Skocz do zawartości

JL Audio E4300 czy Philips DAP6040 do Merel-i Tempo


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum i szukam porady.

Będę składał sprzęt w samochodzie w tym tygodniu i mam dylemat jaki wzmacniacz będzie lepszy. Posiadam JL Audio E4300 oraz Philips Dap 6040. Głośniki które będzie pędził to Morel Tempo, oraz dopóki nie kupię czegoś mocniejszego do subwoofera to również DLS MW10. Radio które aktualnie posiadam to Alpine CDA-9885r. Słucham praktycznie wszystkiego, rock-a, muzyki radiowej itd. JL gra na razie w drugim samochodzie, i tam będzie też grał wzmacniacz którego nie użyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JL-a mam, Philips jest w drodze. Jeśli będzie dobrze na Philipsie nie będę demontował JL-a z drugiego samochodu. Myślałem, że miał ktoś doświadczenie z tymi wzmacniaczami. O Philipsie co nieco już czytałem na forum, dlatego go kupiłem. JL nieźle grał w zestawieniu z Clarionem DXZ958 i Morelami. Z 788 już tak dobrze nie było. Zrobiło się strasznie mulasto i ospale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten JL gra zadziwiająco dobrze. Wydawało mi się, że to będzie słabszy wzmacniacz od serii Slash, ale naprawdę mnie zdziwił.

Na plus naturalność, brak przebarwień, stonowana góra i dość solidny dół. Wg. mnie bardzo fajny piec i warto go przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips do mnie dotarł. Miał być idealny, jest uszkodzony. Świeci się power, ale nie wydaje żadnego dźwięku na wszystkich z czterech kanałów. Sprawę załatwiam, ze sprzedającym, a teraz muszę szukać czegoś innego. Co moglibyście polecić ze sprzętu z aktualnych ofert (forum, allegro) które zgra się z resztą komponentów podanych w pierwszym poście. Dobrze byłoby gdyby to była 4 kanałówka, która uciągnie również mw10, ale jeśli będzie jakaś fajna 2 kanałówka to poszukiwanie pieca do subwoofera odłożę na jakiś czas. Koszt max ok 500 zł. Wiem, że tematów takich było już sporo, ale niestety wiele z polecanych wzmacniaczy jest aktualnie nie do dostania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF 400.4

 

troche wiecej niz Twoje max ale sprobuj sie dogadac, w szczegolnisci ze wystawiony jest juz drugi raz

 

mozesz puscic tempo z 2 kanalow + mostek na suba (jest to opcja na poczatek ze wzgledu na niedobor mocy w mostku)

 

druga opcja to mostki na tempo

 

i ostatnia (wg mnie najlepsza) puscic tempo w bi-ampie korzystajac z kart we wzmacniaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja złożę trochę dziwną propozycję:

1) Wzmacniacz mój z samochodu -> czyli działa :zawstydzony: ;

2) Nazywa się oczywiście ale po co to komu -> ma grać :rotfl: ;

3) Na papierku w instrukcji ma 4 x 40 Wat RMS lub 2 x 40 + 160 -> napędza u mnie Aliante i zestaw przejściowy (musiałem wyjąć Precisiony Helix-a aby ich nie wypluł) :niepewny: ;

4) Cena 450 zł + przesyłka -> i gwarancja zadowolenia jeśli się nie spodoba po tygodniu pakujesz odsyłasz i zwracam 450 zł . Czyli w najgorszym przypadku będziesz do tyłu koszt prezesyłki w obie strony. Chętnie przetestowanie i odbiór osobisty. :wink:

 

Nie mogę i nie chcę napisać więcej gdyż nie dał bym szans powyższemu RF-owi :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...