Skocz do zawartości

Monoblock pod suba czy 2 kanaly pod tweetery


Czeslaw28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem sie jeszcze raz was poradzić co do systemu a dokładnie jego elementów mam wzmacniacz A4 sub p10 wooferki MP 5.16 tweetery w trakcie poszukiwań i tu moje pytanie czy szukać do nich wzmacniacza a suba dać z A4 czy A4 zasilać sys. przedni a szukać czegoś do suba?? co będzie mniejszym złem mniej kosztowne nie tracąc na jakości i nie utrudni np dalszej modernizacji itd itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie do suba najlepiej nadaje się monoblock. Często ma dedykowane ku temu wyposażenie (płynna faza, sterownik na kablu). Ale... wzmacniacz 2kanałowy tez potrafi jak najbardziej napędzić suba. I nie jedna 2ch lepiej to zrobi niż niejeden mono. Po prostu mówiąc ogólnie bez konkretów nie idzie tak łatwo tego rozstrzygnąć. A na końcu i tak instalacja konkretna to weryfikuje.

 

Czy szukając kolejnego wzmacniacz będziesz chciał iść w Helixa?

 

I A1 i A2 napędzą suba. Gdy dokupisz A2 to możesz go podpiąć na woofery a mostek z A4 na suba w zależności od tego co się lepiej spisze. Przy A2 będziesz też mógł np kiedyś dodać średniaka i jeździć przez chwilę bez suba. Za to A1 ma świetny DF (bodajże do 1800).

 

A jak będziesz szukał wzmacniacza innej marki to już spooory wybór i nikt Ci do końca nie powie, która opcja jest lepsza. Bo możesz np dokupić jakiś "rarytasik" mały pod tweetery a resztę ciągnąć z A4ki.

 

Temat ciężki do jednoznacznego doradzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...