Skocz do zawartości

Trzaski w głosnikach przy podgłasnianiu


pita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa wyglada nastepujaco

 

Wczoraj było wszystko pieknie cacy Dzisiaj dał mi kolega stega zebym mu sprawdził bo kupił na all

 

No to podłaczyłem sprawdziłem działa Podłaczyłem z powrotem u siebie tak jak było wczesniej i Zonk :(

 

Przy cichym słuchaniu jest ok Ale jak podgłasniam na skali pow. 20 to zaczyna mi trzeszczec w głosnikach I dodatkowo nie wiem czemu rozłacza mi sie sub tzn. wyłacza na chwile zasilanie suba

 

Jak odłaczam przód zeby grał sam sub to jest ok

 

Czyli to mosi byc wina gdzies przedniego zestawu

 

Mysle o zwarciu ale przejzałem kable i wyglada na ok tak samo te trzeszczenie jest takie jakie słychac przy zwarciach na kablach głosnikowych Zastanaia mnie jeszcze te rozlaczanie sie suba Czemu tak sie dzieje ?

 

Pomoze ktos co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoze ktos co to moze byc ?

 

poobserwuj sobie lampki z tyłu, a z przodu posadź sobie kogoś co by pogłaśniał radiem.

Stegi to mądre wzmacniacze ( seria K ), pokazują błędy takie jak:

- przegrzanie;

- zwarcie;

- brak wystarczającej masy;

- niedomaganie zasilania ( <10V )

- no i najgorsza sygnalizacja, prawie serwis ;)

 

P.s: kolega przypadkiem tego K2.01 nie kupił z Łodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba troche niejasno napisałem ;p

 

Przed podłaczeniem u mnie wszystko normalnie dzialało(moje CA) jak podłaczylismy tego stega tez normalnie grało

 

Pozniej podłaczyłem swoj wzmacniacz No i wtedy zaczeło sie dziac (z moim CA) to co opisywqałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można to pomylić ... remote to zazwyczaj cienki kabelek ... a zasilający to min. 10mm2 ...

 

Kolega zapewne nie pomylił kabli tylko gniazda na wzmacniaczu i zamiast dać + do +12V, dał + do REM....

Edytowane przez rainer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można to pomylić ... remote to zazwyczaj cienki kabelek ... a zasilający to min. 10mm2 ...

Nie patrzyłem na napisy na wzmacniaczu Na pamiec podpinałem (pamiec zawodzi :D ) jedynie spojzałem na mase gdzie podpiac

 

Wziąłem kabel +12 podpiałem do zacisku rem na wzmacniaczu (myslałem ze pod +12 podłaczam)

A kabelem rem podpiałem pod +12V ( myslałem ze pod rem podłaczam )

 

Juz 3 raz nie bede tłumaczyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem na napisy na wzmacniaczu Na pamiec podpinałem (pamiec zawodzi :D ) jedynie spojzałem na mase gdzie podpiac

 

jeśli to jest AQ lub QM to nic tylko się ciesz ... bo tam jest +/-/rem ... nie muszę mówić co by się stało, jak byś pomylił bardziej ...

 

Czemu min 10mm2 ? na alle są zestawy 6mm2 sam pewnego czasu chcialem kupić ;P

 

podepnij 6mm2 i zdaj relację :P

 

Kolega zapewne nie pomylił kabli tylko gniazda na wzmacniaczu i zamiast dać + do +12V, dał + do REM....

 

co innego w nowszej K serii - tam tak się nie da :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...