Skocz do zawartości

Niski mocny dół. Z serii jakie suby i co wybrać.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jak w temacie, mam straszny mętlik co wybrać :(

W sumie to wiem co bym chciał ale pewne jest, że nie dam rady tego zasilić więc nadal gdybam co tu wybrać.

Instalacja to 50mm2, jeden aku 64Ah, alternator 75A i STEG K2.02 do wytwarzania ciśnienia.

Suby nad którymi się zastanawiam:

 

RE Audio SEX 12 2szt. - 600W RMS sztuka, xmax 18mm. To był mój oczywisty wybór, ale zdałem sobie sprawę, że nie dam im tego co by chciały i instalacja by mi nie wytrzymała w aucie, więc muszę szukać czegoś lżejszego mocowo. No chyba, że pozostanie mi granie na 70% ich możliwości :)

 

Rockford Fosgate P3 12 2szt. - 500W RMS sztuka, xmax 16.2mm (xmax na stronie prod. jest podany taki lecz w sklepach podają 13.6mm). Tutaj już by było łatwiej z instalacją, pewnie na styk.

 

RE Audio SXX 12 1szt. - 1kW RMS, xmax 22mm. Podobnie tu na styk, jedna mocna 12stka.

 

Kappa Perfect 12VQ 2szt. - 400W RMS sztuka, xmax 16.75mm. Na upartego bym je załatwił aczkolwiek wolałbym wybrać coś innego. Właśnie do nich mam porównanie, grały na bardzo podobnym setupie, i takie granie chciałbym osiągnąć, na podobnym poziomie bądź lepsze.

 

Bardzo zastanawiam się nad jednym SXX 12. Zaoszczędził bym dużo miejsca i wagi na której mi zależy w aucie, tylko czy zagra on tak mocno? W końcu to tylko jedna 12stka.. a moc to nie wszystko.

 

Zdaje sobie sprawę że moc xmax i reszta nie mówi o tym jak dany głośnik gra, aczkolwiek są to główne wartości na które zwracamy uwagę :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RE Audio SE 12, 1 sztukę przy altku 65A i były duże spadki napięcia przy głośniejszym graniu a Ty chcesz takie dwa wrzucić :P Dwi 12" zagrają lepiej/potężniej niż 1 12", więc jak bym Ci proponował dwie sztuki RE Audio SR 12, razem też da to moc 600 RMS ale zagra to potężniej niż 1 sztuka SE/SEX i myślę, że niewiele słabiej od SXX. Spadki też pewnie będą ale na pewno mniejsze niż przy innych opcjach.

 

Powiedz jeszcze czy miałeś już głośnik takiego pokroju w aucie i do jakiej muzy ma to być? Jeżeli nie miałeś to chyba nie wiesz jak gra jeden SE 12" w BR, a gra już naprawdę mocno.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie pomogłeś za bardzo :)

Nie chce 2x SRX 12 bo jakbym miał takie coś brać to już ogarnąłbym sobie 2x Kappa Perfect 12VQ, które z pewnością mocniej grają niż jedna sztuka SE :)

Właśnie je miałem okazje słuchać na co dzień, spadki były naturalnie, ale instalacja potrafiła paść tylko przy słuchaniu nieustannie głośno niskiego dołu, a dostawały ponad 1kW od STEGa.

Jaka muzyka to chyba zbędny temat bo wszystkie te głośniki są bardzo dobre a STEG porządnie trzyma je za pysk, także o powiedzmy punktualność się nie boje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym stegiem nie nakarmisz porzadnie SXX, pomijam juz nawet jego maxymalny pobor mocy ktory przewyższa prad z alternatora.. dla przykladu moge Ci podac iz SE zaczyna grac przy okolo 750rmsu wiec to co pisza na papierach to niezbedne minimum zeby tego typu glosnik zaczal wspolprace :)

 

wydaje mi sie, tak jak kolega stanec zreszta juz wspomnial, ze sensowniej jest zaopatrzyc sie w 2szt slabszych mocowo glosnikow tj SRX lub jak wolisz Kappy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 szt to zawsze dylemat bo skrzynia wieksza albo 2 osobne... Ale tak jak koledzy pisza 2x 12 to lepsza opja od 1x 12 o tej samej mocy. Pod warunkiem ze piec Ci je wykami... Wiem po sobie bo dzis pozbylem sie jednego z helonow, a to dlatego ze nie bylem ich w stanie wykarmic i w gruncie rzeczy tandem ten gral niewiele mocniej od 2x SE12. Tyle ze roznica byla taka ,ze SE blagaly o litosc RF'a a w drugim przypadku RF blagal o litosc helony...

 

 

Z dwojga zlego wybralem dobrze dowattowana 1x 12 w kompaktowej skrzynce, Tobie tez to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie coś jak JL Audio 12W6V2 D4? nowy kosztuje około 2000pln używany można kupić za około 900pln

 

Heh akurat znajomy już za parę dni właśnie taką zabawkę będzie miał u siebie w szczelinie, także będzie można to porównać :)

Nadal bardzo interesuje mnie opinia na temat Rockforda T1, zauroczył mnie wręcz wszystkim, a cholercia nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś porównania jego, opinii :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziłem u siebie trochę czasu tego JL'a w zamkniętej skrzynce pod DLS A6 autko ibiza i potrafił ruszyć nerkami :) ale niestety superszybki to on nie jest. Świetnie się spisuje w wolniejszych murzyńskich bitach i nawet w zamkniętej skrzynce ma ogromne zejście. Głośnik mogę porównać np do re sx10" w br (który mnie niesamowicie zaskoczył mocą). Re grało w Hondzie accord cupe pod audisonem vrx 1.500 i powiem, że według mnie mniejszy re mocniej kopał niż ten JL, zejście też spore ale ciężko powiedzieć mi któremu lepiej to wychodziło, ponieważ re słuchałem dość krótko. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh akurat znajomy już za parę dni właśnie taką zabawkę będzie miał u siebie w szczelinie, także będzie można to porównać :)

Nadal bardzo interesuje mnie opinia na temat Rockforda T1, zauroczył mnie wręcz wszystkim, a cholercia nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś porównania jego, opinii :(

Jak Cię zauroczył wszystkim to po ch****ę Ci opinia innych o nim?;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem JL'a i muszę przyznać, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Ten sam setup co pod Kappami był. Spadki te same. Głośnik pod 900W nawet ciepły się nie robi po 15min grania :) Ciśnienie bardzo podobne, ciut gorsze. Oczywiście nie jest to ten sam flex co potrafiły zapompować 2 głośniki przy 20hz, ale jak już pisałem, potrafi zejść nisko i stworzyć niezłe ciśnienie.

Zaczynam uważać, że jedna dobrze zasilona 12stka to bardzo dobra alternatywa :)

Tylko co tu wybrać :(

RE SEX? Rockford Fosgate T1? Czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...