Skocz do zawartości

STEG K2.02 + Re Audio SE 12 D4 problem z montazem


holsik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz sklep gdzie kupisz 35mm2 za 5.99 za metrhttp://www.caraudiodirect.co.uk/spl-dynamics-pc-35b-2awg.html

 

Postanowilem kupic ktorys z zestawow, przewaznie maja klamry na aku, kabel + i - i wyjdzie mi praktycznie to samo, no i bede mial 50 mm kabel. dzieki za podpowiedz :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable juz zakupione i w sobote bede dzialal.

Musze pochwalic Wasza pomoc >>> ustawil wzmak tak jak mi tutaj poradzono i juz dzwiek jest lepszy, bardziej miesisty chociaz oczekuje, ze wymiana kabli doda jeszcze troszke do tego zestawu :rolleyes:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to odkopie temat.

Po ciezkich przejsciach moge powiedziec, ze dzieki Waszej pomocy mam juz w bagazniku to czego oczekiwalem po tym sprzecie :rolleyes: Kabelki polozylem (minus z kasty) skrzynka zrobiona wedlug projektu zakupionego na allegro( koleżka za 25 zl robi projekt pod glosnik. Niestety mialem dojscie tylko do 32 mm MDFu i skrzynia jest teraz tak ciezka, ze hoho :dobani: ale, dzwiek jest kozak, jedyny teraz problem, ze nie mozna zrobic glosniej, bo tylka polka w sedanie skacze i boje sie, ze szyba pojdzie :hurra:

Dokonalem juz nastepnego zakupu FOCAL 165 K2P i szukam teraz odpowiedniego wzmaka. Ostatnio na alle poszedl za dobre pieniadze audison lrx, teraz jest DLS A2, moze mi ktos cos poradzic w tej sprawie ?

Moj budzet to max 1400 zl, ale jak bym mogl wyrwac cos tanszego uzywanego to bym nie mial chyba z tym problemu.

Wiem, ze podstawa to wygluszenie, ale celowo tego nie robie, bo za 2 tyg wymieniam samochod na mlodsze AUDI A4, wiec tam juz wszystko zrobie jak nalezy.

Co do mat to chyba STP gold byloby ok ??

A i juz osotania sprawa, swiatla nadal przygasaja, czy musze kondek dietz 1f wymienic na cos lepszego ?

pozdrawiam i dzieki jeszcze raz za WASZA POMOC Z KABLAMI I SKRZYNKA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

holsik nie kupuj w uk na ebay k2p bo to podruby no chyba ze ze sklepu , mialem ten problem polecialem na niska cene 750 zl noiwe pudło ale wykonanie tych glosników dawala do myslenia ja to zauważyłem nie wiem jak twoja znajomosc ze sprzetem

 

poczytaj http://www.audiocar.pl/forum/printview.php?t=4971&start=0&sid=b6fd00e4f50ab36372c08eae5edc896b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po długim czasie ! Wreszcie moge powiedzieć, ze skonczyłem swoja instalacje ( czy aby na pewno ? )

Obecnie wyglada to tak :

 

CLARION DXZ958RMC

przod Focal 165 k2p

Helix B2

kabel the bridge

 

Tył RE AUDIO SE 12 D4

STEG K2.02

Skrzynia szczelinowa strojona na 39 wykonana z 40 mm MDF tylko taki byl pod ręką i skrzynia teraz wazy chyba 50 kg :),

kebel DB AUDIO

 

KONDEK DIETZ 1f

 

w drzwiach dynamat extreme i czesciowo w bagazniku.

Musze przyznac, ze bład popełnilem przy prowadzeniu kabli, bo puscilem razem i teraz mam cichy swist w glosnikach przy wchodzeniu na obroty, ale z tym sobie poradze, mam jedynie problem z ustawieniem wszystkiego do kupy tak, zeby grało, bo co do wooferow nie moge sie czepiac, ale gora to gra jak seria, albo i gorzej :/

Na wzmaku Helix B2 mam ustawione na FULL RANGE i chcialem pobawic sie filtrami w radiu i tu jest problem.

wchodze w opcje x-over mode:

 

high >>> hpf przedzial miedzy 630Hz do 20kHz niezauwazalna reakcja na zmiany

hpf slope -6db/-12db/-18db mam na -12db

 

mid >>> lpf przedzial miedzy 630Hz do 10Khz pozniej jest THROUGH i tak mam ustawione, bo im niezej tym zanikają wysokie tony

hpf przedzial miedzy through 25Hz do 10 kHz tu musi byc through bo inaczej sa straszne trzaski .

lpf slope -6db/-12db/-18db mam na -12db

 

sub-w lpf 25Hz do 10kHz Through mam na 63Hz

hpf through 16Hz do 250 Hz mam na through

lpf slope -6db/-12db/-18db mam na -12db

 

 

Troche sie bawiłem ustawieniami, ale nie chce uszkodzic glosnikow, bo sa swierzo podlaczone i szkoda by było cos zepsuc .

 

Focale na zwrotnicach sa na - 2db

 

Jezeli jest na swiecie ktos, kto pomoze mi ogarnac ten bajzel to bede wdzieczny !

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

high >>> hpf przedzial miedzy 630Hz do 20kHz niezauwazalna reakcja na zmiany

Focale na zwrotnicach sa na - 2db

To czego się spodziewasz ?

 

hpf przedzial miedzy through 25Hz do 10 kHz tu musi byc through bo inaczej sa straszne trzaski .

tu powinno być od min. 50 hz w górę

 

 

mid >>> lpf przedzial miedzy 630Hz do 10Khz pozniej jest THROUGH i tak mam ustawione, bo im niezej tym zanikają wysokie tony

Bo jedziesz na jednym kanale , nie masz tego spiętego aktywnie to czego ty chcesz , bo już się gubie...

 

 

high >>> hpf przedzial miedzy 630Hz do 20kHz niezauwazalna reakcja na zmiany

znając życie nie masz tam nawet wpiętych kabli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, ze moje pojecie o sprzecie jest... znikome, tylko nie piszcie mi, ze nie powinienem sie tym zajmowac sam tylko oddac do warsztatu car audio, bo w Uk nie ma czegos takiego.

Czyli pierwsza instalka i taki numer odstawilem :super:

Jakas rada co zrobic, zeby jednak gralo to na swoim poziomie? wymiana wzmaka na 4 kanalowy plus prowadzenie nowych kalbi tak?

 

PS. moze znacie kogos z okolic Nottigham, zeby zerknał na ten bajzel ? :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Nottingham mam jeden punkt, w ktorym montuja sprzet http://www.caraudiocentre.co.uk/car-audio-centre-nottingham.htm i moge śmiało powiedzieć, ze srają na to jak sprzet bedzie zamontowany, wiem, bo bylem i widzialem. To nie sa osoby, ktore lubia to co robia, tylko zwykli pracownicy z ulicy, ktorych zatrudnili. Nie twierdze, ze tak jest wszedzie, ale szukalem i w moim miescie nic innego nie moge niestety znalezc.

Tez mysle, ze cos w radiu moze byc nie tak, bo nie moge dac innej wartosci w hpf niz through, inaczej nie da sie słuchac.

Na teraz brak mi pomysłow i przydaloby sie cos konkretnego co mam dalej z tym zrobic, zeby zagralo jak powinno, moze ktos mi pomoze? czy zawsze przedni zestaw podlacza sie 2 parami RCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...