Skocz do zawartości

wygłuszenie podłogi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Witam ! Podłączę się do tematu tak aby nie zakładać nowego ... a mianowicie Mam podobne rozważania czy wygłuszanie podłogi ma sens przy  średniej klasy audio czy nie lepiej zostać np. przy wygłuszeniu drzwi i np. bagażnika ??? Chodzi Mi oto czy w przypadku średniej klasy audio da to aż taki efekt  że warto włożyć w to troszkę kasy i pieniążków ??? Z góry dziękuję za odp> i Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli ktoś ma możliwość i chęci to są super środki do podwozi a szczególnie nadkoli od strony koła - polecam!

 

Może Kolega coś więcej powie na temat tegoż specyfiku? Czy jest to tylko zwykły baranek (czy coś w tym stylu)? Czy może coś przeznaczone specjalnie do wygłuszenia... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam całą podłogę wygłuszoną jakimś GMSem i powiem Ci szczerze że nie zauważyłem poprawy :) Tak jak koledzy wspominają, lepiej zająć się nadkolami

 

 

Dokładnie ja w jednym z aut zrobiłem całą podłogę Dynamatem Extreme i różnice w grze audio były znikome, dopiero po porządnym zrobieniu dachu i drzwi , oraz przegrody  te same głośniki zaczęły zupełnie inaczej ,,docierać'' do słuchającego,

największe różnice w akustyce wyszły przy zrobieniu dachu , Butyl GMS-07 + GMS-08 + pianka + wełna akustyczna poliestrowa : dach i drzwi  w pierwszej kolejności, następnie nadkola  i podłogę w miejscach najbardziej ,,dzwoniących''

 

 

 

post-12806-0-81103600-1379407962_thumb.jpg
post-12806-0-64227400-1379407975_thumb.jpg
post-12806-0-51574300-1379407992_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o słyszalny zysk prac

 

Nie którzy nie słyszą różnic z przed i po, ja pobawiłem się w pomiary, co prawda zwykłym miernikiem, ale do 90db wskazuje poprawnie +/-1db i róznica pomiędzy niewygłuszonym autem a zrobionym na fest jest 7-9db w zależnosci od prędkosci, teraz chce zrobić jeszcze nadkola i maskę silnika oraz tylną klapę i znów porównam.

 

Dla tych co nie wiedzą jaka jest różnica pomiędzy przed i po, proponuje różowy szum (easca 2 track) i zrobić sobie 74 i 81 :D dla mających androida jest nawet darmowa apk'a - miernik dzwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłogę zrobiłem w Sharanie - i pod względem redukcji hałasu dało to bardzo dużo, więcej niż dach który robiłem trochę wcześniej.

Ale Sharan ma podłogę niemal jak blat stołu w 3/4 płaską i ze stosunkowo cienkiej blachy a do tego grubość "dywanu" też d.py nie urywa.

Gdybym miał do wyboru (pod kątem redukcji hałasu) wybrać dach czy podłogę to zdecydowanie podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie w tej chwili wygłuszania.Wygłuszyłem dach i zacząłem podłogę -dokładnie miałem połowę do tylnych rzędów siedzeń i pół tunelu,musiałem skoczyć w jedno miejsce więc szybko fotel do środka i rura.Zauważyłem brak wkurzającego "buczenia" przy przyspieszaniu na 5 biegu przy 80km/h czyli w moim przypadku już jestem częściowo zadowolony a gdzie tam koniec prac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w Lagunce mam wyklejoną podłogę APP + powłoka tekstylna (taka śliska czarna) , nadkola + tunel środkowy - miękkie app + filc , dach + słupki + bagażnik i klapa - tawrda app + filc , a 4 pary drzwi dekarka , efekt nie do przecenienia , ale powiem szczerze że szum powietrza przez stare uszczelki drzwiowe powyzej prędkości 140km/h daje się weznaki . niestety nowe uszczelki w ASO Olsztyn 1100zł brutto :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...