Skocz do zawartości

STEG K2.02 + Re Audio SE 12 D4 problem z montazem


holsik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczne od tego, ze jest to moja pierwsza przygoda z instalacja i niestety cos nie gra, ale od poczatku.

Samochod Audi A4 sedan 2005r

jednostka sterujaca CLARION DXZ958RMC

sub RE AUDIO SE 12 D4

wzmacniacz STEG K2.02

KABLE DIETZ

kondensator 1F DIETZ

w planach :

FOCAL KR2

plus solidna 2 kanalowka

drzwi

 

Sprzet gra juz kilka miesiecy i niestety musze stwierdzic, ze u kolegi magnat za 300 zl gra lepiej... Nie, ze wogole nie gra, bo puka i buczy dosc glosno. Wiem, ze przyczyna lezy w zlym montazu a nie sprzecie, dlatego licze na Wasza pomoc, bo tutaj w UK probowalem szukac rady w firmie CARAUDIO to koles nawet nie zajrzal do bagaznika i z kilku metrow stwierdzil, ze dla niego gra wszystko OK :zdegustowany: poza tym oni znaja tylko firmy jak ALPINE BLAUPUNKT ...

Pierwszą skrzynie, ktora kupilem rozkleila sie po kilku dniach, wiec zakupilem solidniejsza, ktora (jako, ze nie wiedzialem jak sie zabrac za budowe wlasnej) byla przeznaczona dla glosnika T REX. Dzis na stronce rockford fosgate sprawdzilem, ze ma 52 litry ,a wedlug tego wykresu http://essa.com.pl/gfx/static/files//Parametry/RE_Specifications.pdf

wynika, ze skrzynia bez glosnika powinna miec 57 ?? , czyli pierwszy blad.

Skrzynka posiadala dwa porty BR z boku, wiec "zakleilem" jeden z nich. Gdzies wyczytalem, ze BR powinnien byc z przodu, ale nie bylo to uzasadnione, wiec nie wiem ?? nastepny minus

Jako, ze jestem laikiem i wszystko jest dla mnie nowe, nie jestem pewny czy dobrze podlaczylem cewki >> + do + - do - i wtedy do wzmaka. ?

Temat kabli:

plusowy z aku na opakowaniu mial napisane, ze jest przeznaczony do instalacja max 450 watt, a jak dobrze kojarze STEG ma 1100, wiec podejrzewam, ze jest za slaby. minus ze sruby czyli kolejny blad.

Od samego poczatku efekt przygasajacych swiatel, nawet po podlaczeniu kondensatora 1F nic nie dalo ??? czyzby źle podlaczony ? a wyglada jakby nie bylo mozliwe zle podlaczenie, a jednak ... :znudzony:

 

wzmacniacz :

metoda prob i bledow probuje przestawiac liczne guziki, ale nie slychac wielkiej roznicy.

Szykuje pod koniec roku do zakupu zestawu odseparowanego plus wzmak w cenie razem ok 3,5 tysiaca, wiec do tego czasu musze opanowac ten bajzel, bo wstyd ludzi wozic :zawstydzony:

 

Jakiies propozycje od czego zaczac ?

Tylko nie krzyczcie od razu :)

http://images37.fotosik.pl/319/ed4d54731c3c678cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć od położenia porządnych kabli 50 mm kwadrat i rozdzielaczy na te kable jak planujesz 2 wzmaki. Pamiętaj, że przewód kondensator - wzmacniacz, nie powinien być długi, z tego co pamiętam to dopuszczalne jest chyba 20-30 cm.

1F to za mało na taki system. Steg bierze bardzo duzo prądu bo to AB klasa.

Kolejne to skrzynia. Wpakuj to w szczelinówke i wtedy tego magnata zmieciesz z powierzchnii Ziemi.

 

Do przyszłego zestawu polecam rzucic okiem za Stegiem K201. Dobrze uzupełni sie taki system.

 

Sprzet masz na prawdę niezły - zapewniam Cie, ze jak dobrze to wszystko zrobisz to sam siebie zaskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet masz na prawdę niezły - zapewniam Cie, ze jak dobrze to wszystko zrobisz to sam siebie zaskoczysz.

 

Amen.

 

Zrob wszystko to co napisal Ci kolega Karolo, do tego jak masz filtry ustawione? Tu jeszcze moze byc pies pogrzebany ;)

 

Do tego kolega moze mial wlaczone loudy, podbicia, i tak ci sie moglo wydawac, bo gralo to potezniej, ale lepiej tak nie grac, bo nerwicy mozna dostac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z filtrami to nawet sam nie wiem, przestawialem to sluch. Jest tam sporo roznych przyciskow i ciezko mi podac szczegoly, najlepiej jakby ktos mi podpowiedzial, moze ktos posiadal taki wzmak ?

Co do nowych kabli to bede sie za to zabieral dopiero jak juz bede robil przedni zestaw, ale skrzynia moge zajac sie juz teraz :) Teraz temat skrzyni... czy ten program na stronie RF dobrze liczy ? Bo na niektorych forach pisza, ze wszystkie programy to tylko wskazowki, i zeby sie tak nie sugerowac . To jak jest z tym naprawde ?

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy stega nie mialem w reku, ale ustaw to tak - suwak SW4FQ ustaw na 60 przy LP X-over (prawa strona), AQXM wylaczony, ostatni przycisk po prawej, włączony, zbocze (centralny przycisk) na 12db, po lewej wszysko wylaczone (nie wiem co to jest to Q po lewej)

 

Co do skrzynki to napisz sobie w dziale 'Projektowanie skrzyń', tylko przeczytaj najpierw regulamin zakladania tam tematow, pojdzie sprawniej ;)

Edytowane przez apoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tego stega i gral pod subem jakis czas temu, powiem szczerze ze znam ta bolaczke. co poradzic to zaczne w radiu skasuj wszystkie podbicia itd na stegu ciecie od 70-80 w dol i subsoniczny daj na 12 na poczatek a jak bedzie dobrze sproboj 24. Na stowke skrzynka moze Ci nie pasowac i strojenie wychodzi jak z kosmosu wiec sprawdz to po filtrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... na stegu ciecie od 70-80 w dol i subsoniczny daj na 12 na poczatek a jak bedzie dobrze sproboj 24.

 

a to co? :przestraszony: chyba chodziło Ci o nachylenie zbocza z tym 12/24 bo subsonic to co innego. Majac moduły AQXM mozna uaktywnic subsonic'a wlacząjąc High Pass od ..... Hz (i masz wtedy subsonic'a) i ustawiajac wyzej Low Pass'a i wtedy sub gra Ci w pewnym "umownym przedziale"......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Miałem tego suba ale pod innym piecem i absolutnie nie mogę powiedzieć tego co Ty. Ten sub jak trzeba to robił niezłe zamieszanie w aucie, włącznie z czesaniem grzywki i falowaniem blach i to w skrzyni closed 30 litrów. To, że światła przygasają oznacza, że idzie dużo prądu na suba, więcej niż może oddać alternator i akumulator. Podaj ile amperowy jest alternator? Kable jak koledzy wyżej piszą też są bardzo ważne. Jak masz możliwość to wrzuć go w jakąś porządną skrzynie zamkniętą około 30 litrów i pobaw się ustawieniami w tym Steg-u lub w skrzynie BR zalecaną przez producenta czyli 57 litrów strojone na 33Hz.  Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to co? :przestraszony: chyba chodziło Ci o nachylenie zbocza z tym 12/24 bo subsonic to co innego. Majac moduły AQXM mozna uaktywnic subsonic'a wlacząjąc High Pass od ..... Hz (i masz wtedy subsonic'a) i ustawiajac wyzej Low Pass'a i wtedy sub gra Ci w pewnym "umownym przedziale"......

Mam inne pytanie głównie do Ciebie Bartku ten cały Włoch K202 warto go rozważać na nieco niewdzięczne :kwasny: wofery , widzę, że miałeś to w rękach a ja rozważam bo pasuje mi z mocą i gabarytowo ludki mówią, że na wofersach będzie ok ale czy na pewno, moje źródło to w środku i u góry lekki śpioch a basior bardzo...wzorcowy :ok: o ile wydedukowałem Steg to zimnica choć na dole to mało istotne krótko potrzebuję cholernej elektrowni z jajem i coraz częściej mi ten Steg do łba przychodzi?

 

....

Brać ma to kopa ?

P.S. i tak nie wezmę zanim nie osłucham Zapco 300 na pikniku ale opinie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka posiadala dwa porty BR z boku, wiec "zakleilem" jeden z nich

Skrzynia to nie tylko mocowanie głośnika, aby nie walał się po bagażniku.

Obudowa ma bezpośredni wpływ na granie układu więc trzeba zacząć od zapewnienia głośnikowi poprawnych warunków do pracy tzn. skrzynia obliczona wg. parametrów głośnika z uwzględnieniem wymagań dot. układu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne pytanie głównie do Ciebie Bartku ten cały Włoch K202 warto go rozważać na nieco niewdzięczne :kwasny: wofery , widzę, że miałeś to w rękach a ja rozważam bo pasuje mi z mocą i gabarytowo ludki mówią, że na wofersach będzie ok ale czy na pewno, moje źródło to w środku i u góry lekki śpioch a basior bardzo...wzorcowy :ok: o ile wydedukowałem Steg to zimnica choć na dole to mało istotne krótko potrzebuję cholernej elektrowni z jajem i coraz częściej mi ten Steg do łba przychodzi?

 

....

Brać ma to kopa ?

P.S. i tak nie wezmę zanim nie osłucham Zapco 300 na pikniku ale opinie wysłucham.

 

tak jak napisales, jesli masz go zamiar wziac na woofery w 3-drogach to git. Kopyto ma niesamowite. Woofer'y "trzyma za jaja" jak trzeba a prądu podaje co nie miara. Moje wooferki sa 150W RMS i jak narazie zaden na wooferach nie zagrał jak K2|02 (oczywiscie chodzi mi o kontrole i dynamikę). A ze grałem nimi od 40-45 hz na High-pasie, to mialem wrazenie ze mam małe "subwooferki" w drzwiach. Jesli masz taka mozliwosc to posłuchaj go u siebie.

Co do opinii jakosci grania to nie bede sie wypowiadal bo wszystko zalezy od preferencji muzycznych, aplikacji jak i calosci komponentów. Polączenie Kenwood X911 + K2|02 + PHD FB PRO + PHD AF 1.CW (zwrotka fabryka), nie bylo zimno nie bylo cieplo (nic nie sybilowało, piaszczylo) za to dynamika i power byl straszny. na tej podstawie zawazylem ile jeszcze musze w drzwiach poprawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w planach użyć 2 zappy setki w mostkach, 190 Waciorów by było ale...

Doradzono mi i nawet sam doszedłem , że lepiej nie mostkować ...nawet na woferach.

 

Audio arta 240 czterokanałowca miałem zapięte w dwa mostki na wofery subiektywnie był power ale obiektywnie zgodnie ze sztuką szło to gorzej niż na "normalnej" pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No porównanie jako takie to bede miał między Zapco studio 500 co "zdobyłem" na teścik i teraz na pikniku planowanym zaprzęgiem zapco 300.

Te zapy to "połera" takiego dają, że okrutnie je polubiłem, tylko czy 300 nie za bardzo straci do 500.

Jedno co mnie martwi to nie mam możliwości skołować takiego Stega już nie dla samego faktu posłuchania ale choćby by ...macnąć i polizać :cwaniak: jakoś te włoskie produkty mi "tandeciarstwem" zalatują. Dziś akurat obmacywałem :rotfl: Audisona LRX ja tam wiem, że wzrokowo nie można brać takiego ustroju ale jego wykonanie to dla mnie ...porażka i nawet go w system nie wpinałem :dobani: poległ w przedbiegach gdzie mu tam do solidnej produkcji choćby Helixa o oldowatych radiatorach zza oceanu nie wspomnę.

Ten Steg jakoś tak...wystraszył mnie choćby tym "urwanym" zaczepem co na alegro leżał, już za duzy jestem by nie wierzyc w stare porzekadło: "ładna micha jeść nie daje" a to taki "piękniś" mi sie wydaje.

Poza tym to jeden z ostatnich elementów które potrzebuję i tak sobie ...wybrzydzam :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci szczerze posiadam teraz piec tej i tej firmy, i szczerze nie moge powiedziec zeby cos tutaj mi tandeta zalatywalo a bardzo lubie estetyke i doceniam wykonanie. mi osobiscie popedza to hsk i powiem basuja pod nim konkretnie a piec jest o tyle uniwersalny ze mozesz przepinac z wooferow na suba i na odwrot bo potrafi dopakowac mocy i tu i tu. Kontrola? hmm skoro umial wysterowac bylejakiego Lanzara za pysk gdzie gral w miare nawet przystepnie to nie wiem czy mozna znalezc cos podobnego. co do barwy dzwieku nie mam podstaw aby sie wypowiadac, no za cieplo to nie jest ale to mi jak najbardziej odpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w planach użyć 2 zappy setki w mostkach, 190 Waciorów by było ale...

Doradzono mi i nawet sam doszedłem , że lepiej nie mostkować ...nawet na woferach.

 

Audio arta 240 czterokanałowca miałem zapięte w dwa mostki na wofery subiektywnie był power ale obiektywnie zgodnie ze sztuką szło to gorzej niż na "normalnej" pracy .

 

Ale ja mówię o kanałach mono z xtantów. Ma on 2 x 75 plus 150 w 4 ohm. Połączenie dwóch xtantów dało by konstrukcję dual mono z kanałów monofonicznych wzmacniaczy. I Zostało by jeszcze 4 x 75 W do rozgospodarowania i lub z dwóch kanałów mostek 300 rmsowy na ambitny subik np focala wx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się lekko nie ...zrozumieliśmy :zalamany: .

Mam u mnie bardzo specyficzną sytuację :wink2: potrzebuję więcej mocy na wofery niż na suba .

 

Hmmm dedukując i raczej sie czepiam ale zda sie , że ten xtant to taki "pół" dual mono przy czym ten 3 kanał to fabrycznie "umostkowane" we flakach te dwa pozostałe :wink2: .

Ale xtanta na razie nie ruszam zostanie na przyszły projekt :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko rozwijałem swoją myśl :) Wiem coś Sylwek o tym że te AS'y to prądu potrzebują oj dużo dużo...., kiedyś katowaliśmy stega z serii K z po-650 i subami PBx'a kopa to ma niesamowitego, z chęcią bym go porównał z kolejnym tyranem PPi1000.4 ale nie zdarzyła mi się ta przyjemność. Coś kopniastego jeszcze to sinfoni nawet choć się nie "umywa" z PPi (tych akurat namiętnie męczyłem razem) to dynamiki mu nie brakuje. Warto rozejrzeć się również za oldami RF'a jak to ma być w 3 drogach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no PPi starym to mnie już chłopaki też na PW straszą , że będzie na pikniku a to potrafi załoić :przestraszony: .

Coś tam w końcu do nich zaprzęgnę bo na razie ..."nie grajom" :zdegustowany: ani pod małym Zapem się nie bujneły ani DLS old setka nie chce ich odpowiednio :niepewny: a wiem, jestem pewny , że "umią" :orany: bo miałem je w garści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ile amperowy jest alternator?

Nie wiem jak to sprawdzic :zawstydzony:

Zaczynam teraz od zalozenia temat w sprawie nowej skrzyni, kabel juz mam na oku, tylko teraz pytanie :

Potrzebuje uziemienie ciagnac z aku ? Bo kabla na metr nie moge takiego nigdzie dostac, sa za to w zestawach

http://images41.fotosik.pl/321/f26fa0691919edeem.jpg

 

gdzie uziemienie ma tylko 1 metr :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w UK i tu jest ciezko znalezc cos samemu, bo angol jak chce miec sprzet to jedzie do firmy i mu zakladaja.

Przed chwila znalazlem sklep car audio gdzie sprzedaja na metry- 7,99 funta za metr, tylko teraz pytanie czy musze miec tez uziemienie z aku, czy moze byc z kasty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...