Skocz do zawartości

Budżetowy system odseparowany 200-250zł


dolphin123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako, że głównie siedzę przy dłubaniu 'home audio' a przyszedł czas kiedy muszę zainstalować ca, zgłaszam się z prośbą o pomoc w wyborze odseparowanego przodu, midwoofery 165mm i tweetery w podszybie.

Na zestaw przedni przeznaczyć chcę nie więcej niż 200-250zł(wolałbym coś koło 200 :wink2: ). Zasilane będzie z radia i tylko format mp3. Z doświadczeń wiem, że szału nie będzie, ale nie o to chodzi :wink2: Zestaw nie musi grać w niskich rejestrach, będzie wspomagany niewielkim subwooferem (o czym za chwilę). Wolę raczej spokojne brzmienie (przykładowo PB S-6C za bardzo mnie męczyło i wysokie kłują w uszy).

Po przekopaniu sieci zastanawiałem się nad:

Helix Dark Blue 62.1

http://www.skapiec.pl/site/cat/40/comp/302839

GMS 960XT + 25CT

http://allegro.pl/item1180809520_gms_960xt_gms_25ct_zestaw_odseparowany_960xt.html

Helix Blue B62C

http://allegro.pl/item1187144710_helix_blue_b62c_nowy_lepszy_model_w_wa_od_ss.html

Alpine SPE17SF

http://allegro.pl/item1186239334_alpine_spe_17sf_spe17sf_sklep_auto_hi_fi_w_wa.html

 

Jednak to moje głośne myślenie i będę wdzięczny za podpowiedzenie czegoś przyzwoitego w tej cenie.

Nie ukrywam, że wolałbym coś na dniu zamówić, także licytowanie średnio mi się uśmiecha.

Pozdrawiam

Edytowane przez dolphin123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze ten zestaw najmniej mnie do siebie przyciaga. Zasilane raczej bez wzmacniacza. Chyba, że uda mi się zakupić coś przyzwoitego 4kanałowego w cenie dwukoanałowca.Na wzmaka też nie więcej niż 2stówki. (napędzał będzie niewielkiego suba)

 

Zastanawiało mnie też połączenie Neo25 i dobranie woofera za podobną kwotę.

http://allegro.pl/item1178902519_sinuslive_jedwabne_tweetery_neo25_neo_25_zwrotnice.html

 

Jak już pisałem, wolę górę delikatniejszą nienatarczywą.

Edytowane przez dolphin123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę konsekwentnie ...przebiegły :zawstydzony: .

"Zawiecha" tych Macromów to jakaś kszak pianka która z pewnoscią polubi ...sparcieć co jak co ale pod tym względem GMS wypada korxzystniej.

Ale to tylko takie tam moje .... :zakrecony:

Jeszcze jedno co wiem bo "macałem" i badałem wysokie od GMSa to na prawdę spoko konstrukcja miła i przyjemna.

Jak bym miał klecić taki low budżet to na Twoim miejscu systemy napedziłbym radiem w bi-ampingu a na suba mały piecyk i gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem w/w Macromy pod samo radio i dają radę. Furtki dobrze wygłuszone i efekt nawet ciekawy był.

Przy ukierunkowaniu tweetera unikał bym kierowania go prosto w twarz, wtedy robi się nie ciekawie.

Mogę śmiało powiedzieć że spokojnie przebija to hit forumowy w postaci Helixów.

 

W tym budżecie i odtwarzanym formacie mp3 cudów niestety nie zwojujemy. Większość tweeterów w tej cenie ma ten sam piskliwy charakter.

Możesz jedynie zmodyfikować zwrotkę w postaci tłumików po -3db czy nawet do -6db. Wtedy ten jazgot nie będzie tak natarczywy, ale niestety będzie on nadal.

Opcja to również rozdzielenie zwrotki i zasilenie w bi-ampingu systemu. Faderkem wtedy dopsujesz górę z dołem, ale to już taka przekombinowana opcja trochę. Tłumiki wydają się rozsądniejsze.

 

dolphin123a czy nie dało by radę wykombinować trochę kasy na małego wzmaka za grosze ?

Efekt był by dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Gilotyna właśnie po małych reconektach doszedłem , że levele wzmacniaczy i np. w Balans w radiu jednak działają zauważalnie inaczej :rotfl: .

Tak poza tym ta opcja (głównie założone środki) nie pozwolą znaleźć nic ciekawego (bez starań i szukania), nie czarujmy wszystkie one grają ...tak samo, tu się bierze najtańsze, albo z najładniejszym logiem :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ...walkę z odklejeniem wokalisty od lewego słupka to ...lepiej wychodzę na balansie niż na levelach w piecach.

Teraz kombinuję "teoretycznie" dlaczego tak się dzieje :rotfl:

 

Glotyn zdradź mi co tam za Oldem od PPI mnie dan straszy :hyhy: co to go koniecznie mam na spocie zapiąć ?

Bo On tajemniczy jest jak ...Don Pedro :wink2: i milczy na amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie za podpowiedzi. Skoro w swojej cenie Macrom M3S.61 jest dobrym wyborem to już dalej nie szukam i nie czytam, bo tworzy się mętlik :wink2:

 

Potrzebuję pomocy także do wybory wzmacniacza do zasilenia niewielkiego subwoofera w bagażniku. Budżet także 200zł na wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://stx.pl/gdn-17-200-8-sw.html w 12litrach z membraną bierną. Głośnik SPLem nie zabija, ale ma grać jako uzupełnienie a nie wystawać ponad Macromy, które dziś zainstalowałem.

 

http://allegro.pl/blaupunkt-gta260-gta-260-polecam-i1204291576.html

Myslalem o tym blaupunkcie, znam go, wiem co potrafi, no i mam go na miejscu. Jak z nim wlasciwie jest ? Moze warto pare groszy dolozyc i kupic cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś co ma ok 280 W w mostku przy 4 ohm wtedy mniej więcej będzie to ok 140 rms przy 8 ohm. Ogólnie ten głośnik wg. mnie nie należy do czegoś wartego większej "uwagi" w zasilaniu. Jeżeli chcesz coś przyszłościowego to celuj w jakiegoś OLDA z sonego, alpiny, Sound Streama, czy innych tanio pojawiających się cacek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem styczność z STX . Cena do jakość w bardzo dobrych proporcjach jeśli chodzi o nowe przetworniki. W tych cenach ciężko coś nowego i dobrego kupić ... Może nie wybijają się jakoś ponad normę , ale lepiej kupić STX ze wszystkimi parametrami niż coś chińskiego w tej samej cenie.

 

Oczywiście każdy ma swoje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ważne już czy to przeznaczone do home czy car audio :) 8 ohm i 140 rms i tyle trzeba by gdzieś dać;p

Co do firmy jeżeli każdy może wyrazić swoje zdanie choć tutaj nie musimy oceniać wyboru kolegi ale firma jako całokształt reprezentuje bardzo niski poziom. Nie chcę mówić że to jest szajs ale wszystko co mogłem "dotknąć" z tej firmy nim było. Wolę już produkty alpharda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy jeżeli każdy może wyrazić swoje zdanie choć tutaj nie musimy oceniać wyboru kolegi ale firma jako całokształt reprezentuje bardzo niski poziom. Nie chcę mówić że to jest szajs ale wszystko co mogłem "dotknąć" z tej firmy nim było.

 

Widać mało mogłeś dotknąc skoro tak twierdzisz. Robiłem już 6 par monitorów 2-way na STX'ach, 3 suby (w tym jeden aktywny z ich panelem), także elementy do zwrotek brałem od nich i na jakość narzekać nie mogłem (jak i ci dla których to robiłem). Raz zdarzył się woofer z krzywym odlewem kosza, to wysłali od razu inną sztukę z przeprosinami. Także ich brzmienie jak za takie pieniądze jest niezłe-w kwestii cena/jakość przebić ich produkty jest niesposób. A co do Alpierdów.. nie wiem jak z wykonaniem, ale słyszałem ich kilka wooferów (mniejszych i większych) i żadne z nich nie "grały". Nie mowię że jest to jakiś high-end ale wiele firm(i nie mówię tu bynajmniej o VC i innych wynalazkach) mogłoby pozazdrościć im jakości-nie wspominając już o cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te macromy zastapilbym MDS cs 360 duzo rozsadniejszy dół i góra nawet jak na CDE z któego była zasilana zadziwiajaco spokojna jak na budzetlige. Duzo lepszy wybór również niz DB62.1 ...

 

 

Kupiłes suba i piec? Jesli nie to uderz na PW moze cos kulturalnego sie znajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...