Skocz do zawartości

Dobór odpowiedniego subwoofera 25cm do zestawu.


riws
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, dzisiaj zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze odpowiedniego subwoofera do mojego zestawu audio:)

W skład mojego zestawu wchodzą:

 

- przód - Rainbow Sax 265.20 (wygłuszone drzwi)

- radyjko - Pioneer DEH 50-UB

- wzmacniacz - SoundStream REF 480.4

 

krótka specyfikacja wzmacniacza:

4 x 80 / 150 Watt RMS 4 / 2 Ohm

2 x 300 Watt RMS mono mostek 4 Ohm

 

Przód gra bardzo pięknie i czysto, chociaż od jakiegoś czasu zaczęło mi brakować niższych tonów i zejść więc postanowiłem uzupełnić zestaw. Muzyka jaką słucham to głownie trance, elektro i inne elektroniczne. Samochód Golf IV hatchback, kwota jaką chcę przeznaczyć to 300-500zł, głośnik nowy, możliwe kupno samego lub już w zabudowie. Zabudowa closed. Hmm na czym mi zależy, głownie na miękkim i czystym basie który będzie się sprawdzał przy mojej muzie oraz żeby potrafił zagrać głośniej, czasem lekko zadrżeć autem i zaskoczyć słuchacza:) Mam już parę typowań po przeglądaniu forum, lecz czekam na propozycje ludzi co są lub byli w mojej sytuacji i mieli możliwość odsłuchu danych subwooferów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest Intertechnik 10' lub np. RE Audio SR 10" z tym, że SR bardziej można zamieszać w aucie. Oba przy Twoich preferencjach sprawdzą się w skrzyni closed. IT będzie łatwiej napędzić bo ma 250 RMS a RE ma 300 a lubi więcej dostać ale też nie powinno być źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to golfina to poprzestałbym na 20 cm (wbrew pozorom styka) a Ty "łupacz" nie jesteś to tym bardziej.

Od siebie zaproponuję Audiosystem HX08 nie testowałem w BR ale w closed ale przy dobrej aplikacji BR sklecisz budkę rozmiarów dla 25 cm closeda a może być baaardzo ciekawie.

Cały czas mam banana jak wspomne o wrażeniu jakie zrobił na mnie ten grajek w 12 l closedzie w średnim kombi :super: . Polecam go.

 

P.S. jest też "odmiana" 25 cm jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość spodobała mi się propozycja suba RE Audio SR 10" ciut przekracza budżet ale jestem skłonny dołożyć te parę groszy:) Pytanie do Ciebie stanec rozumiem że odsłuchiwałeś go, możesz krótko opowiedzieć wrażenia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Słuchać słuchałem ale na co dzień jeździłem z RE Audio SE 12. Generalnie brzmienie jest podobne, da się rozróżnić poszczególne tony, jest szybki, bas przyjemny, jak dla mnie taki miękki, schodzi nisko (SE 12 schodził niżej, oba w skrzyni closed), niżej jak dla mnie niż IT 10". Robi też niezłe zamieszanie, jako, że ma dosyć spory xmax, lubi dostać więcej watów niż ma nominalnie. Zależy też czego się oczekuje, brat ma znów tego IT i słucha ogólnie ujmując takiej młucki, różne remixy, techno, Brooklyn Bounce itd. i ten IT też sprawdza się bardzo dobrze a nawet czasami trzeba go ściszać bo jest go za dużo. Najlepiej jest posłuchać obydwu lub możesz się też pokusić o jakąś 8", oba te suby występują w tym rozmiarze ale ja takich małych subów nie słuchałem. Ten HX 8" też z tego co ludzie mówią jest godny polecenia.  Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli IT to tylko w BR, zupełnie kichasto chodził w closedzie (a trochę go wałkowałem).

Pomijam, że już coraz trudniej go kupić.

 

Doświadczenia co do firmy RE to mam tylko z 30cm XXX-em pod ponad 2kW piecem... w Audi A6 totalna masakra była.

Do dziś (a słuchałem to pare dobrych latek temu) w klacie mnie ciśnie :super: jakoś mi się one z "miechęm" choć nie powiem jakościowym kojarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...