Skocz do zawartości

skrzynka pod w8


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

liczę sobie teraz testowo skrzynki pod w8.

 

Poniżej link do oficjalnej broszury Helixa:

http://products2006.audiotec-fischer.com/pdf/w8.pdf

 

W sieci za to znalazłem jeszcze inne parametry:

 

Helix W 8 Woofer

50 mm voice coil for maximum loadability and powerful drive

Special flexible rubber edge surround

Scooped and specially coated paper diaphragm for excellent sound quality

Vented voice coil

...

Technical Data:

Power RMS / Max 250/500 Watt

Sensitivity 89 dB 1W/1m

Resonanace frequency 41 Hz

Qts 0,26

VAS 14,5

Impedance 4 Ohm

Mounting depth 113 mm

 

Chcę klepnąć dwie budy dla Helixa - closed i br, aby sprawdzić, jak sobie będzie radził i w tej i w tej budzie (na niemieckim forum wyczytałem, że wiele osób poleca w8 wpakować w br, wtedy nabiera szybkości i dynamiki). W dokumencie Fischera jest napisane, że preferowaną skrzynką dla w8 br jest 14,4 litra (a parametry portu bazują na ich porcie do serii competition). Po wklepaniu parametrów do winisd EBP wychodzi pond 154, czyli ewidentnie sub do br. Z tym, że volume wylicza mi na 4,3 litry netto...

Za to bassbox pro głupieje po wprowadzeniu parametrów ze strony Fischera - w trybie expert kontroluje poprawność wprowadzenia danych. Gdy tylko wprowadzę BL lub Cms program pokazuje wszystkie inne parametry na czerwono, co oznaczałoby, iż są one błędne. I w tym momencie nie wiem, czym się kierować, przy projektowaniu skrzyni - czy robić skrzynię wg, tego, co podaje Fischer w broszurce, czy według programów. Może już ktoś się spotkał z podobnym tematem i wie, jak temu zaradzić?

 

 

EDIT:

i jeszcze jedno - czy w broszurce Fischera podane objętości to netto, czy brutto?

Edytowane przez Morfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...