Skocz do zawartości

Głośniki 13cm przód - ALPINE vs HELIX


Jarek
 Udostępnij

ALPINE czy HELIX?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. ALPINE czy HELIX?

    • ALPINE SXE-1325s
      2
    • HELIX DB 5.1
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zakupić markowe głośniki w dobrej cenie. Wybór padł na 2 zestawy:

1. ALPINE SXE-1325s

2. HELIX DB 5.1

 

 

Dodam, że nie zamierzam wyposażać się w dodatkowy wzmacniacz, głośniki będą grały pod radiem JVC 4x50W.

 

Czy ktoś z Was miał z nimi styczność? Może podzielicie się swoimi spostrzeżeniami? Które z nich będą miały lepszy bass (jeśli można o takowym mówić przy takiej wielkości i braku wzmacniacza)?

 

Wiem, że z 13cm dużo nie wyciągnę ale takie mam otwory w drzwiach i nic na to nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem kiedyś 13 helix'a pod samo radio(jvc lub kenwood-nie pamiętam).W przygotowanych drzwiach zagrały basem aż się zdziwiłem.Nie grały zbyt głośno ale do normalnego słuchania spokojnie wystarczą.Jak dobrze pamiętam to coś kombinowałem przy wysokich tonach bo na początku była tragedia.Nie lubię helix'ów ale z dwojga złego poszedłbym tą drogą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, polece wygluszenie drzwi bo bez tego nie bedzie efektu , bedziesz mial nie dajace basu i harczace glosniki ktore nie zagraja duzo lepiej niz seria a jak nie wierzysz to kup Helixy zamontuj i sie przekonaj , bo juz z tych dwoch lepiej helixy alpine sa troche nie znosne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pokoleń napiszę, że Helixy to bardzo dobry wybór. Wprawdzie nie mam porównania z Alpinusami ale Helixy grają bardzo czysto - aż chce się słuchać. Drzwi nie wygłuszałem i nie widzę takiej potrzeby - jest lepiej niż oczekiwałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tam od początku nie podobały i to wcale nie z powodu mizernego basu...

Zaraz po zakupie kombinowałem ze zwrotą, bo tak jak Radek pisał, było tragicznie.

 

Nawet po sobie wiem, że aby wystawić jakąkolwiek opinie o sprzęcie trzeba posłuchać wielu innych i mieć porównanie...

Tak więc

zwieracze trzymaj na wodzy, skoro bez wygluszenia tak Ci sie juz spodobaly.

 

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byla ironia, zeby bylo jasne...

 

Wiesz z drugiej strony, nie wiem czego sie chciales spodziewac bo budzecie helixa?

 

No i przyznac trzeba ze z perspektywy czasu i wielu odsluchow sa rzeczywiscie słabe, tyle ze wszystkie lepsze kosztuja tez lepiej.

Istniaje oczywiscie jakas tam alternatywa ale i ona moze okazac sie rownie "tragiczna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...