Skocz do zawartości

Nowe głośniki do Punto mk1


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czas zmienić coś z systemem audio w Punto I.

Mam radio JVC KD-G343 i dwa głośniki zamontowane w podszybiu (nie pamiętam jakie - muszę odkręcić maskownicę i sprawdzić).

Ogólnie gra to bardzo kiepsko.

Chciałbym dokupić dwa głośniki na tylną półkę (130mm, bo takie są wycięte otwory) i ew. zmienić te w podszybiu (sprawdzę i napiszę co dokładnie tam siedzi).

Nie jestem audiofilem (i nie oczekuję takiego efektu), po prostu chciałbym, żeby było słychać coś z basu, niskich, czy wysokich tonów - ogólnie żaby grało lepiej.

Mam na wszystko jakieś 300-350zł. Oczywiście, jeżeli nie ma sensu takiej kwoty wkładać, to jeszcze lepiej. Ma być tanio, ale dobrze (oczywiście z umiarem).

 

Ja zupełnie nie jestem w temacie, więc proszę Was o pomoc i doradzenie co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie szaleństwa nie będzie. Rozumiem że w drzwiach miejsc przeznaczonych na głośniki brak... jeśli ma być rzeczywiście budżetowo to na przód daj jakieś wydajne coaxiale 10cm np.INFINITY REF 4032CF http://allegro.pl/item1182856723_infinity_ref_4032cf_kurier_gratis.html (oczywiście zakładając że wejdą-musisz zmierzyć). Na tył w półkę generalnie nie powinno się montować czegokolwiek ale poszukaj jakiś wooferów z zestawu odseparowanego-najlepiej ze zwrotką (lub możesz sam zmontować jakąś prostą). Zrobienie drzwi pochłonełoby zapewne cały budżet...

 

Jest jeszcze jedna opcja tyłu. Zapoluj na alledrogo na sub Tonsila z zestawu Sub-Sat 2.1 (coś podobnego do TONSIL 200 http://allegro.pl/item1181872965_uzywany_subwoofer_tonsil_200_w_100_sprawny.html - może to nawet i ten - nie kojarze dokładnie) Jest to wprawdzie domowa konstrukcja, ale nic w tej cenie nie dostaniesz o przeznaczeniu CA-tak żeby dało się napędzić samym radiem. Kiedyś podobny patent przerabiałem u kumpla w aucie-cudów nie było ale grało nienajgorzej jak za tą cenę. Spodziewam się że koledzy zapewne wygłoszą negatywne zdanie na temat mojego pomysłu- ale uwielbiam szukać alternatywnych rozwiązań- a akurat to przerabiałem ;D.

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek przeczytaj to: Faq Nazara, masz tu wszystko to co powinieneś na początek wiedzieć. Co do Twoich pytań to na forum było pełno takich tematów ale pewnie nic nie przeczytałeś, więc nadrób to.

Tak się składa, że Faq Nazara przeczytałem. Co do archiwum, to przejrzałem trochę, ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.

 

 

@mamusa, co do miejsca w drzwiach, to masz rację - nie są przygotowane pod głośniki, a taka przeróbka pochłonęłaby cały budżet.

Sprawdzę, co zmieści się w podszybiu i co obecnie tam siedzi (z tego co pamiętam, to jakieś pioneer'y).

 

Zapomniałem dodać na początku - nie chciałbym stawiać niczego w bagażniku. Przestrzeń ładunkowa jest mi potrzebna (zresztą i tak jest mała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...