Skocz do zawartości

Specyficzne "cyknięcie" z głośników.


mralz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu podłączyłem przód pod wzmaka. Helix 62mk2 pod infinity ra5004 i strasznie drażni mnie pewien dźwięk który wydobywa się podczas wyłączania radia. Jakby głośniki dostawały jakiś inpuls i jest takie dość głośne "cyk" Jest na to jakiś sposób żeby temu zaradzić? Może coś jest źle podpięte?

 

 

Inny sprawa o którą chciałbym zapytać to przestery... pod samym radiem cda7876rb głośniki grały czysto do powiedzmy 18 (na skali głośności radia) teraz pod wzmakiem jest lepiej głośniej czyściej ale przestery zaczynać słychac już od 22 a skala ma o ile sie nie myle coś koło 40 więc czy coś jest nie halo? wina sprzętu czy ten typ tak ma? dodam jeszcze ze na cda9812rb jest to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin czyli mam rozumieć że to wina wzmaka, w sensie że nie ma tej opcji jak to napisałeś "soft off" ?

a co do przesterów gain mam ustawiony mniej wiecej na połowie skali... probowałem już się nim bawić i jak jest ponad połowa to przestery strasznie szybko się pojawiają, tzn. około 18-20 na skali radia i juz jest niedobrze... a jak jest mniej niż połowa to znowu tweeter-y imo grają cicho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA również ma podobny problem przy wyłączaniu radia, z tym ze u mnie wina leży chyba po stronie radia i wyjścia RCA na subwoofer. Podłączyłem kolegi suba i po wyłączeniu radia następuje takie puknięcie w subie. Podłączyłem suba pod wyjście RCA na przednie głośniki i puknięcia nie ma, więc coś jest z RCA "subwoofer" tylko co? Wie ktoś co można z tym zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drażni mnie pewien dźwięk który wydobywa się podczas wyłączania radia

W moim przypadku na tą dolegliwość pomogło zwiększenie średnicy kabla masowego idącego z aku do karoserii :przestraszony: .

Reguła z tego żadna, ale jeżeli masz podobnie rozwiązaną masę i trochę kabla w zapasie, możesz ' na krótko' przetestować ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...