Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy w skompletowaniu sprzętu (Opel Vectra B)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ze względu, że jestem nowy na forum to chciałbym się na wstępie przywitać ;-)

 

Witam!

 

Posiadam Opla Vectre B Kombi i potrzebuję waszej pomocy w doborze głośników na przód .

 

Kwotę jaką chciałbym na nie przeznaczyć to 300zł (za zestaw przedni, nie wliczając w to oczywiście wzmacniacza).

 

Wzmacniacz dobiorę sobie do głośniczków, zapewne będzie to coś z Alpiny 35xx , Sony XM "złota seria" lub blaupunkt velocity V450.

 

Kolejne moje pytanie jest takie - czy tweetery montować w oryginalnym miejscu w drzwiach , czy bawić się w lepszą kierunkowość poprzez zamontowanie ich w "trójkątach lusterek" ?

 

Kolejny etap to wygłuszenie (wprawdzie powiedziawszy to etap nr I) - na to chciałbym przeznaczyć ... hmm ... Sam nie wiem, bo nie wiem jakimi matami najlepiej wygłuszyć drzwi. Czytałem gdzieś , że maty APP są kiepskie, na innych forach krytykuję też maty Dynamat. Dlatego wolę zapytać Was o zdanie ;-)

 

Czy są duże problemy aby zamontować dystanse w tym aucie ? Chciałbym aby głośniki zmieścily się pod oryginalną maskownicą.

 

Muzyka której słucham to Hip-Hop, DnB, itd, ogólnie wszystkiego po trochu, zdarzy się również Pink Floyd ;-)

 

Mój obecny sprzęt , pod którym/ z którym ma to grać :

 

Jednostka sterująca - Clarion DXZ928 + zmieniarka CDC655Tz

Subwoofer Blaupunkt Velocity VRB12 + wzmacniacz Velocity V2100

Kondensator DIETZ 21VCD 1F

 

Mam nadzieję, że post jest czytelny i ujęte w nim wszelkie szczegóły (jeśli o czymś zapomniałem, przepraszam) , oczywiście cały czas czytam i przeszukuję forum.

 

Pozdrowienia z Łodzi ;-)

Edytowane przez krzysiek191022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwotę jaką chciałbym na nie przeznaczyć to 300zł (za zestaw przedni, nie wliczając w to oczywiście wzmacniacza).

 

Szalu z tym nie bedzie, Hertz DSK moze? Chyba ze uzywki wchodza w gre?

 

zapewne będzie to coś z Alpiny 35xx , Sony XM "złota seria"

 

Dobrze.

 

blaupunkt velocity V450.

 

Tragicznie.

 

Kolejne moje pytanie jest takie - czy tweetery montować w oryginalnym miejscu w drzwiach , czy bawić się w lepszą kierunkowość poprzez zamontowanie ich w "trójkątach lusterek" ?

 

Jesli slupki odpadaja to jak najbardziej trojkaty - zabawa z zywica wcale trudna nie jest.

 

na to chciałbym przeznaczyć ... hmm ... Sam nie wiem, bo nie wiem jakimi matami najlepiej wygłuszyć drzwi. Czytałem gdzieś , że maty APP są kiepskie, na innych forach krytykuję też maty Dynamat. Dlatego wolę zapytać Was o zdanie ;-)

 

 

Ja dalem rade w Vectrze 3 sztukami mat GMS-04 wygluszyc zgodnie ze sztuka drzwi - koszt okolo 165zl. Lepsze to na pewno od app co do dynamata - nie wiem nie widzialem nie macalem, jedni uwazaja to za przerost formy (ceny) nad trescia, inni nie podchodza do auta bez tego. Mysle ze GMS bedzie rozsadnym rozwiazaniem.

 

Czy są duże problemy aby zamontować dystanse w tym aucie ? Chciałbym aby głośniki zmieścily się pod oryginalną maskownicą.

 

Nie. Co prawda te z allegro moga meic przypadlosc pod tytulem "zle ustawione otwory montazowe" ale mozna to skorygowac wiertarka zawsze :) Seryjny glosnik ma o dziwo dosc gruby "dystans" wiec o to sie nie ma co martwic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalu z tym nie bedzie, Hertz DSK moze? Chyba ze uzywki wchodza w gre?

 

Oczywiście, używki również wchodzą w grę. Co myślisz o PowerBass , są zestawy do 300zł które ludzie polecają. Myślałem , o canton pullman, ale mam mieszane uczucia czy zmieszczą się w drzwi Vectry. A może Sinuslive SL165w + NEO 25s ?

 

Tragicznie.

 

Dlaczego ? Pytam z ciekawości. Są to słabe twoim zdaniem wzmacniacze?

 

Jesli slupki odpadaja to jak najbardziej trojkaty - zabawa z zywica wcale trudna nie jest.

 

Słupki wchodziły by w grę, ale boję się, że spartaczę robotę i słupki pójdą do śmieci ;/

 

Co sądzisz o reszcie mojego zestawu ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysiek191022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, używki również wchodzą w grę. Co myślisz o PowerBass , są zestawy do 300zł które ludzie polecają. Myślałem , o canton pullman, ale mam mieszane uczucia czy zmieszczą się w drzwi Vectry. A może Sinuslive SL165w + NEO 25s ?

 

Generalnie do 300zl wiekszosc zestawow gra bardzo podobnie jesli chodzi o nowki.

 

 

Dlaczego ? Pytam z ciekawości. Są to słabe twoim zdaniem wzmacniacze?

 

tak

 

Słupki wchodziły by w grę, ale boję się, że spartaczę robotę i słupki pójdą do śmieci ;/

 

 

Tego raczej nie mozna spieprzyc :P chyba ze zle ukierunkujesz (w dol na przyklad) a zauwazysz to dopiero po zywicowaniu/szpachlowaniu :P

 

Co sądzisz o reszcie mojego zestawu ?

Jednostka sterująca - Clarion DXZ928 + zmieniarka CDC655Tz

 

Fajne :)

 

Subwoofer Blaupunkt Velocity VRB12 + wzmacniacz Velocity V2100

 

market

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do 300zl wiekszosc zestawow gra bardzo podobnie jesli chodzi o nowki.

 

A co z używanych możesz polecić co zagra lepiej ? Mogę dołożyć ze stówkę , ale to już moje maximum.

 

chyba ze zle ukierunkujesz

 

Może głupio to zabrzmi, ale jakie ustawienie będzie najlepsze, wtedy kiedy tweetery są skierowane "w uszy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz dorzucić stówkę to zdecydowanie to: Hertz HSK 165 Nowe a cena jest bardzo dobra a sprzęt też zdecydowanie wyższej klasy niż seria DSK czy ESK.

 

Popieram, teraz sa w pieknej cenie, ja za tyle kupilem uzywki na poczatku tego roku. Tylko one juz potrzebuja konkretnego wzmaka, 100W RMS na kanal dla nich jest niezbedne.

 

Może głupio to zabrzmi, ale jakie ustawienie będzie najlepsze, wtedy kiedy tweetery są skierowane "w uszy" ?

 

Trzeba troche pojezdzic i posluchac roznych ukierunkowan tak zeby Ci odpowiadalo :) i wtedy jak juz bedziesz wiedzial ze to to, robisz slupki :) niektorzy wola jak tweetery krzyzuja sie pod lusterkiem wstecznym, inni wola prosto w twarz miec, jeszcze inni w drazek recznego :zdziwko: wiec jak widzisz rozwiazania sa rozne :) Trzeba pojezdzic i posluchac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, teraz sa w pieknej cenie, ja za tyle kupilem uzywki na poczatku tego roku. Tylko one juz potrzebuja konkretnego wzmaka, 100W RMS na kanal dla nich jest niezbedne.

 

Ok, dzięki za pomoc. Będę się rozglądał w tym temacie.

 

 

Trzeba troche pojezdzic i posluchac roznych ukierunkowan tak zeby Ci odpowiadalo :) i wtedy jak juz bedziesz wiedzial ze to to, robisz slupki :) niektorzy wola jak tweetery krzyzuja sie pod lusterkiem wstecznym, inni wola prosto w twarz miec, jeszcze inni w drazek recznego :zdziwko: wiec jak widzisz rozwiazania sa rozne :) Trzeba pojezdzic i posluchac :)

 

Ok, już wiem w jaki sposób dobieramy kierunkowość - dzięki.

 

Jeśli już zrobie przodzik, pomyślę o zmianie suba i wzmacniacza. Jaki Głośnik sub-niskotonowy możecie polecić do 500zł ? Czy w tym przedziale cenowym można znaleźć coś rozsądnego (skrzynia nie może zajmować całego bagażnika)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysiek191022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Głośnik sub-niskotonowy możecie polecić do 500zł ? Czy w tym przedziale cenowym można znaleźć coś rozsądnego (skrzynia nie może zajmować całego bagażnika)

 

Cos z klasycznych subow, RE Audio albo Rockford Fosgate, ewentualnie bardziej typowo w jakosc dzwieku to IT MDS 10, cos z Audio Systema (nie pamietam modelu ale nie Helon :P ) tu tez jest wybor duzy :) tylko najpierw radzilbym poszukac wzmaka na suba a dopiero potem suba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...