuala pewnie) to ja bym się skusił na VRX'a z pierwszej serii (te złote z drewienkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Wolf przypomniał mi o jednej ważnej kwestii , pierwsza wersja VRX4.300 jest lepsza od kolejnych -> wzmacniacze były rozbierane i porównywane. Nie wiem czy takie zubożenie dotyczy również VRX6.420. Może to taki mały off-top ale to oznacza, że VRX-y (przynajmniej 4.300) grają inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten VRX o którego chodzi już jest nieaktualny.

Udało mi sie zorganizować kase z innego źródła i wzmak dalej zostaje u mnie ;)

 

Wyczytałem na pokrewnym forum że nówkę ktoś może mieć 2800zł co jest ceną co najmniej atrakcyjną biorąc pod uwagę ceny ogólnodostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten VRX o którego chodzi już jest nieaktualny.

Udało mi sie zorganizować kase z innego źródła i wzmak dalej zostaje u mnie ;)

 

Wyczytałem na pokrewnym forum że nówkę ktoś może mieć 2800zł co jest ceną co najmniej atrakcyjną biorąc pod uwagę ceny ogólnodostępne.

 

 

Gdybys przeczytal nick wiedzialbys ze to ja napisalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to Ty napisałeś tylko po co miałem na tym forum sypać info razem z nickami z innego forum ?? Później jakieś halo mogło by być albo coś ;)

A tak sam napisałeś i jest git hehe

 

Ogólnie wzmak godny polecenia i w miarę przyszłościowy,drażniącą rzeczą która może być to małe wejścia na kabelek zasilający i tak jak Wolf pisał brak możliwości 3-way z wykorzystaniem oddzielnego proca dźwięku.

Ten wzmak posiada tylko 2 wejścia i jedno wyjście i nie ma możliwości dokupienia modułów żeby było to 3 wejście.

Do aktywki to VRX 6 directed sie nada,ale to już musi być zewnętrzna zwrota bo w sobie nie ma żadnej ale za to ma właśnie te 3 wejścia ;]

 

A to czy pierwsze czy kolejne VRX-y są lepsze to nie mam pojęcia,nic mi o tym nie wiadomo.

Mam pierwszą bo akurat taką trafiłem kiedyś czy lepszą,pewnie zależy dla kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sprawdzilem manuala i rysunki sprawiaja wrazenie iz 6.420 ma 6 wyjsc ale tylko 4 wejscia, choc nie jest to do konca jasne gdyz kazda z rycin przedstawia "wzmacniacz z ktorymistam kanalami w mostku" a nie ma zobrazowanego polaczenia bez zadnych zmostkowanych kanalow.

 

Doszly mnie pogloski, iz VRX'y z nowszych serii "nie mula juz" :D i w co tu teraz wierzyc?

 

EDIT: Nie zauwazylem, iz wlasciciel takiego pieca potwierdzil sprawe zbyt malej ilosci wejsc.

Czy w takim razie (biorac pod uwage dostepnosc VRX 6 direct) skazany jestem na zakup Helixa A6?

 

Cholercia zaczynam cbyha powoli zalowac sprzedazy Gienkow.

Edytowane przez coobah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Nie zauwazylem, iz wlasciciel takiego pieca potwierdzil sprawe zbyt malej ilosci wejsc.

Czy w takim razie (biorac pod uwage dostepnosc VRX 6 direct) skazany jestem na zakup Helixa A6?

 

Jak ma 6 wyjść to ...średnio zdolny "dłubacz" zrobi tam 6 wejść każde z nich na "direct" a przy odrobinie zacięcia nawet "zazwrotnicuje" :ok: .

 

Hmmm sam już nie wiem co lepsze przy gonitwie ...różne firmy (profile brzmieniowe etc.) na różne pasma czy jeden "multikanałowiec" .

Próbowałem porównać sobie grę jednego "mocnego pieca" i dwóch trochę słabszych na identycznym setupie przednim i...nie doszedłem do żadnych jednoznacznych wniosków co "słuszniejsze" :zly: .

 

Śmiem jednak wysunąć teorię, że "lwią" część istoty brzmienia całości systemu odgrywają ...głośniki ale jako ...całość (spójność), któryś tam będzie "zamulaczem" albo jako jedyny "agresorem" to "wyłowi się chwasta" :D z całości czy to samemu goniąc, czy w konfrontcji z osłuchanymi ludkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest akurat fakt - zastanawiam sie czemu o tym od razu nie pomyslalem :)

 

Idac tym tropem - zastanawiam sie czy samemu nie skonstruowac sobie 6 kanalowki Audio Arta (bo takowy najchetniej bym u siebie chyba widzial)

Mozna by sie nawet pokusic o budowe 440.6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...