Skocz do zawartości

Audio Art 140.4XE


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje informacji na temat prawidlowego podlaczenia tego piecyka gdyz dzis przyszla do mnie paczka, podlaczam pod malutkiego suba na probe i gra :) ale... nie dziala zadna regulacja? ci co mieli tej seri Audio Arta napewno beda czaic o co chodzi? a ja za bardzo nie chce grzebac przy nim bo juz jeden piec lezy w naprawie :( wkleje fotke jak to u mnie gra w tej chwili

post-3358-074737500 1279017158_thumb.jpg

post-3358-089745200 1279017194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc tak. 3 pary chinchy (1para to wejście, 2 to wyjścia) to zwrotka aktywna. 2 pary po prawej to wejścia. Można pominąć zwrotkę i podłączyć tak jak to zrobiłeś. Wtedy nie masz dostępu do żadnych regulacji (poza gainem of course). Jeśli chcesz użyć zwrotki to potrzebujesz jednej (bądź dwie) pary krótkich chinchy: 1 para z radia do Inpunt po lewej i potem - jak chcesz HPF to wyjście HIGH a jak LPF to LOW i wpinasz w zależności od tego, które kanały potem chcesz użyć czyli albo A albo B. To znaczy, że możesz z jednej pary z radia obsłużyć 4 kanały. Jednak tej zwrotki nie możesz użyć w biampie z radia Front/Rear.

ps. Gain są od góry między radiatorem nad wejściami A i B.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedz :] tylko jednej rzeczy nie moge skumac

 

''Jeśli chcesz użyć zwrotki to potrzebujesz jednej (bądź dwie) pary krótkich chinchy: 1 para z radia do Inpunt po lewej i potem - jak chcesz HPF to wyjście HIGH a jak LPF to LOW i wpinasz w zależności od tego, które kanały potem chcesz użyć czyli albo A albo B''

 

mógł byś mi to jakos rozrysowac bo mam ta druga pare RCA i niewiem nadal jak to uruchomic :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wlasnie o to mi chodzilo :super: z reguly jestem ostrozny i jak czegos nie jestem pewien to pytam, tym bardziej ze ten piecyk nie byl jeszcze naprawiany :D

Docelewo słuzyl bedzie do zestawu przedniego ale w mostku tak by móc wykarmic(ok 90-100RMS) R6A, Phase CFX itp. czyli na mostek musze zrobic taki myk?

 

I jeszcze z innej beczki, gdzie mozna dostac takie kostki na glosniki do niego? bo tak na zapalki to troche nie bezpiecznie :P

post-3358-083611200 1279187036_thumb.jpg

Edytowane przez leonsr60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przełącznikami tak.

Co do Twego rysunku to lewy Chinch o pietro w dół :super:

Bridge intput RIGHT channel

 

Co napędu przedniego systemu w pasywce (ori zwrotki) to omijasz filtry i wykorzystujesz tylko wejścia Right A i Right B.

 

Hmmm... słaby troszkę :kwasny: i nieznacznie "metalizuje" na górze :chytry: ale spoko piec.

 

Tych kostek to ...nie dostaniesz raczej. Nie na zapałki tyko wymontuj gniazda i wstaw tam zwykłe kostki energetyczne dadzą radę. Do mostka potrzebna Ci tylko po 2 zaciski na kanał, plus mostka masz na czerwonym kablu minus na niebieskim drugi mostek analogicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...