Skocz do zawartości

Kijem o pudło


Wątły
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zbiłem skrzyneczkę do CRUNCH GP15D2 96l brutto z płyty wiórowej 19mm dałem wzmocnienia wstawiłem 2 porty bass refleks zakonczone kolankiem bo mi sie nie mieściły strojenie na 33Hz i przy mocnym basie słychać dzwięk jak by walenie kijem w pudło albo buczenie :zalamany: wzmacniacz to ESX signum 1000 i mam go podpięty ten głośnik na 4 Ohm czyli dostaje 480 RMS czy to moze przez to ze dostaje za mało mocy sie tak dzieje?? :zakrecony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porty to ruty PCV o długości 35 cm ( hehepack ty własnie mi obliczałeś strojenie) średnica 10cm zakonczone kolankiem pcv wczesniej głośnik grał w skrzyni 83 litry strojony na ok 30 Hz i też było słychać ten pusty bass ale wtedy myślałem ze to głośnik klepie o skrzynie bo śruby były wyrwane z płyty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapnij go w 1ohm.. Ten wzmak daje 250wat przy 4omach,a glosnik ma 750. W dodatku na tej czestotliwosci co ty słuchasz muzy, masz wiecej jak 1ohm na glosniku wiec dostaje pewnie z połowe mocy. Daj go w 1ohm i odrazu ci zagra. A tak wogole przy takiej czestotliwosci ja wolałbym sobie zmniejszyc skrzyneczke pojemnosciowo aby mogło ci sie zrobic wieksze cisnienie. Bo w takiej kubaturze, przy takiej mocy glosnik chodzi ci jak freeair i daje efekt strzelania membrana Edytowane przez zomer1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapnij go w 1ohm.. Ten wzmak daje 800wat rms przy 1ohmie wiec go spokojnie pociagnie.

Właśnie o to chodzi ze nie moge go spiąć w 1 Ohm bo był ten wzmak w naprawie bo był zalany i sie popaliły tranzystory i ten gościu powiedział ze nie można już go spiąć w 1 ohm :zalamany: bo powiedział ze on nie jest na mosfetach,po naprawie dałem go właśnie w 1 ohm i pograł mi 5 minut i musiałem go znów odesłać,tak że przypuszczam ze to brak mocy moze powodować te buczenie ale moze wy coś doradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj wzmaka moze ktos potrzebuje go pod glosnik 2x4ohm.. w 2omach wytrzyma?

W 2 ohm wytrzymuje, a jaki byscie mi polecili wzmak do tego głośnika tak do 500zł a i jeszcze jedno mówiłeś zebym zmniejszył budę a mozna to jakoś zrobić bez jej rozkręcania?? bo mam juz ją obita i nie uśmiech mi sie zdejmować jej ubranka może wpakować na boczne ściany gąbkę 4 cm grubości, zmniejszy to litraż czy moze dac podwójną płyte na ściany pociętych z kawałków zeby mozna było wsadzic je przez otwór głośnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...