Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza, kabli na mocny przód


ken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie laikowi zdobyć dobre audio do auta w niskiej cenie :) Słucham muzyki "ala viva" (choć bardziej w techno)

 

Samochód Peugeot 206 - chcę wytłumić drzwi i dać na przód głośniki z dobrym basem - myślę o Hertz HSK lub Morel Tempo 6 (raczej padnie wybór na HSK nowe ale stara seria). Radio będzie wysoki model Clarion prawdopodobnie.

 

a) Jaki niewielki rozmiarami wzmacniacz w niskiej cenie (do 200zł) ten zestaw przedni pociągnie?

 

Czy np taki Kenwood KAC-6403 jest dobrym wyborem?

Znalazłem jeszcze alpine 3522s 2x60watt oraz Sony xm 4525 45watt

 

Czy z tych 3 , chyba że coś lepszego można kupić do 200zł jest coś co warto kupić ?

 

b) Gdzie można upchać wzmacniacz najlepiej aby nie zabierał miejsca w bagażniku ? Może ktoś to robił w 206 ? :)

 

c) Czy taki zestaw okablowania za 69zł jest wystarczający do powyższego zestawu czy muszę coś kupić lepszego ? (na kablach to już całkiem się nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry przód, dobre radio, a reszta "kicha zawinięta w szmatę" ... nie to że te wzmaki są złe, ale do HSK z nimi nawet nie podchodź ...

Mały dobry wzmacniacz, który by to pociągnął, z tego co mi się nasuwa to tylko MTX i Xetec ... tego pierwszego szukaj ze starej serii, tego drugiego jak znajdziesz, to kwotowo już nie Twój pułap ...

 

Kup wszystko w miarę z tej samej półki ... oprócz radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie to że te wzmaki są złe, ale do HSK z nimi nawet nie podchodź ...

Mały dobry wzmacniacz, który by to pociągnął, z tego co mi się nasuwa to tylko MTX i Xetec ...

 

Hmm tylko albo tego nie ma na aukcji albo ceny są kilkukrotnie wyższe od zakładanej. Jeśli nic do około 200zł nie kupię to w ostateczności budżet będzie musiał na wzmacniacz być podniesiony.

 

a czy z Sony xm-6020 już przejdzie mocowo czy 60Watt rms ze złotej serii to nadal za mało ?

 

Gdzie można kupić wzmacniacze Rodek na zachodzie (z niemiec tanio) ? Może to by było wyjście najlepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm posiedziałem pół nocy analizując również aukcje - czy może mi ktoś napisać co z tego zestawu będzie najlepsze pod HSK ze względu na jakość muzyki/moc/wymiary małe ?

 

ALPINE MRV-T500 - 2x75W cena 260zł

Audison SRx2 - 2x80W cena 250zł

QUADRAL TRAFFIC KRYPTON - 2x110W cena 300zł

 

co z ad c i kablami ? Czy te kable są dobre czy do tego muszą być lepsze ? (jakie ?)

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabelki w niskim budżecie to zestaw dietza Ci wystarczy. Jak będą odpowiednio poprowadzone to będzie ok.

Co do wzmacniacza, HSK grają już przyzwoicie pod tymi 50-60w, ale dobrego kopa mają dopiero przy pełnym wysterowaniu czyli 100w i więcej. Jeśli nie masz na razie więcej kasy to poczekaj i dozbieraj albo kup tego audisona - ten przynajmniej załagodzi tweetery i myślę że na początek i tak będziesz zadowolony nawet z tą mocą . Nie polecam Alpine pod HSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Audison SRx2 zamówiony - mam nadzieję, że dobrze wybrałem :zdrowko:

 

Pozostaje kwestia kabli - na allegro widzę jakieś noname'y, zestawy dietza (miedźowe za 145 i tańsze za 79zł, sinuslive (zestaw za 145zł - 16mm chyba wystarczy na ten wzmacniacz?) i zestawy audison (sygnał Audison Connection FT2 500 za 25zł oraz zasilające AUDISON CONNECTION FPK 300 za 79zł). Który wybrać bo różnice w cenie minimalne więc wypada się kierować jakością ?

 

Jakie kable na głośniki dać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...