Skocz do zawartości

Auto nie pali /kontrolka kierownicy


klyma89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Może to nie forum stricte motoryzacyjne ale wydaje mi się że niektórzy wiedzą sporo o samochodach (w końcu CAR-audio). A więc poruszam się (akurat dzisiaj niestety nie) golfem V 1.9 TDI (2-latek 35 tys. km). Byłem dzisiaj w knajpce ze znajomymi. Wchodzę do auta przekręcam kluczyk i cisza. Napięcie z akusia jest dobre (radyjko,komputer,klima,światła chodzą) a silnik nawet nie próbuje odpalić. Jak myślicie co to może być? Problem jest także tego rodzaju że samochód nie stał tak jak chciałbym go na noc zostawić więc go trochę przestawiłem z kumplami siłą mięśni. Po tym przestawieniu zauważyłem że pali się kontrolka wspomagania kierownicy. I tu jest pytanie : czy wcześniej tego nie zauważyłem czy uszkodziłem ukł. wspomagania podczas przeparkowywania? Jest możliwe żeby w ten sposób go uszkodzić? Próbowałem także odpalić samochód "na kablach" oraz odpiąłem klemy na jakieś 10 min. i dalej nic. Co myślicie.

P.S. Jutro oczywiście zawołam kogoś z kompem ale może dzisiaj już jakies rady uda mi się uzyskać.Pozdrawiam

Edytowane przez klyma89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli włącza Ci się zapłon (zapalają się kontrolki) a rozrusznik nawet nie tyknie to najprościej podłączyć kompa i zobaczyć jakie błędy wyświetli. Miałem kiedys kłopot w immo ale wyglądało to zupełnie inaczej...rozrusznik kręcił, auto odpalało na 2s. po czym gasło. Tak czy inaczej VAG prawdę Ci powie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w vagu, ale w bmw działa to trochę inaczej. Jest podwójne zabezpieczenie po 96 roku. Jedno w module EWS i jeśli on nie puści to rozrusznikiem nie zakręcisz, a drugie w samym sterowniku silnika. Jeśli kluczyk zgadza się z EWS'em, ale już nie ze sterownikiem silnika to silnik odpali na 1-2s i zgaśnie, tak jak piszesz. Jeśli kluczyk nie zostanie odczytany przez EWS, to nawet nie zakręcisz silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...