Skocz do zawartości

Wzmacniacz się wyłącza


rudy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim piecem ESX Vision V900.4, podłączony do Pioneera DEH-P5730MP w Oplu Vectrze B. Problem polega na tym że po pewnym czasie grania wzmacniacz się wyłącza, radio działa a w głośnikach cisza, LED na piecu się nie pali. Po pewnym czasie sytuacja wraca do normy. Myślałem że coś jest z przewodem remote, ale puściłem nowy i nic to nie zmieniło :zdegustowany: Wcześniej miałem jeszcze taki problem że jak remote poprzez kostkę był podłączony do samochodu (tak że wyświetlacz i sterowanie kierownicy wykrywało działające radio) to wzmacniacz się nie wyłączał LED się świecił cały czas. Dopiero po odłączeniu remote od instalacji samochodu problem ustał. Dodam że w poprzednim wzmacniaczu Alpine MRV-F400 nie miałem żadnego z tych problemów. Ma może ktoś pomysł co zrobić z tym wyłączającym się piecem? Znajomy zaproponował zmostkowanie remote z masa, ale jeszcze tego nie próbowałem. A jeszcze organoleptycznie sprawdzałem czy aby się nie przegrzewa, ale obudowa jest tylko lekko ciepła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawił uwalony remote w radiu, albo niepoprawne podłączenie, od biedy możesz remote podłączyć do przełącznika na kablu +12V.

Znajomy zaproponował zmostkowanie remote z masa, ale jeszcze tego nie próbowałem.

I ja bym radził tego nie próbować, pogratuluj znajomemu fantazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie wylacza całkowicie led.. Moze to masa ci puszcza? Chociaz mało wątpliwe ale przy braku "+" wzmak i tak by sie zapalił na czerwono, pobieracjac mase z auta a plusik z remotki..

Jak chcesz 100% sprawdzic glowne zasilanie to podepnij remotke do plusa na wzmaku, jak ci odpali i bedzie chodził długo-100%remotka wariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobne przygody z Helixem jednym, instalka sprawdzana na wszystkie sposoby a ten non stop miał podobne odchyły.

Wstawiłem styki przekaźnika na plusa i do REM pieca a cewke do remotki problem ustał.

Na poczętek daj remotowi plusa z pokładu i potestuj jak ustanie to masz rem w radiu za "słaby".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Viktori :D Z dziwnych powodow na REM szlo od 6V do 10V i dzialo sie podobnie , zrobilem sobie wylcznik na zmostkowanym kablu rem ( oczywiscie zmostkowanym z +12V ) i dziala....

 

 

p.s Twoim kolega proponuje nie doradzanie hyba ze maja ochote ci zasponsorowac nowy wzmak.... Zrobienie jak proponuja w najlepszym wypadku wywali bezpieczniki w najgorszym uwalisz wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś nie byłem pewien tego mostka z masą, dlatego wolałem się spytać. Spróbuję zrobić tak jak mówicie, zobaczymy czy pomoże.

 

To jeszcze pytanie, czy jak zrobie mostek (+) z remote, to wtedy odłączyć remote lecące od radia?

Edytowane przez rudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przyczynę problemu. Okazało się że obudowa bezpiecznika była nieszczelna i jak chciałem go wyjąć żeby sprawdzić to kabel się urwał, generalnie przewód 16mm zamienił się w pył. Mniej więcej na długości 10cm przewód był przegniły, kupiłem nową obudowę podłączyłem kable i zobaczymy co będzie, jak na razie śmiga dobrze. W każdym bądź razie dzięki za rady!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...