Skocz do zawartości

Honda Accord VI gen by Pemo2


pemo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troszeczkę odświeżę mój temacik.

W moim systemie zaszło wiele zmian:

1. Na górkę poszybował genesis SA50 i to był strzał w 10! :hurra: W końcu pojawiło się więcej życia, szczegółów (przede wszystkim piorunek zabrzmiał tak, że się przestraszyłem :rotfl: ).

 

2. Byłem zmuszony pozbyć się A4 bo szkoda aby jeden kanał był niewykorzystywany. Polowałem na helixa A2 ze względu, że barwa helixa mi pasowała, niestety na nowego nie było mnie stać a używek był brak wpadł mi w ręce Steg qm 220.2. Początkowo byłem zaskoczony jak ten potwór trzyma głośniki i z jaką dynamiką gra, jednak profil brzmieniowy całkowicie mi nie podpasował.

 

3. Międzyczasie zakupiłem na testy Braxa x1000 (pozdrowionka dla Krzyżaka ;) ) Jak się można domyśleć Steg poszedł do ludzi.

 

4. Wpadł mi do głowy szatański pomysł aby spróbować innych wooferków. Wpadły mi w ręce Proa coloris, które także mnie urzekły dlatego zostały w aucie.

 

5. Teraz największa zmiana jaka mnie czeka, mianowicie przesiadka na 3 drogi. Średniak jest już w domciu MP 5.8 (i tu pozdrowionka dla Łukasz znanego jako Stefanb).

Średniak jest po wstępnym odsłuchu cięty aktywnie z radyjka (wpięty był pod kanał wooferka). Najbardziej podobał mi następujący podział:

 

HI: hpf 4kHz 12db/oct

MID: lpf 3,15kHz/ 12db/oct

hpf 315hz/ 12db/oct (Tu pojawia się mały problem, ponieważ tweeter (hpf) i średniak (lpf) będą cięte pasywnie, a hpf średniego pójdzie z radyjka. Niestety najniższą wartość jaką mogę ustawić na radiu dla kanału tweetera jest 630hz. Macie jakiś pomysł jakby to ominąć, bo nie mam w radiu opcji aby ustawić stromość zbocza na 0db/oc (min jest 6db/oct)).

 

Mam także już wstępny projekt zwrotek z kalkulatora, który chciałbym żebyście zweryfikowali ponieważ będzie to moja pierwsza wykonana samodzielnie zwrotnica pasywna:

 

post-112-085443000 1296129166_thumb.jpg

 

O ile cewki dobiorę bez problemu tak już z kondensatorami jest trochę gorzej. Mogę zatem użyć jako C1 konda 6,8uF, a jako C2 6,2 uf czy lepiej połączyć ze sobą kilka mniejszych kondensatorów aby uzyskać wartości z kalkulatora :niepewny: ?

 

Ale się rozpisałem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pemo ...szukasz pasywki na średniaka kompletnie czy "aktywno-pasywnie"

Daj mi trochę parametrów tego średniaka ... z nudów coś Ci stworzę :super:

 

Ucięcie go tak (sporo wysoko) może stanowic kuku (daj orientacynie gdzie je wmontujesz) z doswiadczenie najgorzej "zgrać" sredniego z woferem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że w tym temacie będę mógł na Ciebie liczyć :zdrowko:

Parametry średniaka: http://www.professionalaudio.pl/_adm/attachments/mp._5.8.pdf

Parametry tweetera: http://www.loudspeakershop.eu/pdf/d2904-600000.pdf

 

Cały podział będzie pasywno-aktywny (cięcia z radia: woofer HPF i LPF oraz mid HPF (przez ograniczenie jakie stawia radio będzie 630hz 6db/oct ewentualnie 12db/oc a resztę nadrobię wooferami)).

Średniaki razem z tweeterami będą zabudowane w słupkach. Po wstępnych odsłuchach najprawdopodobniej będą skierowane w twarz kierowcy, napędzany będzie z gienka sa50.

 

Ps. Jak mi się spodoba to może i na pełną pasywkę się wsiądzie :D

Edytowane przez pemo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kondzioły z typoszeregu 6,8 uF i 5,6 uF i działaj .

Nic mądrzejszego nie dodam :rotfl:

 

Hmmm Mid LPF 3,15 kHz ? chyba chodzi o HPF ?

Generalnie stosując doświadczenie Kamyka i moje porada brzmi im wyżej średniak "siedzi" tym wyżej ciąć go od dołu (kocham wokale na desce :rotfl: ).

 

A im wyżej tnę tweter tym dalej (głębiej) scena wędruje

Edytowane przez wasylwek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem układ sa50 na tweeter i średniak i x1000 (zamiennie z x2400) na woofery/subbas.

I zdziwiłem się bardzo gdy to zestawienie Ci podeszło. Wiadomo, masz inne głośniki niż ja - ale mimo wszystko te wzmacniacze mają całkowicie odmienne profile brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pemo wrzuć tego Braxa na góro-średnicę.

Z tego co mi wiadomo (ten) egzemplarz pracuje w czystej A klasie .

Czy mógłbyś tylko malusio sprawdzić czy cały czas "żłopie" sporo amperów? tzn. czy grasz czy nie grasz powinien ich brać ...dużo.

Kiedyś chyba nawet miałem sposobność go (u kogoś) słuchać ale ...dawno i nie pamiętam z czym latał.

Myślałem nad nim (Krzyzak spoko chłop chciał nawet dać na testy ) ale...

mimo że biorę się do tych Braxów :rotfl: jak pies do jeża nie dokońca wiem co piszczy w relacji cena-banan :rotfl: a on zwyczajnie został skreślony dla ...gabarytów.

Może kiedyś trafi mi się Brax to ...zapnę :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie stosując doświadczenie Kamyka [...] im wyżej średniak "siedzi" tym wyżej ciąć go od dołu (kocham wokale na desce :rotfl: ).

Wasylwku coś Ci nie wyszła ta parafraza :) Jak dla mnie to średni ma grać od 200-250Hz i wartość ta nie zależy od jego umiejscowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo (ten) egzemplarz pracuje w czystej A klasie .

Czy mógłbyś tylko malusio sprawdzić czy cały czas "żłopie" sporo amperów? tzn. czy grasz czy nie grasz powinien ich brać ...dużo.

 

Pierwsze słyszę o tej klasie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ten) egzemplarz

:rotfl:

kamyk jakoś się buntowały moje ucha jak "ciągło" mi śpiew ku dołowi :rotfl:

 

Muszę koniecznie dać posłuchac marcysiowi mego suba i na spokojnie przetrawić twoje nowalijki :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf tymczasowo średniak grał podłączony pod braxa test ten robiłem tylko po to aby ustalić mniej więcej jakiś podział między średniakiem a tweeterem. Powiem tylko tyle, że na 2wey (ss + coloris) połączenie braxa i gienka jak najbardziej mi odpowiada (a przynajmniej na razie).

Co do braxa to jest chyba zwykły bez przeróbek (ten przerobiony chyba na allegro poszedł z tego co mi świta). Przynajmniej sprzedawca nic wcześniej nie wspominał, że ta sztuka jest przerabiana. Co do prądu to oczywiście sprawdzę jak tylko zakupie drugi miernik bo ten co mam ma "małą" usterkę i nie nadaje się już do niczego.

 

Wracając znów do mojej zwrotki, rozumie że od takiego projektu mogę zacząć (wie wiem wiercę trochę dziurę ale to będzie moja pierwsza pasywka w życiu i po prostu nie chciałbym żadnej zabawki sobie zabić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem układ sa50 na tweeter i średniak i x1000 (zamiennie z x2400) na woofery/subbas.

I zdziwiłem się bardzo gdy to zestawienie Ci podeszło. Wiadomo, masz inne głośniki niż ja - ale mimo wszystko te wzmacniacze mają całkowicie odmienne profile brzmienia.

 

Wolf warto tutaj tez zwrocic uwage na jednostke sterujaca- ciepły clarion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszaleje Ci Przemku na górze oj zaszaleje :rotfl: . Nie wiem jak kopułki SS ale pierścieniowce (szczególnie lewy :rotfl: ) patrząc am face potrafią się dosłownie wwiercić w mózg :rotfl: ...szykuj szpachlę :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwku moje syki ustawione są bardziej na lusterko i nie są tak chłodne jak Twoje pod "dziadkiem" :P

Bardzo mi pasuje połączenie gienka i tych scanów. Szpachla na pewno się przyda bo zamierzam zakupić kilka cewek i kondziołów. W końcu trzeba się wziąć za tego średniaka i jego aplikacje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy zagrały 3 drogi na przodzie :) Całość zrobiona na razie w formie masakrycznej pajęczyny, a auto nie nadaję się nawet do jazdy.

Robiłem niestety tylko, króciutki odsłuch (sił już brak) ale wiem, że przy zmienionej polaryzacji dla średniaka jest fajniej. Odniosłem jednak wrażenie, że średniak trochę wybija się dlatego będę musiał pomyśleć nad jakimś l-padem :rolleyes:

Jutro postaram się cyknoć jakieś foto zwrotnic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek nie tylko z mojej instalacji ( w końcu chwilę osłuchiwałem a Ty miałeś na pikniku możliwość jeszcze przed moim zabiegiem) ale z wielu widzianych i "weryfikowanych" o ile z tweterami nie do końca tak robią o tyle większość średniaków patrzy totalnie w twarzycho na moje to wpływa na szczegółowość wokalu i ogólnie na spory plus . Ktoś już kierował średniaki w trochę inny sposób i sporo ze sceną żonglował moje też początkowo były umieszczone...niezbyt fortunnie po zabiegach zauważyłem dość spore zyski (trochę hmmm...wężej ale znacznie głębiej i ...dokładniej) .

 

Jak pisałem w mojej relacji, średniaki to najgorsze dziady do opanowania ale kolejny raz zaznaczę dobrze je ułożysz już nie wrócisz do 2 way :super: .

Hmmm może studio 100 na średniaczki :rotfl: levelem byś je łatwo opanował :hyhy:

Z ta pajęczyną to też na razie testy masz bo mój złom np. grał trochę inaczej jak je robiłem bez a potem jak założyłem pełne tapicerki na tip top ...tak trochę na czuja to brać należy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ustawieniem kombinowałem teraz grają skierowane mniej więcej na środek auta na wysokość ramion. Pośmigam tak trochę (ogarnąłem kablomanie) później zmienię i zobaczymy co z tego będzie.

Następnego wzmaka nie chcę kupować dlatego pozostanie mi zabawa z rezystorami :D

To zdjęcie mojej prowizorycznej zwrotnicy:

post-112-0-67070500-1297284371_thumb.jpg

 

Oprócz średniaków czeka mnie jeszcze walka z drzwiami bo potrafią zabrzęczeć :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mała aktualizacja :D

W końcu wziąłem się za szpachlowanie słupków pozostało tylko wykończenie (co też jest już wstępnie dogadane :cwaniak:).

 

Tak się słupki prezentują teraz:

post-112-0-95857400-1305659537_thumb.jpg post-112-0-45295700-1305659566_thumb.jpg post-112-0-37313700-1305659598_thumb.jpg post-112-0-48937300-1305659605_thumb.jpg

 

Zwrotek niestety nadal nie ruszyłem ale zmienił się wzmak na woofersy. :luka: Teraz Colorisy grają pod Gienkiem Dualmono.

Mam nadzieję, że do pikniku uda się wszystko ogarnąć żeby to jakoś wyglądało i przede wszystkim plumkało jak trzeba :P

 

 

Ps. Pany a podpowiecie gdzie mogę dorwać śrubki czarne z łbem na imbusa bo u mnie w sklepach elektrycznych/ budowlanych za cholerę znaleźć nie mogę. Na tą chwile średniaki i tweetery przykręcone są zwykłymi gipsiakami :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...