Skocz do zawartości

Zestaw odsearowany 2-way gotowy czy skladany do 1000


Czeslaw28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich forumowiczów.. wiec tak od jakiegoś długiego czasu kompletują sprzęt CA posiadam już wzmaczek Helixa A4 radio pionka RSII i subik Helix p10 został tylko zestaw przedni sporo było tego typu tematów na rożnych forach ale zapytam raz jeszcze czy szukać gotowego zestawu czy może osobno komponentów i zrobić zwrotnice pod wybrane klocki? Wiem ze może kasy nie jest sporo ale więcej nie będzie oczywiście w grę wchodzą używki. Chce żeby system był miły dla ucha dynamiczny i wykorzystany w pełni jego potencjał przez wzmacniacz a i tymczasowo musi zagrać w sporych drzwiach. w późniejszym czasie będzie podłączony aktywnie Co do muzyki jaka słucham to raczej HH trochę House itp. nie będę wymieniał firm czy modeli bo raczej nic mi to nie da czekam na wasze sugestie i podpowiedzi Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item1169133642_focal_165_kr2_perfekcja_dzwieku_jak_nowe_tanio.html - Focal KR2, Przemka z Audiocar'u .

 

W kazdym badz razie nigdy nie sluchalem Focal'a ale zestaw jak za tą cenę całkiem ciekawy...

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o PHD....... ? to za wiele sie nie dowiesz bo jest to przez wiekszość osob traktowany jako bardzo "egzotyczna" firma, krótko mowiąc mało popularna.

Jak widzisz w mojej stopce mam akurat PHD i powiem szczerze ze nie szukam obecnie zadnych innych glosników. Pisałem juz o tych głosnikach troche na forum wiec nie bede 2 razy tego samego powtarzal. Wystarczy poszukac.

Aha jedynie małe sprostowanie odnosnie Xtant + PHD , nie znam jeszcze dobrze tego brzmienia bo prawdopodobnie Xtant nie trzyma swoich parametrów i zostanie odesłany niedługo na "spa" do Pana Józefa z Gliwic . Przypuszczam ze pozniej z zestawem da sobie dare. Obecnie siedzi niewiele mocniejszy od Xtant'a Mcintosh MC427 i robi z zestawem przednim co chce.... wiec przypuszczam ze Xtant "postawiony na nogi" rowniez sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie siedzi niewiele mocniejszy od Xtant'a Mcintosh MC427 i robi z zestawem przednim co chce.... wiec przypuszczam ze Xtant "postawiony na nogi" rowniez sobie poradzi.

A co dokładnie Ci nie pasuje w Mc427 , że chcesz go zamienić s powrotem na Xtant-a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie Ci nie pasuje w Mc427 , że chcesz go zamienić s powrotem na Xtant-a ?

 

wydaje mi sie ze w polaczeniu z moimi glosnikami gra zbyt..... "miekko" co nie oznacza zle i dynamiki mu nie brak. Moim zdaniem Xtant (ale to sie jeszcze okaże jak przyjdzie "dopieszczony") jest takim lekkim "brutalem" poza tym obsluguje sygnal balanced i chyba bardziej trafia w moje gusta.

Druga sprawa MC427 nie jest moj wiec to nie jest kwestia ze z powrotem wracam do Xtant'a. Poza tym wyleczyłem sie juz z obkładania sie sprzetem w bagazniku na potęge. Wierzę ze jeden wzmak jest w stanie popedzić wszystko a ze bedzie (jest) passive to akurat w Xtancie mam tyle kanałów ile mi potrzeba i nie potrzebne mi sa inne wzmaki, tylko odpowiednia reka, ktora to zestroi.

Przodu nie zmieniam, bo mi pasuje i Xtant je napedzi ze swoich 2 kanałow. Jak sub to mozliwe ze bedzie to 8"-czka HX od AudioSystema, z ktorą 3 kanał mono Xtanta sobie powinien spokojnie poradzic. Kewstia tylko zeby jakas rzeźbe w bagazniku zrobic (jakies otwory) zeby w sedanie 8" dała sobie rade (pewien juz pomysł jest).

 

Tak jak mowie MC427 nie jest zly i gra naprawde super ale...... no wlasnie ma tylko 2 kanaly. Poza tym 4 kanałowka to tylko 4 kanałowka i moc mimo ze z 2 mozna zrobic mostek to i tak inaczej sie bedzie rozkladało niz 2 kanały + dedykowany mono. Dlatego na chwile obecna dla 603x nie widze alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ze PHD to mało znana marka na naszym rynku... z gotowymi zestawami jest trochę łatwiej bo można podpiąć i posłuchać lecz nie zawsze będzie to zestaw który nam w 100% odpowiada co do kompletowania różnych klocków juz trudniej bo trzeba zrobić pomiary zwrotki itd i trudno mi sie zdecydować a szukam systemu który będzie cechował sie dobra dynamika będzie przyjemny dla ucha po prostu ma to ładnie i przyjemnie grac a i czasem pokazać pazur:)wiem ze kwota nie jest astronomiczna na przód biorąc pod uwagę cenę i klasę A4 ale tyle mam i kropka.. . Poczekam jeszcze na jakieś sugestie i wtedy zadecyduje w którą stronę isc biorąc pod uwagę to ze kiedyś zagra to wszystko aktywnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skladac zestaw to albo puscic go aktywnie albo robic dla niego zwrotke na miare w drugim przypadku nie bedzie latwo sie zmiescic w budzecie albo bedzie trzeba zaoszczedzic na komponentach a zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na budowe zwrotki albo zakupic zwrotke aktywna chyba ze radio umozliwia swobodne ciecia to moze faktycznie warto sie bawic ale musisz sobie odpowiedziec na pytanie czy masz na tyle doswiadczenia zeby to sobie zgrac do kupy czy nie lepiej jest zaufac producentowi i kupic gotowca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam tego nie ogarnę dlatego pytam .. radio ma wszystko co potrzeba do aktywki ale skoro sam sobie nie poradzę i sporo przy tym kłopotów to może faktycznie poszukam jakiegoś gotowca tylko ze tyle tego sprzętu jest ze az głowa boli:) wiec moze jakieś wasze sugestie nad jakimi firmami-modelami warto sie rozglądać zeby zestaw nie byl zbyt wymagający i sprawdzał sie pod gatunkami muzyki której słucham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie ma sensu bawienie się w półśrodki tj. kupowanie zestawu ze zwrotnicą aby później przejść na aktywkę.

Czasowo pod tweetery można podłączyć cokolwiek, jak będziesz miał koncepcje co dalej to można podmienić.

Z własnego doświadczenia mogę polecić Ci tweetery Seasa- dość ciekawe, w dobrej cenie + można je spokojnie ciąć od 2,5kHz choć przy dużych poziomach głośności mogą się trochę pogubić wtedy można w P88RS puścić je od 3,15kHz i jest dużo lepiej.

SEAS 27TFFNC/G

Ciężko będzie o woofery dobre do HH w przypadku 2way.

Z nowych przychodzą mi na myśl stare, dobre R6A - dość ubogo w średnicę ale myślę, że do HH się nadają.

 

Całość po cenach dyst. zamknie się w ok 850zl.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam helix p1 + mds06.

Sluchaj slyszalem DLSy, hertze hsk (te nawet zakladalem znajomemu) i powiem ci ze za nic nie zamienil bym swoich Macrom'ow na tamte glosniki, chociaz macromy sa 2 x tansze, ale musialbys ich posluchac, bo tobie moga sie nie spodobac, graja zaskakujaco precyzyjnie, i dynamicznie, ale chlodno (mi akurat to bardzo pasuje)

Edytowane przez apoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę ze jednak temat sie rozkręcił Dzieki:) kurcze ale w głowie za to milion myśli na co sie zdecydować chyba zrobię tak ze umowie sie w jakimś warsztacie CA na odsłuch kilku gotowców i paru kombinacji aktywnie jeśli to drugie spełni moje oczekiwania to na razie subik będzie czekał na nowy piecyk..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...