Skocz do zawartości

mostkowanie wzmacniacz


edi1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam mały problem i jestem zielony w tych sprawch jak mam zmostkować ten wzmacniacz. Blaupunkt GTA 2 Special MKII 400w

 

 

i mam jeszcze jedno pytanie czy ten wzmacniacz pociągnie subufer Pionrre TS-W307D2

 

[ Dodano: 2008-04-11, 12:08 ]

nie jestem pewien a czy czasami nie mam połączyć tych dwóch wyjść co pisze pod nimi BRIDGE MODE + z -

post-1-1207908006.jpg

post-1-1207908007.jpg

post-1-1207908008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy czasami nie mam połączyć tych dwóch wyjść co pisze pod nimi BRIDGE MODE + z -

 

Dokładnie tak masz zrobić, zeby zmostkować, "+" z lewego i "-" z prawego :) i do tego przełącznik na bridged mode.

 

czy ten wzmacniacz pociągnie subufer Pionrre TS-W307D2

 

Głośnik ma moc 400W a Twój wzmacniacz 180 w mostku na 4Ohm, więc sam sobie odpowiedz Najlpiej dać wzmacniacz o jakieś 10% mocniejszy od przetwornika dla lepszej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc

a jaki wzmacniacz byś mi zaproponował

 

[ Dodano: 2008-04-11, 16:23 ]

na allergo koleś sprzedawał taki sam subufer jak ja mam i proponował do niego wzmacniacz CARPOWER HBP-602

to twoim zdaniem który jest lepszy blaupunkt gta 2 special mkII czy CARPOWER HBP-602

 

[ Dodano: 2008-04-11, 17:42 ]

to jeszcze raz jak mógł by mi ktoś jeszcze raz wytłumaczyć kam mam zmostkowac ten wzmacniacz na jeden kanał żeby jego moc wynosiła 400w bo z chiny nie wiem jak mam to zrobic. próbowałem tak jak mi ju jedna osoba pisała połączyłem ze sobą lewy+ z prawym- i nie wiem gdzie mam podłączyć subufer bo środkowy - i + nie działają.

 

 

jak połączyć mostkiem te dwa wyjścia jak na rysunki to jak chce podłączyć do tych środkowych wyjść subufer to nic nie gra.

 

jak ktoś ma jakieś propozycje to piszcie

post-1-1207923081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, po co podłanczasz coś pod środkowe wyjścia?

 

Dokładnie tak masz zrobić, zeby zmostkować, "+" z lewego i "-" z prawego

 

Chyba po polsku napisałem :)

 

na allergo koleś sprzedawał taki sam subufer jak ja mam i proponował do niego wzmacniacz CARPOWER HBP-602

 

Hpb-602 będzie za słaby, nie wiele mocniejszyod tego co masz. Pod ten głośnik spokojnie daj HPB-1502. Powinien być w sam raz.

 

[ Dodano: 2008-04-11, 17:52 ]

Wytłumaczę Ci bardziej łopatologicznie

 

Pod "+" z lewego podłanczasz "+" z głośnika a pod "-" z prawego "-" z głośnika. Musisz jeszcze szeregowo spiąć cewki, żeby otrzymać 4Ohm, bo u Ciebie są 2 2-Ohmowe cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
A od czego to zależy że można lub nie można podłączyć 3 głośników?

 

Obrazek

 

zalezy od wzmacniacza.

zeby podlaczyc 3 glosniki trzeba miec wzmacniacz czterokanalowy

rysunek ktory przedstawiles pokazuje ze mozna podlaczyc albo DWA glosniki, albo JEDEN ktory dostanie wiecej mocy. NIE podlacza sie w ten sposob trzech glosnikow jednoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tri mode ..

Mozna podłaczac jezeli piecyk ma taka mozliwosc (czyli zasadniczo kazdy z kanałow(nie mostek) moze pracowac z obciazalnosci 1.3ohma

tri mode mozna zrobic w teoretycznie kazdym wzmacniaczu 2-kanałowym ale.. 2kanały wykorzystujemy do glosnikow 4ohmowych a w mostek wpinamy glosnik 8ohmow. Wtedy teoretycznie wzmachol na kazdym kanale pracuje w obciazeniu 2ohm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...