Skocz do zawartości

Rockford Fosagate RFA-128 Audiophile series skrzynia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj nabylem dziwnego olda RF seri audiophile i chcialbym wyprobowac bassbox PRO zeby policzyc skrzynie chociaz juz sie boje bo parametry ma grube szczegolnie martwi mnie VAS 260L , juz robilem projekt w winisd ale cos mi nie trybi ten program nie wiem czy moj komp ma z nim jakis problem ale posciagalem na nowo i zwyklego i pro i z baza glosnikow i bez i itak cos wiesz nie chce zapisywac projektu itp. wiec moze bassbox mi pomoze tylko ze znalezieniem jego jest juz wiekszy problem zeby sciagnac , chyba ze jest druga opcja... Moze ktos mi na szybko zasymuluje obudowe ??? A jak nikt nie ma czasu to prosze o pomoc i naprowadzenie na download bassboxa ;)

 

 

Gdyby ktos poswiecil chwile to tu sa dane http://www.rockfordfosgate.com/library/datasheets/rfa-124_128-ts.pdf

 

 

 

Dobra juz policzylem i jezeli sie nie pomylilem to skrzynia 222litry co jest nie do zniesienia , niezle wyglada tez w 100litrach ale i to za duzo wiec bede musial sie sprzeciwic producentowi dam go w 36litrow i poslucham , ma spore podbicie okolo 80Hz moze jakbym go obcial LPF 80Hz HPF 60Hz to by gral w rejonie podbicia , dos wysoko i zabraknie dolnych rejestrow ale jakos go posluchac trzeba moze zaskoczy pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga bardzo jestem ciekawy tego suba bo jednak gdy firma taka jak RF i to jeszcze w dobrych latach 90' produkuje clocki i serie nazywa audiophile to powinno to byc wiazace , z drugiej strny ten glosnik byl bardzo tani wiec to nie jakis rarytas , ale widzialem na zagranicznym forum ze suby z tej seri graly pod jakimis grubymi wzmakami pokroju braxa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego,to ze tani - powód sprzedazy to "... bo byl slabszy od x-plode ktorego dostalem od kolegi..."

Co do dziwnych subow to tez mam takie 2 papierowe focale 10' i cale 100wrms, wczoraj jednemu z nich klepnalem 42l br poniewaz wg parametrow potrzebowal wiekszej udy ponoc. I rzeczywiscie jeden sie kisi w closed 24l i jest powiedzmy srednio zadowalajacy ale juz ten w wiekszej skrzyni oblicze zmienil diametralnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownaniem do Xplode juz mnie zniecheciles do budowania skrzynki... A tak powaznie to przyczepilem sie do nazwy seri ale nie rozumiem jak RF moze tak nazwac jakies swoje szajsetne produkty... Wiecie moze czy to chociaz glosniki CA czy HA ?? Tez nie rozum iem jakie zastosowanie ma glosnik o tak ogromnym VAS pakowanie czy do domu czy do samochodu skrzyni 200litrow to lekkie przegiecie chyba ze WinISD nie do konca w tym miejscu ma racje...

 

Nie ma co gdybac w sumie musi przyjechac i musze posluchac zrobie mu zaraz na szybko skrzynke o max wielkosci jaka zniose w bagazniku czyli okolo 40litrow i obadam co do za szit....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez mnie przestraszyles i sobie pomyslalem ze tak skrajne opinie to nie spotykane jednemu podeszlo a drugi postawil glosnik pod xplodem :przestraszony:

 

 

Co do skrzyni to narazie jest przygotowana mocno wygluszona 36closed , ogolnie to najgorsze jest to ze dopiero co poczynilem kroki zeby zrobic porzadek w bagazniku wszystko pomierzone i zrobione pod 10' pojemnosc 21litrow a jak mi sie spodoba do beda jaja :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...