Skocz do zawartości

cieplu kabel i topiące sie bezpieczniki


hansu1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taki problem ktory polega natym ze topi mi sie bezpiecznik w rozdzielaczu zasilania a kabel pradowy idacy od niego do kondensatora robi sie cieply, kabel od kondesatora do pieca sie nie grzeje, a zasila to audisona lrx 1.1 i Re audio se 10d2 Edytowane przez hansu1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj dokładnie instalacje, skoro pali Ci bezpiecznik musi być gdzieś zwarcie

sprawdź po kolei kabel czy gdzieś nie styka się z masą i przez to nie pali bezpiecznika,

później usuń z obwodu kondensator i zobacz czy ten fakt dalej ma miejsce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, kabel glowny zasilajacy to 50mm2 idzie od aku do bagarznika, w bagazniku jest podpiety do bloku na bloku byl bezpiecznik 80A i od bloku do kondka idzie od spawarki 25mm2 i taki sam od kondka do wzmaka, wszystkie Panowie wasze porady sprawdzilem i nic, nadal przygasa na basie jak jest na wiekszej mocy, natomisat jak jest ciszej owych objawow audison nie wykazuje :) ja wiem ze re potrzebuje ale sadze ze 1 KW mu starczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że z prostego bilansu mocy można dużo wywnioskować, spadek napięcia na połączeniach ma znaczny wpływ na pobór prądu, P=P czy nadrobi to I przy braku U lub coś się przepali, przetwornica we wzmacniaczu bez odpowiedniego napięcia nic z nieba nie weźmie, tak sądzę :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150A to Ci powiem zaskoczyles mnie, dosyc sporo to ja myslalem ze 120 w VW jest juz na wyrost ale 150 ?:) maja i po 180 niektore ale to 3.0 pewnie motory. Ten blok sprawdz i dobrze zagotuj cyna kable i poszoruj ewentualnie aby styk byl jak najbardziej przylegly po obu stronach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie sciemniam, zobacz sobie na allegro do 2.0 hdi boscha, ja mam taki i innych do tej wersji silnikowej z tej marki nie ma :) co do bloku, zmieniam chyba z tego co mam na trojnik stingera, tak mi sie wydaje bedzie najlepiej i wtedy zobacze co w trawie piszczy :) dziwny przypadek, wczesniej mialem te same kable i blok tylko naped re byl inny bo soundstream referance 500 w hondzie accord coupe usa i nic takiego mi sie nie dzialo, nawet jak podpielismy z kolega z tego forum ( szacun dla przema :D ) audisona vrx 1500 shadow to on ma na 1 ohma 2kw i nic sie nie dzialo Edytowane przez hansu1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kondensator jak masz podłączony? Mam nadzieję ze równolegle tzn. plus do plusa minus do minusa i zarowno wzmacniacza i aku, i może zapomniałeś o naładowaniu kondensatora poprzez żarówkę? Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...