Skocz do zawartości

Rokford Punch P312D4 skrzynia bass reflex ???


dziurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!!

Od niedawna zostałem posiadaczem tego głosnika zrobiłem skrzynie closed 28,3 l jak zaleca producent i wygar nie powiem ma nie z tej ziemi lecz chciałby zobaczyc jak zagra w bass reflex ;) . I w związku z tym zwracam się do was o podanie mi wymiarów skrzyni . Oto dane głósnika :

Średnica 12 cali (30cm)

Moc RMS 500 Wat

Moc max 1000 Wat

Impedancja 2 Ohm(4+4 OHM)

Fs (Hz) 28

Re (Ohm) 6.6

Le (mH) 5.8

Qms 6.8

Qes 0.56

Vas (L) 54.3

Qts 0.52

Sd (cm^2) 500

SPL (1w/1m) 85 dB

Xmax (mm) 16.2

Głębokość montażowa 1715 mm

Waga 11.61 kg

 

Z góry dziękuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki mam jeszcze jedno pytanie jesli chodzi o port :

Srednica to 10cm i 16mm

długosc to 25cm 40mm

Czyli jakie bedzie strojenie . Licze na jak największą rozpierduche w aucie .

Więc ewentualnie prosze was o padanie mi wymiaru portu.

Edytowane przez dziurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz otwór na narty to proponuje zrobić skrzynię z głośnikiem skierowanym w otwór + dwa tunele BR średnicy 7 cm skierowane w miejsca po głośnikach w tylnej półce -> całość będzie grała do środka i zapewni siedzącym w środku lekkie uzupełnienie basu głośników przednich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo sie mówi. Inaczej wygląda rozpierducha pod rapem inaczej pod techno. Nie ma takiego słowa jak ogolna rozpierduchu. Tak jak z terminem dbdrag-nikt nie robi takiej samej skrzyni-bo to dbdrag. Kazdy ja dopasowywuje do auta i innych mozliwosci.

Zrobic skrzynke na niskie zejscie a słuchasz techno to jest roznica, mała zmiana pojemnosci, wielkosci portu i masz mocniej. Zwiekszyc port łatwo ale co sie stanie w przypadku jak zmienisz czestotliwosc grania(zmiana gatunku muzyki) na nizszą, wtedy odczujesz ze rozpierducha to dmuchania zwykłego powietrza z kiepskim efektem..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...