Skocz do zawartości

Piecyki przód


apoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do lepszego zasilenia przodu, obecnie gra on aktywnie, na wymienionych w sygnaturze wzmacniaczach, i poszukuje czegos co je godnie zastapi i wykrzesi z tych glosnikow jeszcze wiecej.

 

Od razu mowie, ze nie zamierzam na razie zmieniac przodow, poniewaz sluchalem duzo drozszych systemow pod podobna konfiguracja i nie podobalo mi sie.

 

Myslalem nad VR'em pod woofery, bedzie ciezko trafic, ale jestem otwarty na propozycje, jest jeszcze troche czasu, wiec juz zaczne sobie grzebac, i szukac po allegro.

 

Muzyka rock, pop, reggae, hip hop, minimal tech.... Wszystko ;)

 

Budzet, na caly przod tak ok 1000-1200zl

Edytowane przez apoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Alpine 3539, jak również Audison-a VR 209 i słuchałem XM 6020. Sony gra lepiej od 3539, jak dla mnie bardziej szczegółowo, przyjemnie dla ucha. Audison ma według mnie trochę większego powera na dole a średnica i góra bardzo ładna, nie krzykliwa, detaliczna i dosyć łagodna. Możesz poszukać tandemu 10020 i 6020 lub VR 209 i VR 203. W budżecie się zmieści na pewno w przypadku Sonego, przy Audisone też raczej. Zależy też czego oczekujesz od nowych klocków albo czego Ci brakuje (lub jest za dużo) w obecnym systemie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet 1000-1200zł i Sony XM? Lubię Soniaki ale w tej kasie są ciekawsze sprzęty. Audisony VR jak ktoś lubi to lubi, według mnie też można lepiej.

 

JL Slash, Helix H400, Genesis, Audio art. Jest troszkę tego.

 

Słuchając pop, rock itp uważam, że Genesis fajnie się spisuje. Za to Slash do club, techno czy HH troszkę ciekawiej. Jednak to tez zależy od całego systemu niż tylko wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje czegos co je godnie zastapi i wykrzesi z tych glosnikow jeszcze wiecej.

Jak masz te głośniki zamontowanie, cięte i ukierunkowane?

Być może wystarczy trochę podłubać w instalacji i inaczej stroić żeby "wykrzesić" (miało być wykrzesać?? :) ) jeszcze więcej - no i w kieszeni zostanie trochę PLN.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad VR'em pod woofery, bedzie ciezko trafic, ale jestem otwarty na propozycje, jest jeszcze troche czasu, wiec juz zaczne sobie grzebac, i szukac po allegro.

 

VR-a ostatnio nie jest problem kupić ... co innego jak by to był VR209EVO lub Limited Edition, wtedy owszem ( szczególnie ten drugi w chromie ).

Zwykłe 209 chodzą po 600-800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery sa na slupkach ukierunkowane, woofery fabrycznie w drzwiach (dobrze zrobionych) i ostatnio scena i zwrotka poprawiona przez uzytkownika Maxtz (ogromna poprawa).

 

Hmmm, czego szukam? Dynamiki, dzwiek ma wystrzelic z glosnika jak z procy, kiedy jest taka potrzeba, i tak nagrany kawalek, na cichym wokalu ma byc cicho, jak uderzy perkusja czy gitara, ma az "przestraszyc", juz jest fajnie, ale moze byc lepiej, bo sa przeciez dynamiczniejsze wzmaki. Drugi priorytet to precyzja, chce uslyszec wszystko "miedzy wierszami" To tez juz jest w miare, ale moze byc lepiej. Obecnie problemow z wybijaniem sie pasma nie mam, chociaz w radiu mam ustawione na korektorze na 12,5khz na -2, wiec mozna by sprobowac tego XM'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm apooc oj rozwijasz się rozwijasz w zastraszającym tępie thumbup.gif

Nic ostatnio nie mówiłeś o zmianie pieca/piecy, jak chcesz to możesz podpiąć ode mnie na próbę XM10020 na woofery i zobaczy czy coś się zmieni msn-wink.gif

Co do góry to ja tam bym widział jakiegoś słabiutkiego gienka (np. sa30) a jak byś do kompletu na woofersy zapodał dual mono to powinno być pięknie naughty.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm brakuje Ci dynamiki. Nie wiem dokładnie jak ten Macrom powinien grać ale spróbowałbym tańszej opcji tzn. wrzucić kondensator przed piecyki. Tylko jakiś mały max 1F. Może Tomek masz jakiegoś luzem?

Później bym próbował ze wzmacniaczami. Najlepiej przyjeżdżaj na Piknik tam pewnie mógłbyś kilku wzmacniaczy przesłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ostatnio nie mówiłeś o zmianie pieca/piecy

Bo dopiero teraz zlozylem skrzynie do subwoofera i jakos teraz tej dynamiki zaczelo brakowac :D

 

spróbowałbym tańszej opcji tzn. wrzucić kondensator przed piecyki. Tylko jakiś mały max 1F. Może Tomek masz jakiegoś luzem?

 

O wlasnie, moze ktos doda cos w tej sprawie? ;)

 

a jak byś do kompletu na woofersy zapodał dual mono to powinno być pięknie

 

Hmmm, w jakim sensie dual mono? :zawstydzony:

 

Użytkownik maxtz dnia 27 lipiec 2010 - 08:39 napisał

Hmm apooc oj rozwijasz się rozwijasz w zastraszającym tępie Dołączona grafika

 

 

Dokładnie - Kolega "idzie" ostro do przodu :super:

 

Choroba... Juz nawet slyszec zaczalem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, w jakim sensie dual mono?

 

Genesis dual mono np :

http://allegro.pl/item1164341729_genesis_dual_mono.html

 

O tym użytkowniku allegro trochę było na forum negatywnych rzeczy więc proszę ostrożnie z zakupami ;) Najlepiej jedź i sprawdź osobiście bo kasa już niemała.

 

Fakt,nie skojarzyłem na początku kolesia.Wiec trzeba uważać.

 

Ostatnio chodzą w przyzwoitej kasie i na wofer myślę że to dobra opcja.

Sam kiedyś nad tandemem gienka myślałem DA (wtedy czekałem jak spadną w okolice 1k) ale sie nie doczekałem i wybrałem to co wybrałem.

DLS A3 ostatnio coś potaniały może to też by trzeba było przesłuchać w Twoim przypadku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos coś pasującego do moich wymagań, i wybiera sie na zlot?

 

Możesz mi wierzyć albo nie ale ......

1) mam ich zbyt dużo aby ze sobą zabrać :rozpacz: .

2) odsłuch na zlocie jest .... dość ograniczony w czasie ;

więc ....

zarezerwuj sobie jeden dzień przyjedź i posłuchaj kilku ...nastu ....dziesięciu.

W razie czego (niektórzy mogą poświadczyć) kable rozruchowe mam i prostownik też się znajdzie.

PS

Nie wszystkie są na sprzedaż ale posłuchać można :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek 99,9 % nie padł dlatego, ze był podłączony "na szybko" :rotfl: .

Ja tam chetnie sie pozbede co nieco ...jak bedzie chetny :super: . I skrzynkę na mini suba tez ...moge zabrać :hurra: zawsze to wiecej "opału" na ognisko :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wierzyć albo nie ale ......

1) mam ich zbyt dużo aby ze sobą zabrać :rozpacz: .

2) odsłuch na zlocie jest .... dość ograniczony w czasie ;

więc ....

zarezerwuj sobie jeden dzień przyjedź i posłuchaj kilku ...nastu ....dziesięciu.

W razie czego (niektórzy mogą poświadczyć) kable rozruchowe mam i prostownik też się znajdzie.

PS

Nie wszystkie są na sprzedaż ale posłuchać można :cool: .

 

 

O no i super, widzę, że daleko nie mam, więc ktoregoś dnia sie może ustawimy. Na zlot tez raczej ruszę, może sie cos trafi ;)

 

EDIT:

 

Jestes z Pruszkowa k. Warszawy tak?

Edytowane przez apoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...